Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Podesty ruchome do dużych wysokości

Ocena: 0
2870
Wśród teleskopowych podestów ruchomych w ofercie firmy Haulotte Polska, znajdują się urządzenia o wysokości roboczej od 14 do 43 m. Poniżej zamieszczamy krótką charakterystykę dwóch modeli: H43TPX o wysokości roboczej 43 m oraz H28TJ+ o wysokości roboczej 28 m.

Podest H28TJ+ wyposażony w dodatkowe teleskopowe ramię tzw. JIB teleskopowy
Fot. Haulotte

Oba wymienione we wstępie urządzenia zostały stworzone do prac typowo wysokościowych. W związku z tym producent położył duży nacisk na bezpieczeństwo. Operator może liczyć na stały nadzór systemów bezpieczeństwa podczas pracy. Urządzenia wyposażono w nowy system kontroli przeciążenia kosza roboczego, dopuszczalne przechyły wynoszą do 3° we wszystkich pozycjach urządzenia, kosz jest samoczynnie poziomowany.

Dzięki sterowaniu hydraulicznemu za pomocą zaworów proporcjonalnych, wszelkie ruchy są wykonywane precyzyjnie i płynnie w każdej pozycji pracy.

Napęd na cztery koła, sterowanie hydrauliczne za pomocą zaworów proporcjonalnych, najkrótszy z istniejących na rynku promień skrętu dzięki zastosowaniu czterech kół skrętnych, rozsuwane osie, znaczny prześwit, wszystkie te cechy połączone z kompaktowością pozwalają urządzeniom na pracę w najbardziej niedostępnych strefach.

Koncepcja teleskopu umożliwia szybkie wyniesienie na maksymalną wysokość roboczą – 28 lub 43 m oraz zejście do poziomu gruntu bez składania przegubu. Zastosowane rozwiązanie pozwala nawet na pracę poniżej poziomu powierzchni ziemi.


Podest ruchomy Haulotte H43TPX dysponuje wysokością roboczą 43 m

Podest H28TJ+ wyposażony jest w dodatkowe teleskopowe ramię (tzw. JIB teleskopowy), które pozwala na precyzyjne i płynne zbliżenie się do obiektu o dodatkowe 6 m oraz ominięcie wszelkich przeszkód. Urządzenie H28TJ+ otrzymało nagrodę Produkt Roku 2009 przyznawaną przez Europejskie Stowarzyszenie Wypożyczalni Sprzętu Budowlanego (ERA).

Przy ramieniu teleskopowym i kącie wychylenia przedłużenia ramienia (JIB) wynoszącym 140°, urządzenia H43TPX oraz H28TJ+ znajdują zastosowanie nie tylko w branży budowlanej.

Źródło: Forum Budowlane, nr 4 (167) 2010
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

Polecamy

Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ