Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Najnowsze rozwiązania w produkcji betonu

Ocena: 0
3162
Najnowszy produkt firmy Techmatik, wibroprasa SHP 5000 C Pro wraz z kompletnym obiegiem technologicznym, rewolucjonizuje dotychczasowe spojrzenie na automaty produkujące wibroprasowane elementy betonowe. Swoje najnowsze rozwiązania w tym temacie firma zaprezentuje na tegorocznych targach Bauma 2010.

Urządzenie Robopak do pakowania wszelkich produktów wibroprasowanych
Fot. Techmatik


W ciągu niespełna dwóch lat firma Techmatik opracowała i skonstruowała linię produkcyjną, która stwarza nowe możliwości w produkcji betonu wibroprasowanego. Nowa linia jest bardziej kompaktowa, prostsza w obsłudze, posiada dwa razy mniej napędów, zużywa o 40% mniej energii, jest zdecydowanie tańsza w zakupie i eksploatacji, a przy tym jej wydajność jest porównywalna do konkurencyjnych rozwiązań dostępnych na rynku, jednakże znacznie droższych. Wyjątkowe cechy posiada przede wszystkim nowa wibroprasa SHP 5000 C Pro. Najważniejsze z nich to: mocna, stabilna i zwarta konstrukcja, prosta budowa i intuicyjna obsługa, uniwersalność zastosowania (kostka brukowa, płytki chodnikowe i tarasowe, krawężniki i obrzeża, gazony, palisady, pustaki, bloczki betonowe), wysoka praktyczna wydajność produkcyjna – 200–250 cykli/godz., elektronika oraz inne „wrażliwe” podzespoły ograniczone do minimum, energochłonność mniejsza o 40%, dużo niższa emisja hałasu, dużo niższe koszty eksploatacji i serwisu, zastosowanie sprawdzonych napędów i podzespołów hydraulicznych renomowanych firm oraz jawność zastosowanych podzespołów i komponentów.


Nowa wibroprasa Techmatik
Fot. Techmatik


W ofercie Techmatik znajdują się również formy do produkcji betonowych wyrobów wibroprasowanych, kompletne węzły betoniarskie własnej produkcji, wyposażone w bardzo wydajne i trwałe mieszarki serii SPM, urządzenia do uszlachetniania betonu oraz profesjonalne maszyny pakujące.

Na targach Bauma 2010 (stoisko C1/423) Techmatik zaprezentuje również urządzenie Robopak, przystosowane do pakowania wszelkich produktów wibroprasowanych, również tych najcięższych. Maszyna charakteryzuje się wysoką wydajnością, cichą pracą i dużą dynamiką ruchów. Jednocześnie uzyskano wysoką dokładność pozycjonowania przenoszonych wyrobów.


Frezowanie formy do produkcji betonowych wyrobów wibroprasowanych
Fot. Techmatik


Techmatik, jako jedyny dostawca technologii w branży, dysponuje profesjonalnym, doświadczalnym zakładem produkcji wyrobów betonowych. Wszystkie nowe rozwiązania są w pierwszej kolejności instalowane i testowane w rzeczywistych warunkach pracy.

Firma dostarcza swoje rozwiązania bezpośrednio do wielu krajów Europy i Azji, a dzięki podpisaniu umowy z amerykańską firmą Columbia Machine, Inc. formy z logo Columbia-Techmatik Moulds są dystrybuowane do producentów wyrobów wibroprasowanych w Ameryce Północnej i Południowej oraz Australii i Nowej Zelandii. W Polsce linie technologiczne Techmatik działają m.in. w fabrykach: Betard, Certus Technologie Budowlane, Scema, Firma Posiadało, Stal-Bruk, Tombet.

Źródło: Forum Budowlane, nr 3 (166) 2010
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

Polecamy

Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ