Wagi do ładowarek kołowych

Ocena: 0
9300
Systemy ważenia do ładowarek kołowych pozwalają od razu na załadunek odpowiedniej ilości materiału, oszczędzają czas i zwiększają wydajność. Wagi ładowarkowe są proste w montażu, a po zainstalowaniu drukarki pozwalają na uzyskanie potwierdzenia wykonanej pracy. Oto nasze trzy propozycje z tego zakresu.

Waga ładowarkowa Loadlog 500+
Fot. Retrans


RDS Loadlog 500+
Elektroniczne systemy ważące angielskiego producenta RDS charakteryzują się łatwą obsługą, wysoką dokładnością ważenia oraz możliwością szybkiego wydrukowania wyników pomiaru. Jednym z ciekawszych modeli oferowanych na naszym rynku przez firmę Retrans i przeznaczonym do ładowarek kołowych, jest dynamiczna waga RDS Loadlog 500+.

Elektroniczna waga RDS Loadlog 500+ umożliwia ważenie w czasie podnoszenia ładunku do góry bez potrzeby zatrzymywania łyżki na wysokości zamontowanych czujników. Łyżka ładowarki przechodząc przez pole magnetyczne czujnika generuje impuls i w tym momencie automatycznie zostaje wykonany pomiar masy unoszonego ładunku. Pomiar od razu pojawia się na wyświetlaczu. Operator widzi, jak duży ładunek znajduje się w łyżce. Po zatwierdzeniu wyniku ważenia wartość ta zostaje wprowadzona do pamięci urządzenia, a po wykonaniu kolejnego ważenia i zatwierdzeniu go wynik zostaje automatycznie zsumowany tak, aby ilość załadowanego materiału była pod stałą kontrolą.

Waga Loadlog 500+ wyposażona jest w pamięć ogólną, która umożliwia sumowanie ważenia wszystkich załadunków np. z okresu dnia, tygodnia lub określonej partii materiału. Po zakończeniu ważenia, wynik z datą i godziną, można wydrukować na drukarce termicznej.


Czas montażu wagi na maszynie i kalibracji zajmuje maksymalnie jeden dzień. Jest to niewiele w porównaniu do korzyści, jakie można osiągnąć w trakcie eksploatacji. Elektroniczny system ważenia RDS Loadlog 500+ daje przede wszystkim pełną kontrolę nad ilością ładowanego i wydawanego towaru dla poszczególnych odbiorców. Oszczędza przy tym czas potrzebny na załadunek i zważenie, a przedsiębiorca nie ponosi strat z powodu przeładowania samochodów oraz wydania większej ilości towaru niż został sprzedany.

Wagi RDS Technology są produktem wysokiej jakości, co potwierdzają uzyskane nagrody i wyróżnienia otrzymane na wielu międzynarodowych targach. Urządzenia objęte są 12-miesięczną gwarancją producenta.

Urządzenia Loadrite
Rozwiązania do odważania ładunku bezpośrednio na ładowarkach oferują także Lubelskie Fabryki Wag Fawag S.A. Firma jest wyłącznym dystrybutorem na Polskę, produktów marki Loadrite, producenta wag pokładowych, przeznaczonych m.in. do ładowarek kołowych. W ofercie Loadrite znajduje się wiele systemów ważenia. Są wśród nich zarówno rozwiązania podstawowe, jak i dysponujące bardziej zaawansowanymi funkcjami.

Pokładowy system ważenia Loadrite Express
Fot. Loadrite


Propozycje produktów do ładowarek kołowych obejmują trzy typy urządzeń: Loadrite L-2180, Loadrite Express, Loadrite Force. Są to wytrzymałe terminale z wyświetlaczem i zainstalowanym oprogramowaniem, stanowiące interfejs umożliwiający obsługę systemu ważenia.

Model Loadrite L-2180 powstał z myślą o zapewnieniu najwyższej spójności i dokładności. Dzięki oprogramowaniu FACT (Friction and Ambient Compensation Technology) obliczenia wykonywane przez L-2180 są niezależne od pory dnia, typu maszyny, operatora i panującej temperatury.

Loadrite Express oferuje podstawowe funkcje zarządzania danymi, zawarte w ergonomicznej konstrukcji. Funkcjonalna klawiatura umożliwia szybkie wprowadzanie danych. System pozwala na rejestrowanie parametrów dotyczących poszczególnych zleceń, samochodów, użytkowników oraz produktów. Zarejestrowane dane mogą być przeglądane i zapisywane w najróżniejszych formatach.

Loadrite Force ma mniej funkcji niż poprzednie urządzenia, ale za to jest prostszy w obsłudze. Podobnie jak modele L-2180 i Express został wyposażony w technologię ważenia wielopunktowego, realizowanego bez konieczności przerywania pracy. System doskonale nadaje się do podstawowych zastosowań wymagających precyzyjnego załadunku, bez konieczności raportowania.

Opcjonalnie systemy Loadrite mogą być wyposażone w drukarkę, moduł kompensacji nachylenia podłoża oraz systemy bezprzewodowego przesyłania danych.

VEI helperX
Waga helperX do ładowarek kołowych firmy VEI Srl. jest kontynuacją znanej serii Helper P5, z powodzeniem stosowanej przez przedsiębiorstwa w branży wydobycia i przetwórstwa kruszyw budowlanych oraz recyklingu. Poza zaawansowaną technologią i eleganckim wyglądem helperX zachowuje wszystkie funkcjonalne zalety swoich poprzedników, umożliwiając szybki, płynny i dokładny załadunek przy maksimum komfortu operatora. Ważenie odbywa się dynamiczne bez konieczności zatrzymywania wysięgu, z automatycznym sumowaniem kolejnych łyżek i możliwością korygowania wyniku do uzyskania pożądanej wartości ładunku.

Pokładowy terminal wagowy helperX zamknięty jest w odpornej obudowie o stopniu ochrony IP65 z regulowanym uchwytem montażowym umożliwiającym optymalne ustawienie w kabinie dla uzyskania najlepszej widoczności. Wyjątkowo wyraźny wyświetlacz LCD o doskonałej jakości obrazu i samoczynnej regulacji jasności, pozwala na szybki odczyt wartości nawet przy ostrym nasłonecznieniu kabiny i podczas pracy w nocy. Umieszczenie opisów pomocniczych w błękitnych polach dodatkowo podnosi wygodę i zapobiega zmęczeniu wzroku operatora. Pracę ułatwia podświetlana klawiatura wykonana w technologii soft-key o dużej czułości dotyku.


Waga helperX z drukarką termiczną vPrint
Fot. VEIUszczelnione złącze USB na panelu frontowym pozwala na przenoszenie danych wagowych przy pomocy standardowego nośnika USB oraz na szybką aplikację najnowszych wersji oprogramowania, które standardowo jest w języku polskim. Możliwa jest także transmisja danych wagowych przez złącze RS232 lub moduł GPRS.

Jedną z zalet wagi helperX jest także możliwość zdalnego (telefonicznego) diagnozowania parametrów systemu i jego kalibracja. Czynność ta może być wykonywana natychmiast po zgłoszeniu przez operatora i daje znaczną redukcją kosztów obsługi serwisowej.

Opcjonalnym wyposażeniem wagi jest drukarka termiczna vPrint na rolkę. Podwójny system mocowania pozwala zintegrować drukarkę z terminalem wagowym lub zabudować ją osobno.
Wagę helperX można nabyć w zabrzańskiej firmie Automatyka Technik Transportu.

Źródło: Forum Budowlane, nr 8 (207) 2013
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy


Polecamy

- Reklama -


Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ