Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Proste rozwiązania Mega

Ocena: 0
2072
Naczepy niskopodwoziowe.

Fot. Mega

Mega jest jednym z liczących się producentów naczep samowyładowczych w Polsce. W swoim asortymencie ma również bogatą gamę pojazdów niskopodwoziowych – naczep i przyczep, przeznaczonych dla firm transportowych.

Praktycznie każdy pojazd niskopodwoziowy Mega wykonywany jest pod konkretne zamówienie – począwszy od szczegółów konstrukcyjnych, a skończywszy na kolorystyce i oznakowaniu reklamowym. Z uwagi na ogromną różnorodność wymagań, stanowi indywidualne dzieło.

W zakresie zastosowanych rozwiązań firma Mega postawiła na proste i sprawdzone rozwiązania, które chwalone są za trwałość i niezawodność. Podwozie – począwszy od ilości osi – od 2 do 4 osi marki SAF, BPW lub Gigant, przez nośność osi – od 5,5 do 12 t, a skończywszy na opcjach skrętu i podnoszenia. We wszystkich przypadkach stosowany jest układ hamulcowy z systemem Haldex, Knorr lub Wabco.


Fot. Mega

W przypadku naczepy standardem jest 2-calowy sworzeń królewski i łapy podporowe Jost, natomiast w przypadku przyczep – wózek na wieńcu lub wersja tandem, z odpowiednio dobranym zaczepem.

Również w przypadku powierzchni ładunkowej istnieje spory wybór. Powierzchnia może być płaska, z zagłębieniem, z zagłębieniem i konstrukcją wyrównującą oraz z zagłębieniami na koła. Powierzchnia wykańczana jest twardym drewnem, antypoślizgową wodoodporną sklejką lub blachą ryflowaną. Na życzenie może być dodatkowo wykonana konstrukcja do ochrony przewożonego ładunku przed wpływem warunków atmosferycznych. Najazdy również występują w wielu odmianach – od krótkich aluminiowych (nakładanych ręcznie), przez rozkładane ręcznie (o napędzie sprężynowym), aż do najazdów łamanych, rozkładanych i przesuwanych na boki hydraulicznie (długość 5 m – kąt najazdu 9 stopni). W ofercie jest również wysuwany hydraulicznie tył naczepy uzupełniony o najazdy ręczne.


Fot. Mega

Wyposażenie, oświetlenie i oznakowanie pojazdów jest zgodne z przepisami obowiązującymi w Unii Europejskiej.

Konstrukcja wszystkich naczep i przyczep wykonana jest z wysokogatunkowych stali o podwyższonych parametrach wytrzymałościowych.

Wśród wyposażenia dodatkowego można znaleźć m.in.: agregat elektrohydrauliczny do napędu najazdów, elektryczną wciągarkę, poszerzenia boczne.

Opisane w skrócie pojazdy (naczepy i przyczepy) niskopodwoziowe produkowane w firmie Mega znajdują coraz większe uznanie na rynku krajowym, a ostatnio również na rynkach zagranicznych.
Prosta konstrukcja zapewnia trwałość i niezawodność w trakcie eksploatacji nawet w trudnych warunkach drogowych.

Źródło: Forum Budowlane, nr 7 (170) 2010
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

Polecamy

Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ