Wywrotka na pilota KH-Kipper

Ocena: 5
7389

W lutym jedna z pomorskich firm nabyła wywrotkę z zabudową KH-Kipper wyposażoną w podwójne sterowanie.  Pierwsze – standardowe pneumatyczne ze sterownikiem przy fotelu kierowcy oraz drugie - radiowe sterowane spoza kabiny samochodu. Sterowanie radiowe z pomocą zdalnego pilota to bardzo wygodne i bezpieczne rozwiązanie zwiększające pole widzenia i umożliwiające operatorowi przebywanie w najbardziej odpowiednim miejscu na placu budowy. Intuicyjną obsługę umożliwia przejrzysta grafika pilota.

 

 

Samo sterownie radiowe pochodzi od znanego producenta Tele Radio, będącego częścią szwedzkiej firmy posiadającej kilkudziesięcioletnie doświadczenie w komunikacji bezprzewodowej. Gwarantuje to stosunkowo łatwą dostępność części zamiennych, np. w wyniku uszkodzenia lub zgubienia pilota. 

 

Układ posiada przycisk bezpieczeństwa umiejscowiony w skrzynce elektrycznej w ramie podwozia. Dodatkowo podobną funkcję pełni czerwony przycisk na pilocie sterowania radiowego. Wyłączenie pilota rozłącza przekaźnik bezpieczeństwa w sterowaniu radiowym (brak zasilania na elektrozawory). Po 3 minutach następuje automatyczne wyłączenie pilota.

 

Pilot zasilany jest dwoma popularnymi bateriami AAA, a kompaktowe rozmiary pozwalają na schowanie go nawet do kieszeni.

 

Istnieje także możliwość dokupienia i zaprogramowania go zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Pilot może mieć dowolną liczbę przycisków sterujących również innymi funkcjami zabudowy, np. burtą hydrauliczną, dachem hydraulicznym lub elektrycznym, podnoszeniem i opuszczaniem zderzaka hydraulicznego lub pneumatycznego, przełączaniem na funkcję żuraw/wywrotka. Istnieje także możliwość umieszczenia dowolnego logotypu na folii pilota. Takie rozwiązania KH-Kipper stosuje od wielu lat w wywrotkach wysyłanych do klientów w Zachodniej i Północnej Europie.

 

Źródło: KH-Kipper

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

PolecamyKtóre z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ