Popularne podesty z napędem elektrycznym

Ocena: 0
2534
W szerokiej ofercie podestów ruchomych oraz ładowarek teleskopowych firmy Haulotte, znajduje się wiele urządzeń cieszących się ogromną popularnością. Wśród nich należy wymienić przede wszystkim: przegubowy podest o napędzie elektrycznym HA 15IP oraz masztowy podest ruchomy Star 10.

Masztowy podest ruchomy o napędzie elektrycznym Star 10
Fot. Haulotte

Przegubowy podest ruchomy o napędzie elektrycznym HA 15IP nadaje się przede wszystkim do pracy wewnątrz obiektów, ale także na zewnątrz do wysokości roboczej 15 m. HA 15IP został stworzony do pracy w trudnodostępnych, ciasnych strefach. Przy wysokości transportowej wynoszącej 2 m i szerokości 1,5 m, podest mieści się w standardowych drzwiach i bez problemu można z niego korzystać w ciasnych pomieszczeniach.

Kąt wychylenia przedłużenia ramienia (JIB) wynoszący 140° (±70°), wysięg boczny wynoszący 8,5 m oraz maksymalna wysokość przegubu 6,6 m pozwalają podnośnikowi na pracę w najbardziej niedostępnych strefach.

Dzięki sterowaniu hydraulicznemu za pomocą zaworów proporcjonalnych, wszelkie czynności ruchowe wykonywane są precyzyjnie i znajdują się pod całkowitą kontrolą operatora. Mały promień skrętu, wynoszący 3,7°, zapewnia dużą zwrotność oraz pozwala na pracę w różnych środowiskach.

HA 15IP ma wszelkie atrybuty, pozwalające na długie cykle pracy. Akumulatory o zwiększonej pojemności są połączone z prostownikiem, który sterowany za pomocą układu elektrycznego, umożliwia szybkie ich ładowanie. System ten pozwala na zużycie niezbędnej energii tylko i wyłącznie do wykonania danej czynności.


Przegubowy podest ruchomy o napędzie elektrycznym HA 15IP
Fot. Haulotte

Masztowy podest ruchomy o napędzie elektrycznym Star 10 o wysokości roboczej 10 m, przeznaczony do prac wewnątrz budynków. Kompaktowe wymiary (szerokość 0,99 m i długość 1,99 m) umożliwiają przejazd przez standardowe drzwi.

Star 10 wykonuje pełny obrót o 360° w obrysie maszyny, co pozwala mu na przemieszczanie się i pracę w bardzo ciasnych, i wąskich miejscach. Wysięg boczny wynoszący aż 3 m, pozwala na pracę w środowisku, gdzie nie mógłby pracować żaden inny podest ruchomy, np. typu nożycowego. Udźwig kosza wynosi 200 kg, co pozwala na transport dwóch osób wraz z niezbędnym sprzętem.

Sterowanie hydrauliczne za pomocą zaworu proporcjonalnego, sprawia, że Star 10 jest łatwy w manewrowaniu, a wszelkie ruchy wykonywane są precyzyjnie i płynnie.

Kąt wychylenia przedłużenia ramienia (JIB-a) wynoszący ±70°, umożliwia maszynie pracę i zasięg w bardzo ciasnym środowisku.

Akumulatory o dużej pojemności pozwalają na długie cykle pracy. Ponadto Star 10 charakteryzuje się stosunkowo niewielkim ciężarem, dzięki czemu może być przewożony na przyczepce lub furgonetce.

Źródło: Forum Budowlane, nr 6 (181) 2011
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

Polecamy

Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ