Strona główna | Techniki i technologieNowoczesne wciągniki SWF

Nowoczesne wciągniki SWF

Specjalnością Przedsiębiorstwa Systemy Transportu Bliskiego Panda Sp. z o.o. są zagadnienia związane z produkcją, dostawą, montażem oraz eksploatacją urządzeń transportu bliskiego.

Fot. STB Panda

W ofercie STB Pandy znajduje się kilka grup wciągników, w tym m.in.: elektryczne linowe oraz łańcuchowe marki SWF.

Wciągniki SWF charakteryzują się nowoczesną konstrukcją i zwartą budową, co pozwala na najlepsze wykorzystanie przestrzeni, także z uwagi na optymalne wymiary dojazdu. Bezpieczeństwo użytkowania zapewniają takie rozwiązania konstrukcyjne, jak wyłącznik bezpieczeństwa, sterowanie stycznikowe czy zabezpieczenie przed przeciążeniem. Na bezpieczeństwo użytkowania wpływa zastosowanie wyłączników krańcowych mechanizmu podnoszenia oraz łagodne przemieszczanie ładunku dzięki użyciu falownika. Ważnym wyróżnikiem wciągników SWF są również niskie koszty konserwacji – na co wpływ ma wyposażenie przemysłowe oraz standardowe grupy budowy – a także bardzo wydajne działanie z jednoczesnym zachowaniem najwyższej jakości; elastyczność, moc i sprawność. Charakterystyczna dla tych urządzeń jest ponadto cicha praca.

Wciągniki występują w różnych wersjach i wykonaniach. Wciągniki łańcuchowe SWF mogą być stacjonarne, podwieszane na haku, albo wyposażone w wózek ręczny przeciągany (opcjonalnie w ręczny napęd mechanizmu jazdy wózka) i w elektryczny wózek jezdny. Istnieją także elektryczne wózki mechanizmu jazdy o skrajnie niskiej zabudowie i bardzo małym promieniu skrętu – do 0,8 m.

Wciągniki linowe mogą być również dostarczane w wielu opcjach jako: stacjonarne, niskiej zabudowy, standardowej zabudowy, dwuszynowe, lub o specjalnej budowie – kątowe (przydatne w szczególnych przypadkach związanych z wysokością hali). Do specyficznych warunków pracy STB Panda może dostarczyć wciągniki w wykonaniu specjalnym, w tym w wersji przeciwwybuchowej EEx, które w strefach zagrożenia wybuchem oraz różnych klasach temperatur otoczenia maksymalizują bezpieczeństwo użytkowania.

W zależności od warunków panujących w miejscu zainstalowania suwnicy oraz indywidualnych ustaleń STB Panda proponuje następujące rozwiązania sterowania: przy pomocy kasety podwieszonej (SWF) oraz radiowe (Hetronic, SWF).

Pierwsze rozwiązanie jest stosowane jako sterowanie podstawowe z poziomu roboczego (standard); można je także stosować wówczas, gdy prędkość jazdy urządzenia nie przekracza 48 m/min. Istnieje możliwość prowadzenia kasety niezależnie od położenia wciągnika. Kasety posiadają przyciski dwustopniowe.

Sterowanie radiowe umożliwia kierowanie urządzeniem z dowolnego miejsca w promieniu do 100 m. Jest stosowane jako sterowanie podstawowe z poziomu roboczego z opcją sterowania awaryjnego przy pomocy kasety sterowniczej.

Źródło: Forum Budowlane, nr 2 (165) 2010

CZYTAJ WIĘCEJ

Wciągarki budowlane ImerDODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
Wyświetlanie 5 z 6 komentarzy

 • Andrew | 24-11-2016 12:47
  Faktycznie dzisiaj na naszym rynku możemy znaleźć świetny sprzęt tego rodzaju. Na pewno bardzo ciekawą ofertę wciągników, zarówno pneumatycznych, jak i elektrycznych posiada niepołomicka firma Redrooster. Co więcej prowadzi ona także poza sprzedażą, wynajem wciągników na bardzo korzystnych warunkach.
 • amarantus | 19-12-2014 20:27
  Zgadzam się z przedmówcami, wciągniki ze sklepu ehak24 pl to klasa sama w sobie, a sklep jest naprawdę solidnym towarzyszem transakcji.
 • JulianW | 25-11-2014 21:25
  Polecam wciągniki z ehak24 pl - świetny sprzęt, tani i szybko dostarczany.
 • bogdan_n60 | 24-09-2014 22:55
  No proszę, widocznie ehak24 pl to rzeczywiście w tym momencie lider na rynku, bo i ja posiadam wciągnik właśnie z tego sklepu:)
 • Darro | 28-08-2014 17:58
  Podobnie jak klamil również zaopatrujemy się we wciągniki w sklepie internetowym ehak24 pl. Nigdzie poza tym sklepem za tak rozsądną cenę nie znalazłem tak dobrej jakości.

TEMAT MIESIĄCA
Premiery "Na poziome 308"

Dziesiątki maszyn i setki zaproszonych gości – tak wyglądało tegoroczne spotkanie „Na poziomie 308”, które odbyło się 7 września w kopalni Piława Górna. Była to już druga edycja imprezy, pierwsza miała miejsce w 2015 roku. Organizatorami są Volvo Maszyny Budowlane Polska, Powerstone oraz Polskie Górnictwo Skalne. Przy tej okazji zaprezentowano również kilka nowości. Czytaj dalej
POLECAMY