Strona główna | Techniki i technologieZabezpieczenia Kopras

Zabezpieczenia Kopras

Obudowy wykopów.

Zabezpieczenia wykopów firmy Kopras
Fot. Kopras

Zabezpieczenia wykopów produkowane przez firmę Kopras to obudowy, przy użyciu, których wykonywanie robót ziemnych przypomina kopanie studni. Podczas kopania wewnątrz studnia opuszczana jest wraz z pogłębianiem wykopu. Dla ułatwienia prowadzenia robót obudowy produkowane są w postaci elementów składanych bezpośrednio na budowie. Obudowa wykopu jest konstrukcją wielokrotnego użytku, dlatego została zaprojektowana na uśrednione warunki gruntowo-wodne. Dobór konstrukcji obudowy, odpowiedniej do warunków ziemnych, w których przebiega realizacja, winien być poprzedzony geotechnicznym rozpoznaniem podłoża gruntowego w zakresie przewidzianym przez dokumentację techniczną zamierzonego przedsięwzięcia inżynierskiego. Na podstawie oznaczonych parametrów geotechnicznych podłoża należy wykonać obliczenia parcia granicznego gruntu zgodnie z PN-B-03010. Ściany oporowe – obliczenia statyczne i projektowe. W oparciu o uzyskane wartości, elementy składowe obudowy dobierane są w taki sposób, aby zagwarantować jak największe bezpieczeństwo.

Źródło: Forum Budowlane, nr 12 (175) 2010
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
Wyświetlanie 5 z 1 komentarzy
  • karol80 | 23-04-2015 11:20
    jeśli szukacie firmy do wykopu studni głębinowej do odwiertów w poszukiwaniu wód to polecam firmę Wiercenia Arten http://wierceniaarten.pl/ z Ząbkowic Śląskich. Oni zajmują się również drążeniem ziemi pod budowę pomp ciepła.
TEMAT MIESIĄCA
Obsługa układów hydraulicznych i pneumatycznych

Układy hydrauliczne i pneumatyczne w maszynach roboczych to bardzo ważny element, który wpływa m.in. na wydajność maszyny czy wykonywanych przez nią prac. Są zbudowane z elementów o szczególnie dużej dokładności wykonania. Niezawodność działania, prawidłowość funkcjonowania to podstawowe ich cechy. Trwałość tych układów zależy w głównej mierze od warunków eksploatacji, w jakich pracują oraz od operatora i fachowo przeprowadzonej obsługi codziennej. Czytaj dalej
OSTATNIO DODANE PRZETARGI
Zamawiający Przedmiot zamówienia
Jednostka Wojskowa nr 3964 Zakup i dostawa honorowej broni białej krótkiej dla WCEO

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy więcej

Zarząd Dróg Powiatowych Przebudowa drogi powiatowej nr 3136L Baraki - Siennica Królewska Duża w m. Baraki od km 1+680 do km 2+200.

Miasto Stołeczne Warszawa - Zarząd Dróg Miejskich Przebudowa oświetlenia Alei Zielenieckiej w Warszawie.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział we Wrocławiu Wykonanie roboty dodatkowe dla zadania pn.: Przebudowa odcinka drogi krajowej nr 39 w m. Łagiewniki polegających na wzmocnieniu podłoża w km 0+090 ÷ 0+120.

POLECAMY