Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Nowoczesne oświetlenie obiektów przemysłowych

Ocena: 0
2208

Planowanie systemów oświetleniowych w obiektach przemysłowych to sztuka kalkulacji. Optymalny projekt powinien łączyć funkcjonalność i efektywność energetyczną z gwarancją jak najlepszych parametrów użytkowych. Zastosowanie lampy LED Montana typu High - bay firmy GTV może obniżyć zużycie energii elektrycznej, potrzebnej do oświetlenia budynków, nawet o 40%.

Oświetlenie obiektów przemysłowych to jeden z największych wydatków związany z kosztami ich utrzymania. W zależności od zastosowanych technologii, stanowić może od 40 do nawet 70% wszystkich wydatków operacyjnych. Warto zatem postawić na nowoczesne i energooszczędne rozwiązania, takie jak oprawa LED Montana firmy GTV.

Oprawy typu High - bay stanowią oszczędną alternatywę dla standardowych opraw metalohalogenkowych, od których wymaga się przede wszystkim emitowania bardzo silnego światła. Umieszczone wysoko pod sufitem zapewniają odpowiednie warunki do pracy i komfort świetlny. Wysokie natężenie światła i jego równomierny rozkład w halach produkcyjnych, magazynach czy warsztatach przekłada się na wyższą efektywność pracowników oraz ich bezpieczeństwo. Oprawa Montana uzyskuje porównywalną dla tradycyjnych lamp metalohalogenkowych lub wysokoprężnych lamp sodowych wydajność świetlną - 100 lm/W, a kąt świecenia 120° pozwala na równomierne oświetlenie całego pomieszczenia. W zależności od wybranego modelu uzyskać można strumień świetlny o mocy 5 000 lub 10 000 lm.

System oświetleniowy z wykorzystaniem oprawy Montana

System Montana gwarantuje pracownikom prawidłowe i niczym nie zakłócone pole widzenia w miejscu pracy - odpowiednie natężenie światła, szeroki kąt świecenia oraz wskaźnik oddawania barw na poziomie równym lub wyższym niż 80 Ra, dzięki czemu otaczające przedmioty prezentują się w swojej naturalnej kolorystyce, bez zniekształceń. Montana to również stopień ochrony przed wnikaniem pyłu, ciał stałych i wody na poziomie IP 54 i brak efektu "migotania" przy jej zapalaniu. Ale główna zaleta tej oprawy to energooszczędność - niski pobór mocy i czas pracy na poziomie 40 000 godzin. Jak to przekłada się na konkretne liczby?

"Do oświetlenia przykładowej hali produkcyjnej o powierzchni 2 800 m², pracującej na trzy zmiany 24h dobę, używano 70 opraw hermetycznych IP 65 typu High-bay metalohalogenkowych 250W VVG, uzyskując oświetlenie stanowisk pracy na poziomie 300 lx. Wymiana tradycyjnego oświetlenia na 108 opraw High Bay LED Montana 100W spowoduje spadek kosztów zużycia energii o około 40%, a inwestycja w wymianę oświetlenia zwróci się po niespełna roku" - mówi Marcin Sosnowski, projektant oświetlenia GTV.

High - bay LED Montana rekomendowana jest właścicielom zakładów przemysłowych, magazynów i obiektów sportowych, poszukujących intensywnego i niezawodnego źródła światła, które jednocześnie pozwoli im zmniejszyć comiesięczne rachunki za energię elektryczną.

Charakterystyka:

  • Zasilanie AC 180-250 V/50 - 60 Hz.
  • PF > 0,9.
  • Stopień ochrony IP 54.
  • Barwa światła: 4 000 K.
  • Kąt rozsyłu światła 120°.
  • Strumień świetlny 5 000/10 000lm.
  • Wskaźnik oddawania barw Ra≤ 80.
  • Czas pracy 40 000 h.

Źródło i zdjęcie: GTV

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -