Strona główna | Techniki i technologieNowoczesne wciągniki SWF

Nowoczesne wciągniki SWF

Specjalnością Przedsiębiorstwa Systemy Transportu Bliskiego Panda Sp. z o.o. są zagadnienia związane z produkcją, dostawą, montażem oraz eksploatacją urządzeń transportu bliskiego.

Fot. STB Panda

W ofercie STB Pandy znajduje się kilka grup wciągników, w tym m.in.: elektryczne linowe oraz łańcuchowe marki SWF.

Wciągniki SWF charakteryzują się nowoczesną konstrukcją i zwartą budową, co pozwala na najlepsze wykorzystanie przestrzeni, także z uwagi na optymalne wymiary dojazdu. Bezpieczeństwo użytkowania zapewniają takie rozwiązania konstrukcyjne, jak wyłącznik bezpieczeństwa, sterowanie stycznikowe czy zabezpieczenie przed przeciążeniem. Na bezpieczeństwo użytkowania wpływa zastosowanie wyłączników krańcowych mechanizmu podnoszenia oraz łagodne przemieszczanie ładunku dzięki użyciu falownika. Ważnym wyróżnikiem wciągników SWF są również niskie koszty konserwacji – na co wpływ ma wyposażenie przemysłowe oraz standardowe grupy budowy – a także bardzo wydajne działanie z jednoczesnym zachowaniem najwyższej jakości; elastyczność, moc i sprawność. Charakterystyczna dla tych urządzeń jest ponadto cicha praca.

Wciągniki występują w różnych wersjach i wykonaniach. Wciągniki łańcuchowe SWF mogą być stacjonarne, podwieszane na haku, albo wyposażone w wózek ręczny przeciągany (opcjonalnie w ręczny napęd mechanizmu jazdy wózka) i w elektryczny wózek jezdny. Istnieją także elektryczne wózki mechanizmu jazdy o skrajnie niskiej zabudowie i bardzo małym promieniu skrętu – do 0,8 m.

Wciągniki linowe mogą być również dostarczane w wielu opcjach jako: stacjonarne, niskiej zabudowy, standardowej zabudowy, dwuszynowe, lub o specjalnej budowie – kątowe (przydatne w szczególnych przypadkach związanych z wysokością hali). Do specyficznych warunków pracy STB Panda może dostarczyć wciągniki w wykonaniu specjalnym, w tym w wersji przeciwwybuchowej EEx, które w strefach zagrożenia wybuchem oraz różnych klasach temperatur otoczenia maksymalizują bezpieczeństwo użytkowania.

W zależności od warunków panujących w miejscu zainstalowania suwnicy oraz indywidualnych ustaleń STB Panda proponuje następujące rozwiązania sterowania: przy pomocy kasety podwieszonej (SWF) oraz radiowe (Hetronic, SWF).

Pierwsze rozwiązanie jest stosowane jako sterowanie podstawowe z poziomu roboczego (standard); można je także stosować wówczas, gdy prędkość jazdy urządzenia nie przekracza 48 m/min. Istnieje możliwość prowadzenia kasety niezależnie od położenia wciągnika. Kasety posiadają przyciski dwustopniowe.

Sterowanie radiowe umożliwia kierowanie urządzeniem z dowolnego miejsca w promieniu do 100 m. Jest stosowane jako sterowanie podstawowe z poziomu roboczego z opcją sterowania awaryjnego przy pomocy kasety sterowniczej.

Źródło: Forum Budowlane, nr 2 (165) 2010

CZYTAJ WIĘCEJ

Wciągarki budowlane ImerDODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
Wyświetlanie 5 z 3 komentarzy
  • bogdan_n60 | 24-09-2014 22:55
    No proszę, widocznie ehak24 pl to rzeczywiście w tym momencie lider na rynku, bo i ja posiadam wciągnik właśnie z tego sklepu:)
  • Darro | 28-08-2014 17:58
    Podobnie jak klamil również zaopatrujemy się we wciągniki w sklepie internetowym ehak24 pl. Nigdzie poza tym sklepem za tak rozsądną cenę nie znalazłem tak dobrej jakości.
  • klamil | 24-07-2014 22:24
    Odkąd prowadzę firmę budowlaną szukałem dobrego sklepu, gdzie za rozsądną cenę będę mógł kupić wciągniki, zawiesie itp. W końcu znalazłem sklep ehak24pl
TEMAT MIESIĄCA
Innowacje w ładowarkach kołowych

Ładowarki kołowe to duża rodzina, do której należą maszyny z różnych klas wagowych, o różnych rozwiązaniach konstrukcyjnych. W każdej grupie stale zachodzą zamiany, poprawiające parametry robocze, wpływające na mniejsze zużycie paliwa, czy podnoszące komfort pracy operatora. Czytaj dalej
OSTATNIO DODANE PRZETARGI
Zamawiający Przedmiot zamówienia
Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Ursynów Opróżnianie koszy ulicznych oraz koszy na odchody zwierzęce ustawionych wzdłuż dróg gminnych Dzielnicy Ursynów.

Komenda Wojewódzka Policji Sukcesywne dostawy węgla i koksu na potrzeby KWP w Olsztynie i jednostek Policji garnizonu warmińsko-mazurskiego.

Urząd Miejski w Ciechanowcu Remont i adaptacja pomieszczeń budynku szkoły podstawowej na Środowiskowy Dom Samopomocy w Ciechanowcu.

Powiatowy Urząd Pracy w Oświęcimiu więcej

Zespół Opieki Zdrowotnej w Skarżysku-Kamiennej Szpital Powiatowy im. Marii Skłodowskiej-Curie więcej

POLECAMY