Żurawie wieżowe Zoomlion

Ocena: 0
4413
Zoomlion znany jest z produkcji szerokiej gamy maszyn budowlanych i specjalistycznych
– od ulicznych zamiatarek, pomp do betonu, przenośników przemysłowych przez maszyny do robót drogowych aż do dźwigów samojezdnych i żurawi wieżowych. Te ostatnie produkuje bazując na ponad 40-letnim doświadczeniu zapoczątkowanym współpracą licencyjną z francuską firmą Potain.

Fot. Zoomlion

Zoomlion produkując początkowo tylko licencyjne modele, poznawał tajemnice produkcji żurawi, jak również nowe trendy w ich konstrukcjach oraz potrzeby użytkowników. W obecnej chwili w dwóch fabrykach wyposażonych w najnowocześniejsze linie produkcyjne renomowanych światowych firm produkowanych jest rocznie ok. 6000 sztuk żurawi w rozmiarach od 63 do 5200 tm. Trzecia fabryka aktualnie znajduje się w fazie budowy.

Zoomlion jest najbardziej zaawansowanym technologicznie producentem żurawi wieżowych w Chinach, wytwarza maszyny w niczym nie ustępujące znanym światowym markom i liderom europejskim, dzięki czemu może śmiało z nimi konkurować.

Żurawie Zoomlion standardowo wyposażone są w częstotliwościowe sterowanie na wszystkich napędach, podczas gdy większość producentów pobiera za systemy tego typu dodatkowe opłaty. Rozwiązanie takie zapewnia oszczędność energii elektrycznej (pozbawia silniki efektu „prądu rozruchowego”, dzięki czemu potrzebne są znacznie mniejsze zabezpieczenia na zasilaniu), a także pozwala na szybsze i dokładniejsze operowanie maszyną. Systemy stosowane w żurawiach Zoomlion bazują na podzespołach czołowych światowych producentów takich jak: Mitsubishi, Schneider i Yasakawa, tworząc komputerowy system wspomagania pracy oraz kontroli żurawia. Nadzoruje on również tak oczywiste parametry jak kontrola przeciążenia i momentu.


Fot. Zoomlion

Konstrukcja żurawia spawana jest na nowoczesnych liniach produkcyjnych. Zapewnia to dużą sztywność i pozwala na osiąganie w wersji wolnostojącej wysokości, które dla innych producentów są poza zasięgiem. Wszystkie prace prowadzone na nowoczesnych liniach produkcyjnych pozwalają zachować wymagane parametry techniczne oraz wysoką jakość, co umożliwiło uzyskanie certyfikatu CE. Ten certyfikat i świadectwa jakości pozwoliły na sprzedaż żurawi Zoomlion na całym świecie, gdzie cieszą się opinią dobrych i niezawodnych maszyn. Przemyślana modułowa konstrukcja minimalizuje czas potrzebny do montażu każdej jednostki jak również optymalizuje ich transport.

Producent kładzie również duży nacisk na komfort pracy operatorów. Panoramiczna kabina zapewnia doskonałe warunki pracy przy każdych warunkach pogodowych, oprócz podstawowych przyrządów kontrolnych i sterowniczych wyposażona jest standardowo w klimatyzację, co nie jest bez znaczenia biorąc pod uwagę coraz bardziej tropikalne letnie upały. W tym roku do produkcji wszedł nowy typ kabiny o bardzo nowoczesnym wyglądzie, z bogatym, komfortowym wyposażeniem.

Koncern Zoomlion produkuje żurawie wieżowe klasyczne (odciągowe) – seria TC, żurawie bezodciągowe – tzw. Flat Top seria TCT oraz żurawie z wychylnym wysięgnikiem – seria TCR.
Obecnie jedynym przedstawicielem firmy Zoomlion na terenie polski jest krakowska firma Lambor zajmująca się żurawiami wieżowymi od lat 90. Obsługę klientów zapewnia z siedziby w Krakowie oraz z biura handlowego w Piasecznie k. Warszawy. Żurawie Zoomlion już wkrótce zasilą flotę maszyn firmy Lambor. Dodatkowym atutem jest zapewnienie dostawy zakupionego żurawia do portu w Gdyni lub Szczecinie.

Aktualnie istnieje możliwość obejrzenia żurawi Zoomlion dzięki uprzejmości firm posiadających już te maszyny. Oficjalna prezentacja odbędzie się we wrześniu br. w krakowskiej siedzibie firmy Lambor.

Źródło: Forum Budowlane, nr 6 (181) 2011
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

PolecamyKtóre z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ