Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Wydajna i przyjazna technologia Allu

Ocena: 0
2566
Filozofia Allu opiera się na rozwijaniu wydajnych i przyjaznych środowisku metod pracy. Firma oferuje m.in. łyżki przesiewająco-kruszące przeznaczone dla koparek, ładowarek kołowych i miniładowarek. Urządzenia te mogą być używane w zastępstwie maszyn specjalistycznych, takich jak przesiewacze i kruszarki stacjonarne.

Łyżka Allu SM3-23 XHD60 podczas kruszenia węgla
Fot. Allu


Łyżka przesiewająco-krusząca
Na początku lat 90. firma Allu wprowadziła łyżkę przesiewająco-kruszącą. Jest to urządzenie wielofunkcyjne mające zastosowanie we wszelkiego rodzaju ładowarkach kołowych i koparkach. Dzięki niemu można przesiewać, kruszyć, mieszać, napowietrzać i ładować za jednym podejściem. Obecnie dostępnych jest ponad 40 różnych modeli łyżek przesiewająco-kruszących Allu oraz setki wariantów i zastosowań.

Urządzenia przesiewająco-kruszące to szeroki wybór modeli mających zastosowanie w 2–7-tonowych miniładowarkach typu skid steer, 6–25-tonowych ładowarkach kołowych oraz 8–35-tonowych koparkach. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w unowocześnianiu urządzeń przesiewająco-kruszących i produkcji maszyn najwyższej jakości, łyżki sprawdzają się jako uniwersalne, efektywne i niezawodne „konie pociągowe”.

Urządzenia przesiewająco-kruszące znajdują bardzo szerokie zastosowanie, w tym m.in. podczas rozdrabniania i przesiewania materiału po wyburzeniach, czy przesiewania piasku.

Przesiewarko-kruszarki w Chinach
Jednym z wielu nabywców łyżek firmy Allu jest m.in. chińskie przedsiębiorstwo, które wykorzystuje je do kruszenia węgla. Aby rozdrobnić węgiel do rozmiarów stosowanych w przemyśle, normalnie należałoby użyć dużych, stacjonarnych maszyn kruszących.

Na początku 2008 roku urządzenie przesiewająco-kruszące Allu zostało przedstawione również klientowi z Mongolii. Zamierzał zakupić jedno urządzenie Allu SM3-23 XHD60 aby zademonstrować kruszenie węgla w centrum transportu węgla, w którym rozdrobniony węgiel ładowany jest na wagony i dostarczany do elektrowni. Urządzenie Allu SM3-23 XHD60 zostało zamontowane na ładowarce kołowej wyprodukowanej w Chinach, której udźwig wynosi 5 ton. Po demonstracji i miesięcznym rozruchu próbnym, stwierdzono następujące fakty:
  • są to urządzenia bardzo ekonomiczne. W porównaniu z tradycyjnymi stacjonarnymi maszynami, koszt rozdrobnienia jednej tony węgla przy użyciu urządzenia Allu jest sześć razy mniejszy;
  • mają wysoką wydajność. W przypadku tego konkretnego typu węgla, jedno urządzenie jest w stanie przetworzyć 80–100 m3 węgla na godzinę (ok. 100 t/godz.);
  • metoda przynosi ogromne oszczędności. Wkład finansowy włożony w zakup sprzętu jest znacznie niższy w porównaniu z tradycyjnymi metodami pracy.
Po testach metoda Allu została zaakceptowana jako część procesu rozdrabniania węgla w maju 2008 roku. W firmie tej pracuje już 7 łyżek kruszących.

Źródło: Forum Budowlane, nr 2 (165) 2010
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

Polecamy

Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ