Strona główna | Techniki i technologieNajwiększy MAXIEM już w Polsce!

Największy MAXIEM już w Polsce!

Największy MAXIEM dotarł już do polskiego przedsiębiorcy! Właśnie rozpoczyna się instalacja waterjeta w jednej z firm w województwie mazowieckim.

MAXIEM 2080 to ewenement na skalę europejską. Tak wielkiej maszyny do cięcia wodą nie ma nikt w Polsce. Przypomnijmy, że potężny MAXIEM 2080 powstał w USA na specjalne zamówienie polskiego przedsiębiorcy. Liczący ponad 10 metrów długości, 3 metry szerokości i 4 metry wysokości gigant wzbogacił park maszynowy jednej z mazowieckich firm. To największy model w Europie!


MAXIEM 2080 to stół roboczy o wymiarach 8,7 x 2,2 metra pozwalający na obróbkę naprawdę dużych elementów lub kilku arkuszy blachy, kamiennych slabów i innych części na raz. Waterjet tnie bowiem praktycznie każdy materiał: różnego rodzaju metale (np. tytan, stal, aluminium), kamień, szkło, tworzywa sztuczne, gumę, drewno, laminaty i inne. MAXIEM został wzbogacony o specjalne akcesoria takie jak: niezwykle trwała zintegrowana głowica MAXJET 5i, nastawnica kątowa oraz czujnik wysokości Terrain Follower. Ponadto w maszynie zastosowane zostały innowacyjne rozwiązania m.in. podwieszony nożycowy system wysokociśnieniowy i trakcyjny napęd Intelli-TRAX. To wszystko sprawia, że MAXIEM 2080 jest niezwykle wszechstronną maszyną do cięcia wodą.


Olbrzymi waterjet dotarł do Polski w częściach, elementy maszyny zostały właśnie rozładowane, a za chwilę rozpocznie się jej instalacja. "To dla nas ważne wydarzenie. Jesteśmy dumni, że nasza wyjątkowa maszyna będzie pracowała w tak dużej firmie w centralnej Polsce. Dlatego nad montażem maszyny będą pracować najlepsi specjaliści z Polski i Stanów Zjednoczonych" - informuje Tomasz Łapiński, dyrektor sprzedaży MAXIEM Waterjets w Polsce. "Wkrótce zaprezentujemy państwu fotorelację z instalacji maszyny oraz rozmowę z właścicielem warszawskiej firmy" - zapowiadają przedstawiciele producenta.

Źródło i zdjęcia: Grupa JetSystem


CZYTAJ WIĘCEJ

Maszyny Omax do cięcia wodąDODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
TEMAT MIESIĄCA
Narzędzia diamentowe do przecinarek ręcznych

Husqvarna oferuje narzędzia diamentowe do cięcia wszystkich materiałów budowlanych. Znajdują one zastosowanie we wszelkiego typu przecinarkach ręcznych i nie tylko. Szwedzki producent wytwarza elementy wyłącznie we własnych fabrykach. Dostępne są tarcze, pierścienie do przecinarek pierścieniowych, łańcuchowych, po standardowe tarcze diamentowe od mniej intensywnej pracy po najcięższe zastosowania. Czytaj dalej
POLECAMY