Nowa 8-tonowa koparka E88 serii Bobcat R2

Ocena: 5
3304

Firma Bobcat rozszerzyła serię minikoparek R2, wprowadzając nową 8-tonową maszynę E88 zgodną z normą Stage V, która zastąpi poprzedni model E85 serii M. E88 zapewnia doskonałe osiągi przy niewielkich rozmiarach, jak również ogromny komfort operatora oraz znakomitą stabilność przy dużej wydajności kopania.

 

 

E88 zapewnia operatorowi pełną funkcjonalność, której można spodziewać się po maszynie serii R2, jak również dodatkowe możliwości, takie jak piąta linia hydrauliczna AUX5 oraz dłuższe podwozie w standardzie czy opcjonalna czwarta linia pomocnicza AUX4. Doskonała produktywność maszyny Bobcat łączy się z płynnym sterowaniem dzięki łatwym w użyciu joystickom i intuicyjnemu wyświetlaczowi 5- lub 7-calowemu, najlepszą widoczności w tej klasie oraz wyjątkową łatwością transportu przy danej masie. Duże, łatwe do otwarcia pokrywy zapewniają wygodny dostęp z podłoża do wszystkich punktów podczas prac serwisowych i konserwacyjnych.

 

Sprawdzony 4-cylindrowy silnik Bobcat D24 Stage V zapewnia moc maksymalną 48,5 kW (65 KM) i najwyższą wydajność oraz maksymalną niezawodność. Aby spełnić wymagania poziomów emisji Stage V, silnik wykorzystuje katalizator utleniający (DOC) oraz filtr cząstek stałych (DPF), które zastępują selektywną redukcję katalityczną i pozwalają uzyskać maksymalną niezawodność, efektywność i ochronę środowiska naturalnego.   

 

Komfort operatora na najwyższym poziomie 

 

Podobnie jak poprzednie maszyny Bobcat serii R2 wprowadzone pod koniec 2020 r., takie jak E60, nowa E88 stanowi kontynuację filozofii projektowania z operatorem w centrum uwagi.  Przestronna kabina z dużą przestrzenią na nogi oraz nad głową wykorzystuje sprawdzoną konstrukcję z E60. Łatwe i bezpieczne wsiadanie i wysiadanie dzięki szerokim drzwiom, wyjątkowa konstrukcja uchwytów, stopień zapobiegający poślizgnięciu oraz prześwit na stopę nad gąsienicą sprawiają, że codzienne życie operatora jest po prostu łatwiejsze.

 

Wygodny fotel z wysokim oparciem i tekstylną tapicerką można regulować wzdłużnie i pionowo. Jest on standardowo wyposażony w zagłówek oraz opcjonalnie w podgrzewanie. Regulacja fotela jest niezależna od regulacji joysticków i podłokietników i można ją dostosować do operatora o dowolnej masie i wzroście. Joysticki oraz wszystkie przełączniki oraz przyciski są logicznie i ergonomicznie rozmieszczone wokół operatora, dzięki czemu łatwo do nich sięgać. Wszystkie ważne informacje są wyraźnie pokazane na standardowym wyświetlaczu 5-calowym lub opcjonalnym, wiodącym w swojej klasie 7-calowym wyświetlaczu dotykowym. 

 

Komfortowe środowisko pracy niezależnie od temperatury otoczenia zapewniają wydajne ogrzewanie i klimatyzacja kabiny, które można precyzyjnie regulować i wykorzystywać do szybkiego odparowania okien. E88 może być opcjonalnie wyposażona w automatyczne automatyczną klimatyzację (Auto HVAC). 

 

Najlepsza panoramiczna widoczność w tej klasie

 

Niezrównana widoczność poprawia orientację na obszarze roboczym, dzięki czemu maszyna może pracować łatwiej, wydajniej i precyzyjniej, przy zachowaniu bezpieczeństwa. Konstrukcja kabiny wykonana jest ze specjalnych wąskich profili o zwiększonej wytrzymałości, co zapewnia maksymalnie dużą powierzchnię przeszklenia.

 

Widoczność do tyłu oraz opadająca prawa pokrywa, która nie zasłania widoku z boku, zapewniają operatorowi najlepszą w branży widoczność zespołu roboczego i krawędzi tnącej lemiesza, jak również całego obszaru roboczego. 

 

Funkcje takie jak wydajne odparowanie przy użyciu regulowanych wylotów ogrzewania z przodu i dużych wylotów z tyłu, światła diodowe z przodu i na wysięgniku (zabezpieczone przed uszkodzeniami) oraz wycieraczka ze zoptymalizowanym zasięgiem gwarantują, że widoczność nie pogorszy się niezależnie od warunków i pory dnia, nawet w czasie deszczu czy mgły. Tylne światło diodowe jest dostępne w dziale części u autoryzowanych dealerów.

 

Lepszą orientację na obszarze roboczym, zwłaszcza podczas pracy w ograniczonej przestrzeni, zapewnia wyposażenie E88 w zestaw kamery cofania. Kamerę można podłączyć do wyświetlacza 5- lub 7-calowego, który zapewnia obraz w wysokiej rozdzielczości.

 

Doskonała produktywność i wysokie osiągi

 

Łatwe w użytkowaniu joysticki wraz z zaworem sterującym nowej generacji sprawiają, że zespół roboczy wydaje się przedłużeniem ramienia operatora, a każdy precyzyjny ruch jest pod jego pełną kontrolą. Hydrauliczny zawór sterujący najnowszej generacji umożliwia dokładniejsze pomiary zapewniające płynne sterowanie i naturalne, precyzyjne ruchy zespołu roboczego oraz doskonałą reakcję joysticków. 

 

Duże siły odspajania i krótkie czasy cykli w E88 to istotna część filozofii konstrukcji firmy Bobcat. Czy to podczas jazdy po terenie, czy też podczas napełniania lub kopania, inteligentny układ hydrauliczny w E88 równomiernie reguluje przepływ, zapewniając maksymalną wydajność. Zoptymalizowana konstrukcja lemiesza ma kształt ułatwiający samooczyszczanie. Funkcja pływania lemiesza ułatwia wyrównywanie i poziomowanie. Pływanie lemiesza wywiera minimalną, równomierną siłę na lemiesz przy minimalnej kontroli operatora. 

 

Duża wszechstronność

 

Nowa koparka E88 serii R2 jest dostępna w konfiguracjach z ramieniem standardowym i z ramieniem przedłużonym. Maksymalnie pięć linii pomocniczego układu hydraulicznego mocowanych na ramieniu oraz obsypane nagrodami rozwiązanie A-SAC (zaawansowany system wybieralnego sterowania hydraulicznego) zapewniają szeroki zakres konfiguracji maszyny do określonych wymagań, dzięki czemu maszyna ta doskonale sprawdzi się, jako nośnik narzędzi. 

 

Linia hydrauliczna AUX1 ogólnego przeznaczenia oraz linia ze złączką hydrauliczną AUX5 to standardowe wyposażenie E88. Linia hydrauliczna AUX2 do funkcji wspomagających, takich jak obrót, oraz linia hydrauliczna AUX4 do przechyłu są dostępne, jako opcja. Linia AUX3 do łyżki chwytakowej (rozdzielacz łyżki) to część wszechstronnego zestawu wyposażenia Bobcat do E88.

 

Doskonała stabilność

 

Podobnie jak wszystkie maszyny serii R2, E88 jest zaprojektowana tak, aby zapewniała doskonałą stabilność niezależnie od kąta w dowolnej sytuacji, nawet przy kopaniu z boku lub przy przenoszeniu ciężkich ładunków. To dobrze wyważona maszyna pozwalająca pracować z różnym osprzętem dzięki ulepszonemu rozłożeniu masy, wydłużonym gąsienicom, zoptymalizowanej konstrukcji przeciwwagi oraz rolkom z podwójnymi kołnierzami, gwarantującymi doskonałą stabilność z boku. To daje operatorowi pewność w każdej sytuacji, nawet bez opcjonalnej przeciwwagi. Dodatkowa przeciwwaga 407 kg sprawia, że E88 zapewnia jeden z najwyższych współczynników stabilności w kategorii maszyn 8-tonowych, dzięki czemu można bez obaw stosować szeroką gamę osprzętu. Dłuższe podwozie i nowe rozmieszczenie kół wolnych oraz kół napędzających sprawiają, że E88 ciągle utrzymuje stabilność na podłożu, nawet przy uniesionym lemieszu. 

 

Solidna konstrukcja oraz łatwe serwisowanie i konserwacja

 

Nowa koparka E88 z serii R2 została zaprojektowana, jako maszyna zapewniająca w równym stopniu wydajność, manewrowość i stabilność. Nawis z tyłu wynosi tylko 327 mm (bez dodatkowej przeciwwagi), co pozwala na używanie tej 8-tonowej maszyny w ograniczonej przestrzeni. Dynamiczna i solidna konstrukcja zmniejsza ryzyko przestojów – wysokowytrzymałe stalowe kanały boczne oraz przeciwwaga działająca spełniająca funkcję ochronną zabezpieczają najważniejsze podzespoły, jak również węże, rury, światła i inne wrażliwe elementy istotne dla działania koparki. 

 

Koncepcja serii R2 wykorzystuje sprawdzone, niezawodne podzespoły (takie jak silnik, joysticki, kabina, itp.), a w razie konieczności prac konserwacyjnych lub serwisowych szeroko otwierane pokrywy zapewniają dostęp do wszystkich elementów z poziomu podłoża, co oznacza, że łatwiej wykonać prace w terenie. Pod prawą pokrywą jest łatwo dostępna pompa uzupełniania paliwa z funkcją automatycznego wyłączania, która jest standardem w E88 i sprawia, że uzupełnianie paliwa jest szybkie, czyste i łatwe.

 

Duże, płaskie powierzchnie zewnętrzne maszyny E88 ułatwiają jej czyszczenie i pomagają zachować ją w idealnym stanie. Dzięki zastosowaniu wodoodpornych materiałów we wnętrzu i na gładkich powierzchniach oraz wyjmowanej dwuczęściowej maty podłogowej czyszczenie wnętrza kabiny jest równie proste.

 

Możliwość transportu

 

Jak wspomniano powyżej, E88 to wysoko wydajna maszyna o kompaktowych rozmiarach. W porównaniu z poprzednim modelem E85 serii M nowa maszyna jest 100 mm węższa (ale bardziej stabilna z wyższym udźwigiem) – jej szerokość maksymalna to 2200 mm. Maksymalna wysokość całkowita równa 2540 mm pozwala na transport maszyny na ciężarówce kontenerowej bez ryzyka przekroczenia maksymalnej dopuszczalnej wysokości samochodu ciężarowego w UE. Zaczepy po wewnętrznej i zewnętrznej stronie podwozia, które pozwalają na przymocowanie maszyny podczas transportu, są łatwo dostępne i dostosowane rozmiarem do każdej zatwierdzonej metody mocowania.

 

Skrócone dane techniczne – kompaktowa koparka Bobcat E88 z serii R2

 

•           Łyżki: do 0,7 m3

•           Masa robocza (z kabiną/gąsienicami gumowymi/ramieniem standardowym): 8994 kg

•           Głębokość kopania: 4859 mm (z długim ramieniem narzędziowym)

•           Zasięg kopania: 7549 mm (z długim ramieniem narzędziowym)

•           Wysokość zrzutu: 4765 mm (z długim ramieniem narzędziowym)

•           Szerokość gąsienicy: 450 mm 

•           Prędkość jazdy: niski zakres – 2,5 km/h, wysoki zakres – 4,4 km/h  

•           Przepływ hydrauliczny AUX1/AUX2  95/62 l/min

•           Silnik: Bobcat D24, 4 cylindry / 2,4 l / Stage V, 48,5 kW (65 KM) przy 2100 obr./min

•           Wymiary całkowite: długość transportowa 6341 mm

                                                                        szerokość 2200 mm 

                                                                        wysokość całkowita 2540 mm

 

Źródło: Bobcat

 

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

PolecamyKtóre z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ