Wiertnice Digga

Ocena: 0
5992
Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Serafin w swojej szerokiej ofercie maszyn ma również wiertnice Digga. Urządzenia tej marki są swoistym „mercedesem” wśród osprzętu znajdującego się na krajowym rynku, a kierowanego m.in. do firm budowlanych.

Fot. Digga

Wiertnice produkowane są w Australii przez firmę z prawie 30-letnim doświadczeniem w zakresie projektowania i technologii konstrukcji wiertniczych. Przeznaczone są do wiercenia otworów o średnicach 100–1500 mm. Jednym z najbardziej popularnych zastosowań są wiercenia technologiczne pod słupy.

Oferta wiertnic zawiera kilka typów tych urządzeń. Podstawową różnicą między nimi jest moment obrotowy. W zależności od typu wiertnicy możliwe jest ponadto zastosowanie różnej średnicy wierteł i przedłużeń. Przykładowo najmniejsza wiertnica dysponuje momentem obrotowym wynoszącym 2331 NM, możliwością używania wierteł o średnicy 100–900 mm i przedłużek o maks. długości 1000 mm.
Największa z wiertnic ma moment obrotowy o wartości 38619 NM. Wiertła dla tego modelu mają średnicę od 350 do 1500 mm, a przedłużenia maks. długość 2500 mm.

Wiertnice Digga posiadają przekładnie planetarne wytwarzające proporcjonalnie wysoki moment obrotowy w stosunku do małego zapotrzebowania mocy zasilającej. Przeznaczone są do stosowania na maszynach wyposażonych w dodatkowe zasilanie hydrauliczne, począwszy od minikoparek, aż po olbrzymie kilkunastotonowe koparki przemysłowe.

Źródło: Forum Budowlane, nr 9 (172) 2010
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

PolecamyKtóre z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ