Spycharki dla wymagających

Ocena: 0
2773
Spycharki gąsienicowe HSW tworzą kompletną ofertę nowoczesnych, trwałych i niezawodnych maszyn sprawdzających się w każdych warunkach eksploatacji. Ich jakość znajduje potwierdzenie w ponawianych sprzedażach do klientów wykorzystujących je w ekstremalnych warunkach roboczych.

Nowa spycharka HSW – model TD-14M Extra
Fot. HSW

Rodzina spycharek HSW składa się obecnie z dziewięciu modeli o mocy silnika od 74 do 515 KM i lemieszach o pojemności od 1,4 do 39,8 m³.

Na polskim rynku oferowane są modele wyposażone w komfortową, wyciszoną kabinę z zabezpieczeniem ROPS. Duża powierzchnia przeszklona, sześciościenny kształt kabin oraz sposób ich posadowienia zapewniają doskonałą widoczność pola pracy maszyny.

Spycharki posiadają dwubiegowy mechanizm skrętu, umożliwiający. Wykonywanie łagodnych skrętów z zachowaniem pełnej mocy na obu gąsienicach, a także zwrotów w miejscu. Konstrukcja zapewnia doskonałe warunki uciągu w różnego rodzaju pracach i warunkach terenowych. 3-biegowa skrzynia biegów w połączeniu z 2-biegowym mechanizmem skrętu daje 6 biegów do przodu i 6 biegów do tyłu.

Sterowanie skrzynią biegów i mechanizmem skrętu odbywa się za pomocą ergonomicznego joysticka.

Modularna budowa umożliwia wykonywanie demontażu koła łańcuchowego i przekładni bocznej bez konieczności demontażu ramy trakcyjnej.

Rama trakcyjna będąca zasadniczym elementem podwozia o podwyższonej wytrzymałości, spawana jest z grubościennych elementów o przekroju zamkniętym i prowadzona w prowadnicach zapewniających prawidłowy, pionowy kierunek ruchów.

Modele TD-14M Extra, TD-15M Extra oraz TD-20M Extra na życzenie klienta, wynikające warunków eksploatacji spycharki, mogą być wykonane w 3 konfiguracjach podwozia: wersja STD – Standard, wersja o wydłużonej ramie trakcyjnej LT – Long Track oraz o niskim nacisku na podłoże LGP – Low Ground Pressure. W przypadku spycharki TD-15M Extra dodatkowo istnieje możliwość wykonania maszyny na gąsienicach o poszerzonym rozstawie i wydłużonej ramie trakcyjnej(wersja WT – Wide Track).
Flagowe produkty HSW w zakresie spycharek – modele TD-20M, TD-25M i TD-40E Extra
Fot. HSW

Spektrum zastosowań roboczych spycharek HSW poszerzają warianty specjalnego wykonania modeli dla potrzeb pracy na gorącym żużlu, w leśnictwie, rolnictwie, w klimacie arktycznym lub tropiku oraz na wysypiskach śmieci.

Dodatkowo każdy z modeli spycharek przystosowany jest do montażu kilku rodzajów lemieszy oraz zrywaków.

Źródło: Forum Budowlane, nr 4 (167) 2010
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

PolecamyKtóre z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ