Riwal powiększa ekologiczą flotę maszyn JLG

Ocena: 5
1656

Riwal odebrał pierwszą dostawę nowych, w 100% elektrycznych podnośników JLG EC i przyjaznych środowisku.

 

 

Nowe podnośniki przegubowe to JLG EC450AJ o wysokości roboczej 15,77m, oraz JLG EC520AJ o wysokości roboczej 18m. Obydwa modele maszyn są wyposażone w akumulatory litowo-jonowe oraz silniki elektryczne. Podnośniki te nie emitują spalin do atmosfery i mogą być używane zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz obiektów, a nawet w trudnych warunkach terenowych.  Nowe typy maszyn JLG zostaną początkowo dodane do floty Riwal na wynajem w Danii i Holandii, a pozostałe kraje europejskie otrzymają te podnośniki w dalszej części roku. 

W ostatnich latach Riwal przekształcił również maszyny z silnikiem spalinowym w maszyny elektryczne, dzięki czemu firma może oferować w Europie maszyny w 100% elektryczne o wysokości roboczej do 43 metrów. Ponieważ Riwal jest dealerem JLG w Holandii, Polsce, Słowenii, Chorwacji i Kazachstanie, nowe typy maszyn JLG są również oferowane na sprzedaż klientom Riwal.

Pedro Torres, Prezes Zarządu Riwal, mówi: „Nasi klienci coraz częściej potrzebują maszyn w 100% elektrycznych do pracy na wysokości, aby realizować swoje projekty w zrównoważony sposób. Jesteśmy dumni, że jesteśmy jedną z pierwszych firm, które zakupiły nową maszynę JLG, w ramach naszego programu Zrównoważonego Rozwój. Coraz większa część inwestycji w naszą flotę, to maszyny elektryczne. W Europie 65% wynajmowanych podnośników Riwal to maszyny elektryczne. Naszym celem jest posiadanie 75% maszyn elektrycznych w naszej europejskiej flocie na wynajem do 2025 r.”

Karel Huijser, dyrektor generalny i wiceprezes JLG w regionie EMEAIR, dodaje: „Cieszymysię, że Riwal odbiera swoje pierwsze elektryczne podnośniki budowlane typu EC. Jako firma zachęcamy naszych partnerów do przechodzenia na używanie maszyn elektrycznych, w tym do wyznaczania celów dalszej zmiany struktury flot oraz ograniczania emisji spalin i hałasu. Podnośniki przegubowe EC są dla JLG jednymi z pierwszych, które zostaną dostarczone do regionu EMEAIR. Jesteśmy bardzo podekscytowani ich działaniem w terenie i wydajnością ”.

 


Riwal to międzynarodowe przedsiębiorstwo, które specjalizujące się w wynajmie, sprzedaży i serwisie podestów ruchomych, ładowarek teleskopowych i wózków widłowych. To firma zajmująca się również sprzedażą części zamiennych i komponentów do maszyn budowlanych. Misją firmy jest dostarczania klientom najlepszych doświadczeń poprzez zaangażowany zespół. Posiadamy certyfikaty ISO  9001, ISO 14001, OHSAS 18001. Przedsiębiorstwo powstało w 1968 roku w Holandii, a jego nazwa pochodzi od nazwisk założycieli: Richards& Wallington. W Polsce Riwal istnieje od 2008 roku. Obecnie firma działa handlowo w 70 krajach i posiada oddziały w 16 krajach na świecie, zatrudnia ponad 2500 osób i oferuje klientom park ponad 20 000 maszyn, dzięki czemu jest w gronie liderów wynajmu maszyn do pracy na wysokości.


 

Źródło: Riwal

 

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

PolecamyKtóre z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ