Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Nowa koncepcja mieszania betonu

Ocena: 0
2850
Na targach bauma 2010 w Monachium firma Liebherr zaprezentowała nową koncepcję prostego i szybkiego mieszania betonu. Kompaktowa wytwórnia betonu Mobilmix 0.5, bo o niej tu mowa, ulokowana jest w klasie wydajności do 30 m3 gotowej mieszanki na godzinę.

Kompaktowa wytwórnia betonu Liebherr Mobilmix 0.5
Fot. Liebherr

Wytwórnia Liebherr Mobilmix 0.5 składa się z dwóch kompletnych, wstępnie zmontowanych i okablowanych 20-stopowych kontenerów. Taka koncepcja pozwala na przygotowanie jej do pracy w krótkim czasie.

Dodatkowym atutem jest fakt, że Mobilmix 0.5 może być rozładowany i zmontowany bez użycia żurawia, co w wielu miejscach, jest ogromną zaletą. Kontenery z zestawów niskopodwoziowych podnoszą się na specjalnych podporach, tak, aby umożliwić wyjazd samochodów. Podpory służą jednocześnie jako konstrukcja nośna. Wózek w czasie transportu jest ułożony w kontenerze, a następnie ustawiany za pomocą ręcznej wciągarki do pozycji roboczej. Wagi wody oraz cementu są montowane na składanych podestach, aby zajmowały jak najmniej miejsca.

Silos kieszeniowy z czterema komorami mieści 16 m³ kruszywa. Do dozowania cementu używane są standardowe ślimaki, w opcji dostępne są jeden lub dwa silosy na cement. Również na zamówienie, wysokowydajny mieszalnik talerzowy o pojemności 500 l może być wyposażony w mechaniczny mikser. W kontenerze wygospodarowano miejsce na sterówkę.

Jeżeli Mobilmix 0.5 zakończy swoją pracę w danym miejscu, może być szybko i łatwo zdemontowany, i przewieziony na kolejną budowę. Dwa poprzednio zmontowane 20-stopowe kontenery są tak zoptymalizowane dla transportu drogowego, że można je przewozić bez specjalnego zezwolenia „zwykłymi” samochodami ciężarowymi.

Źródło: Forum Budowlane, nr 8 (171) 2010
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

Polecamy

Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ