Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Teleskopowe podesty ruchome

Ocena: 0
2986
Haulotte Polska jest filią europejskiego lidera oraz światowego producenta w zakresie podestów do pracy na wysokości oraz urządzeń do podnoszenia ładunków. Oferuje kompletną gamę podestów ruchomych oraz ładowarek teleskopowych macierzystej marki, a także zapewnia serwis, którym objęte są wszystkie urządzenia.

Podest Haulotte H28TJ+ wyposażony w tzw. jib teleskopowy
Fot. Haulotte

Wśród teleskopowych podestów ruchomych o napędzie spalinowym, znajdują się urządzenia o wysokości roboczej od 14 do 43 m. Najpopularniejsze modele z tej gamy to: H21TX, H23TPX, H25TPX, H28TJ+ oraz H43TPX.

Urządzenia nadają się do robót w stoczniach, do prac wyburzeniowych, wszelkich prac budowlanych, zwłaszcza przy stawianiu konstrukcji stalowych, do prac konserwacyjnych oraz wykończeniowych przy budowlach inżynierskich.

Teleskopowe podesty ruchome są wyjątkowo zwrotne. Dzięki sterowaniu hydraulicznemu za pomocą zaworów proporcjonalnych, wszelkie czynności ruchowe są wykonywane precyzyjnie i płynnie w każdej pozycji pracy.

Rekordowy czas wznoszenia pozwala na bardzo szybkie dostanie się do strefy pracy na wysokości roboczej od 21 do 43 m. Konstrukcja teleskopu umożliwia zejście do powierzchni ziemi bez składania przegubu, a tym samym pozwala nawet na pracę poniżej poziomu ziemi. Napęd i skręt na cztery koła, mały promień skrętu dzięki zastosowaniu czterech kół skrętnych, rozsuwane osie, znaczny prześwit, wszystkie te cechy połączone z kompaktowością urządzenia pozwalają na pracę w najbardziej niedostępnych strefach. Bardzo duży wysięg wynoszący od 17,4 do 22,6 m
umożliwia swobodną pracę ponad przeszkodami.


Podest teleskopowy Haulotte H43TPX

Podesty teleskopowe Haulotte gwarantują maksymalne bezpieczeństwo użytkownikom. Standardowo wyposażone są w nowy system kontroli przeciążenia oraz samoczynnego poziomowania kosza roboczego. Dopuszczalne przechyły wynoszą od 3 do 5°.

Wszystkie prezentowane urządzenia, za wyjątkiem H21TX, posiadają przedłużenie ramienia (jib) umożliwiające dopasowanie się do obiektu oraz pracę w nadwieszeniu. Podest ruchomy H28TJ+ wyposażony jest w dodatkowe ramię teleskopowe (tzw. jib teleskopowy), które pozwala mu na precyzyjne i płynne zbliżenie się do obiektu o dodatkowe 6 m oraz ominięcie wszelkich przeszkód, w strefach trudnodostępnych.

Jako wyposażenie dodatkowe, teleskopowe podesty ruchome mogą posiadać: szeroki kosz oraz niezależny generator prądu zmiennego z gniazdkiem odbiorczym zamontowanym w koszu. Jako opcja, istnieje możliwość zastosowania katalizatora, który zmniejsza szkodliwość spalin oraz użycia generatora o mocy 3 kW, co zwiększa funkcjonalność urządzenia.

Wszystkie wymienione podesty są zgodne z aktualnie obowiązującymi europejskimi i międzynarodowymi standardami (ANSI, CSA, AS)

Źródło: Forum Budowlane, nr 7 (170) 2010
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

Polecamy

Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ