Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Systemy sterowania do pomp i betonomieszarek

Ocena: 0
2168
PPHU Elcro, to polska firma z Łącka specjalizująca się w naprawie, projektowaniu i produkcji układów elektronicznych oraz systemów zdalnego sterowania. Dostarcza usługi serwisowe, produkty i rozwiązania przeznaczone głównie dla przemysłu betonowego, w tym m.in. do betonomieszarek i pomp betonu.

Nadajnik zdalnego sterowania Elcro do pomp betonu
Fot. Elcro

20-letnie doświadczenie w serwisie układów elektrycznych, elektronicznych i radiowych czołowych producentów urządzeń pozwoliło firmie opracować oraz wdrożyć własne produkty do pomp betonu, HDS-ów, żurawi, suwnic, taśmociągów, kruszarek, silosów i innych urządzeń łącząc zalety wyrobów największych światowych producentów.

I tak urządzenia radiowe zdalnego sterowania Elcro do pomp betonu charakteryzują się małą masą i dużym zasięgiem. Producent zadbał również o mały pobór prądu zarówno przez sam nadajnik, jak i odbiornik zapewniając ciągłą ok. 60-godzinną pracę bez ładowania akumulatorów.

Warto zwrócić uwagę na rozszerzony system bezpieczeństwa zawierający zabezpieczenie przed sklejeniem styków przekaźników, uszkodzeniem joysticków, nieuprawnionym włączeniem, a także obustronną komunikację diagnostyczną pomiędzy nadajnikiem i odbiornikiem.

Zestawy radiowe wyposażone w manipulatory stopniowe i proporcjonalne joysticki dzięki funkcji 10-stopniowego „żółwia” pozwalają precyzyjnie sterować wysięgami pomp betonu. Odbiornik wyposażony w programowalne wyjścia przekaźnikowe, prądowe, napięciowe, PWM, umożliwiające sterowanie rozdzielaczami hydraulicznymi czołowych producentów. Odbiornik wyposażony w programowalne wyjścia przekaźnikowe, prądowe, napięciowe PWM, umożliwiające sterowanie rozdzielaczami hydraulicznymi czołowych producentów. Do zalet można zaliczyć również możliwość dostosowania do indywidualnych wymogów odbiorcy. W szczególności na uwagę zasługuje możliwość sterowania zarówno dyskretnego jak i proporcjonalnego.

Moduł radiowy pracujący na częstotliwości 433 MHz spełnia polskie i europejskie normy dopuszczenia do użytkowania bez dodatkowych zezwoleń i rejestracji. Jest zgodny z CE i dyrektywami EU R&TTE (EN 300 220, EN 301 489, EN 60950). Sterowania radiowe Elcro mogą pracować w pompach betonu firm: Cifa, Putzmeister, Swing, Teca, Stetter, Coime, Junijn, Liebherr i innych.


Uniwersalny moduł komputerowy Elcro
Fot. Elcro


Elcro jest również producentem komputera sterującego do betonomieszarek. Moduł przystosowany jest do sterowania obrotami betonomieszarek: Sermac, Cifa, Schwing, Putzmaister, Leżajsk i wielu innych. Zastępuje dotychczasowe oryginalne podzespoły. Jest w pełni programowalny i ma możliwość dowolnej konfiguracji. Zapewnia płynną i precyzyjną regulację obrotów za pomocą przełącznika, przycisków, potencjometru z panelu, kabiny i nadajnika sterowania radiowego. Zawiera funkcje stopu i sondy, zabezpieczenie przed zwarciem obwodu cewek wykonawczych oraz licznik obrotów zbiornika betonu.

Dodatkowo w opcji dostępny jest układ do regulacji wydajności pompowania betonu, który w pełni zastępuje oryginalne moduły elektroniczne. Moduły sterujące Elcro mogą być dostosowane do indywidualnych wymogów i mają możliwość implementacji funkcji niestandardowych.
Urządzenia firmy Elcro charakteryzują się ponadto solidnym wykonaniem oraz bardzo dobrym stosunkiem jakości do ceny.

Ważnym zakresem działalności jest specjalizują w naprawie przemysłowych sterowań radiowych urządzeń firm Hetronic, HBC Electronic, Autec, Elca, Saga, Teletec, Scanreco i innych pracujących pompach betonu.

Forum Budowlane, nr 11 (197) 2012
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

Polecamy

Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ