Strona główna | Techniki i technologieSprawdzone wciągarki linowe

Sprawdzone wciągarki linowe

Bawarska firma Geda, w swoim szerokim asortymencie posiada również całą grupę wciągarek linowych. Produkty te znane są nie tylko ze znakomitych parametrów technicznych, ale przede wszystkim ze swojej niezawodności.

Rusztowaniowa wciągarka linowa Geda Mini 60S
Fot. Geda

Wciągarki towarowe
Wciągarki linowe są jedną z częściej używanych grup urządzeń zapewniających tani transport pionowy na placu budowy. Geda ma w ofercie dwa modele wciągarek linowych przeznaczonych do transportu materiałów budowanych: Star 200 Standard i Star 250 Comfort. Wciągarki dostępne są z linami o długości 25 i 50 m.

Geda Star 200 Standard jest typowym urządzeniem ekonomicznym, przeznaczonym dla tych, którzy planują wydanie mniejszej sumy pieniędzy, jednak chcą użytkować markowy, w pełni profesjonalny sprzęt. Geda Star 200 ma udźwig 200 kg przy szybkości wciągania 22 m/min.

Geda Star 250 Comfort, poza lepszymi parametrami (250 kg udźwigu przy szybkości 28 m/min.), wyróżnia się odłączanym kablem z panelem sterującym, a także zwiększoną wytrzymałością i żywotnością.

W celu ułatwienia montażu w różnych, często trudnych warunkach Geda opracowała trzy systemy mocowania: rusztowaniowe, teleskopowe (stosowane wewnątrz budynku, a także w otworach okiennych), na przenośnym trójnogu z systemem balastowym.

Poza kilkoma uchwytami na wiadra dostępny jest także łańcuch na taczkę, klatka do transportu cegieł, pustaków lub dachówki oraz uchwyt na płyty.


Towarowa wciągarka linowa Geda Maxi 150S
Fot. Geda

Wciągarki rusztowaniowe
Od wielu lat, wciągarki linowe Geda, zajmują dominującą pozycję w branży rusztowaniowej. Firma proponuje tutaj trzy modele: Mini 60S, Maxi 120S oraz Maxi 150S. Jako, że silniki montowane są na dole, a ramię z bloczkiem na górze, uzyskujemy bardzo wygodny zestaw do szybkiego zwiększania wysokości roboczej wciągarki. Udźwig wciągarek wynosi odpowiednio 60, 120 i 150 kg, a prędkość 23/69, 20/60 i 15/45 m/min. Lina tych wciągarek może mieć długość
51 lub 81 m.

Do wszystkich wciągarek, poza standardowymi zawiesiami do wciągania elementów rusztowań, można zastosować niemal każde zawiesie z serii Geda Star.

Wciągarki pochyłe
Wciągarki pochyłe z serii Geda Lift 200/250 składają się z następujących elementów: elektrycznej wciągarki linowej o mocy od 1,0 do 1,3 kW na 230 V/50 Hz, aluminiowych segmentów drabinowych zwykłych o udźwigu 200 kg lub wzmocnionych o udźwigu 250 kg (dostępne są segmenty o długości 2,0; 1,0; 0,75 i 0,5 m), załamania szyn z płynną regulacją (pozwala na ustawienie dowolnego kąta i dopasowanie pochyłu), platformy transportowej na saniach jezdnych (dostępne są m.in. platformy do przewożenia dachówek i paneli słonecznych), podpory teleskopowej.

Geda wraz ze swoim wrocławskim przedstawicielem Zi-Co Sp. z o.o., przygotowała specjalną, limitowaną wersję wciągarki Geda Lift 200/250, skierowaną wyłącznie na polski rynek – Zi-Co Lift. Wersja ta charakteryzuje się atrakcyjną ceną, przy zachowaniu wszelkich dotychczasowych zalet.

Andrzej Pupin
Skład Fabryczny Geda


Źródło: Forum Budowlane, nr 4 (179) 2011

CZYTAJ WIĘCEJ

Wciągarki budowlane Imer
Wciągarki elektryczne CXTDODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
Wyświetlanie 5 z 4 komentarzy
 • akolod | 11-05-2015 12:52
  Hej Czy ktoś z Was może się wypowiedzieć jak sprawdzają się wciągarki z tego sklepu ? Minęło już trochę czasu i zastanawia mnie czy ten ehak24 jest naprawde taki godny polecenia. Ja kupilam tam wozki magazynowe i po kilku miesiacach dzialaja caly czas ok. A jak u Was wyglada sytuacja?
 • amarantus | 19-12-2014 20:26
  Zdecydowanie najlepsze wciągarki to te z ehak24 pl i nie tylko ze względu na jakość, ale i cenę. To jest naprawdę godny polecenia sklep.
 • JulianW | 25-11-2014 21:25
  Ostatnią wciągarkę, jaką kupiłem to w sklepie internetowym ehak24 pl. Jakość idzie w parze z rozsądną ceną.
 • Darro | 24-09-2014 22:49
  Ja osobiście polecam wciągarki ze sklepu internetowego ehak24 pl. Jesteśmy w posiadaniu trzech już od dłuższego czasu i sprawują się naprawdę świetnie, a kupiliśmy je praktycznie za grosze, jesli z konkurencją porównać.
TEMAT MIESIĄCA
Premiery "Na poziome 308"

Dziesiątki maszyn i setki zaproszonych gości – tak wyglądało tegoroczne spotkanie „Na poziomie 308”, które odbyło się 7 września w kopalni Piława Górna. Była to już druga edycja imprezy, pierwsza miała miejsce w 2015 roku. Organizatorami są Volvo Maszyny Budowlane Polska, Powerstone oraz Polskie Górnictwo Skalne. Przy tej okazji zaprezentowano również kilka nowości. Czytaj dalej
POLECAMY