Bobcat wprowadza ulepszenia do oferty kompaktowych ładowarek kołowych

Ocena: 5
3480

Ładowarki L75 oraz L85 ulepszone o funkcje z najwyższego modelu L95.

 

 

W 2021 r. firma Bobcat wprowadziła na rynek swoją pierwszą kompaktową ładowarkę kołową – L85. W 2022 r. na rynek wszedł model ekonomiczny L75, a w 2023 r. modelu premium, L95.

W ramach programu ciągłego ulepszania sprzętu w oparciu o opinie klientów, firma ogłosiła coroczne ulepszenia modeli L75 oraz L85 na rok 2024, pozwalając właścicielom najnowszych wersji tych maszyn na korzystanie z niektórych bardziej zaawansowanych funkcji, które w zeszłym roku wprowadzono w L95.

Wielokrotnie nagradzane ładowarki kołowe

Linia kompaktowych ładowarek kołowych firmy Bobcat wciąż wygrywa kolejne nagrody. L85 zwyciężyła w kategorii „Produkt” w edycji 2021 znanych na całym świecie nagród iF Design Award. We wrześniu zeszłego roku L75 oraz L85 wygrały w kategorii projektu produktu międzynarodową nagrodę BIG SEE, promującą wyjątkowe i oryginalne osiągnięcia twórcze.

Wszystkie trzy obsypane nagrodami modele zapewniają ten sam wysoki poziom funkcji standardowych, gwarantujących komfort operatora i łatwość użytkowania; należą do nich:

  • Ogrzewana kabina zaprojektowana z myślą o operatorze
  • Joystick wbudowany w fotel amortyzowany
  • Koło kierownicy regulowane w dwóch kierunkach
  • Włącznik zapłonu z kluczykiem z przyciskiem szybkiego uruchamiania/zatrzymania
  • Automatyczny hamulec postojowy załączający się i zwalniający według potrzeb
  • Cyfrowy wyświetlacz 5-calowy z najważniejszymi informacjami o maszynie obsługiwany pokrętłem sterowania

Nowe funkcje ładowarek kołowych L75 i L85 (rok modelowy 2024 r.)

Power Bob-Tach (NOWOŚĆ) – opcja fabryczna w L85

Zapewnia wydajne mocowanie osprzętu Bobcat do zastosowań, w których maksymalny udźwig łyżek i palet nie jest tak ważny, jak możliwość przyłączenia różnego osprzętu Bob-Tach wykorzystywanego na tym samym terenie prac przez ładowarki o sterowaniu burtowym i kompaktowe ładowarki gąsienicowe Bobcat.

Podgrzewany fotel z amortyzacją pneumatyczną i tekstylną tapicerką (NOWOŚĆ) – opcja fabryczna

Fotel operatora ma teraz wyższe oparcie z podgłówkiem, co wraz z ustawieniem zawieszenia, blokadą amortyzacji oraz lewym regulowanym podłokietnikiem zapewnia nowy poziom komfortu dla operatora w modelach L75 oraz L85. Tekstylna tapicerka fotela z dodatkowym podgrzewaniem zwiększa komfort operatora przez cały rok – zarówno przy niskich, jak i wysokich temperaturach otoczenia. Fotel ma również wbudowany czujnik obecności operatora, co zwiększa bezpieczeństwo (poprzez wyłączenie przepływu pomocniczego).

Zaawansowane sterowanie osprzętem (ulepszone) – standardowa konfiguracja w L85 / opcja fabryczna w L75

Firma Bobcat ulepszyła zaawansowany system sterowania osprzętem, dodając nowe funkcje ułatwiające życie operatorowi. Nowa opcja napędu flex pozwala operatorowi zmieniać obroty silnika przepustnicą ręczną niezależnie od pedału przyśpieszenia, w dowolnej chwili podczas eksploatacji. Zmiana ta pozwoliła również wprowadzić funkcję automatycznego biegu jałowego, gdy maszyna nie jest używana przez cztery sekundy, co zmniejsza zużycie paliwa.

Automatic Ride Control (ulepszone) – opcja fabryczna

Aby jeszcze zwiększyć komfort jazdy z wyższą prędkością czy większym obciążeniem, firma Bobcat ulepszyła tę funkcję, by spełnić wymagania klientów w oparciu o ich opinie. Automatycznie włączane zawieszenie wysięgnika ładowarki zwiększa komfort operatora i pomaga ograniczać rozsypywanie transportowanego materiału podczas jazdy z łyżką lub widłami paletowymi. Zapewnia również większą stabilność podczas ruchu w górę/dół z obciążeniem. Funkcje wyświetlania również ulepszono, aby wskazywały, stan włączenia sterowania jazdą.

High Flow (ulepszony) – opcja fabryczna

To wyjątkowe w branży rozwiązanie przystosowane z innych ładowarek Bobcat zapewnia przepływ 100 l/min do użytkowania z osprzętem do wysokiego przepływu, takiego jak dmuchawa śnieżna czy frezarka. Aby jeszcze zwiększyć wydajność osprzętu wysokiego przepływu, ciśnienie zostało zwiększone z 200 do 225 bar. Zmiana ta skraca również czas automatycznego ograniczenia mocy o 50%, które chroni podzespoły hydrauliczne, gdy maszyna nie jest rozgrzana.

Sterowanie joystickami (ulepszone) – konfiguracja standardowa

W oparciu o opinie klientów firma Bobcat poprawiła czas zmiany kierunku jazdy oraz funkcjonalność podnoszenia i przechylania łyżki, co zwiększa wydajność i wygodę obsługi. Maszynę w terenie można zaktualizować, po prostu pobierając nowe oprogramowanie – to kolejna przewaga Bobcat nad konkurencją.

Zestaw ulepszenia lewego podłokietnika fotela amortyzowanego (NOWOŚĆ) – pozycja do zamówienia posprzedażowego

Zapewnia większy komfort siedzenia i podparcie lewej ręki. Zmiana fotela eksploatowanej maszyny możliwa jest dzięki sprzedaży tej pozycji w obsłudze posprzedażowej Bobcat.

Więcej informacji na temat firmy i produktów Bobcat znajduje się na stronie www.bobcat.com

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

PolecamyKtóre z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ