Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Żurawie samojezdne Grove

Ocena: 0
2696
Należący do grupy Manitowoc, Grove jest jednym z wiodących producentów żurawi samojezdnych dla budownictwa i przemysłu. Od maja 2014 roku autoryzowanym przedstawicielem marki Grove w Polsce jest firma Intrac Polska Sp. z o.o.

Żuraw szosowo-terenowy Grove GMK6400
Fot. Grove


Należący do grupy Manitowoc, Grove jest jednym z wiodących producentów żurawi samojezdnych dla budownictwa i przemysłu. Początki działalności firmy sięgają 1947 roku. Pełen zakres produkcji mobilnych żurawi hydraulicznych Grove obejmuje urządzenia o udźwigu od ok. 8 do 450 t, wliczając żurawie szosowo-terenowe (GMK), terenowe (RT) i przemysłowe (YB).

Serię szosowo-terenowych żurawi GMK tworzy 14 modeli o udźwigu nominalnym od 50 do 450 t i długościach bazowych wysięgnika od 38 do 80 m. Seria RT, czyli żurawie terenowe to łącznie 9 modeli o udźwigu nominalnym od 30 do 135 t i długości bazowych wysięgnika od 29 do 60 m. Samojezdne żurawie przemysłowe serii YB liczą łącznie 8 modeli o udźwigu nominalnym od 7,7 do
21 t, a maksymalna długość wysięgnika wynosi zależnie od modelu od 6,5 do 21,6 m. Wszystkie urządzenia produkowane przez Grove cechuje wysoka niezawodność oraz innowacyjne rozwiązania konstrukcyjne zwiększające użyteczność i parametry udźwigowe.


Żuraw terenowy Grove RT800E
Fot. Grove


Żuraw przemysłowy Grove YB4411

Fot. Grove


Cechą charakterystyczną żurawi szosowo-terenowych GMK jest opatentowany system niezależnego zawieszenia kół Megatrak, pozwalający równomiernie rozkładać obciążenie na podłoże, ale także zwiększać prześwit do nieosiągalnych dla tradycyjnych konstrukcji 600 mm. Żurawie Grove serii GMK i RT to również wyrażenie Megaform, jakim określana jest konstrukcja wysięgnika o przekroju poprzecznym w kształcie zbliżonym do litery U, pozwalająca uzyskać wyjątkowy stosunek wytrzymałości do masy własnej. Kolejnym innowacyjnym rozwiązaniem charakterystycznym dla żurawi Grove jest układ blokowania segmentów wysięgnika za pomocą systemu Twin-Lock spotykany w seriach GMK i RT. Jest to w pełni hydrauliczny system ze sterowaniem elektronicznym, wyposażony, niezależnie od długości wysięgnika, w jeden siłownik hydrauliczny służący do wysuwania i blokowania za pomocą dwóch sworzni poszczególnych segmentów wysięgnika. System Twin-Lock w bezpośredni sposób wpływa na obniżenie masy własnej wysięgnika, a tym samym na podniesienie parametrów udźwigowych żurawia.

Źródło: Forum Budowlane, nr 7 (218) 2014
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

Polecamy

Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ