Najmocniejszy młot wyburzeniowy

Ocena: 0
8585
O mocy nowego modelu elektrycznego młota Bosch GSH 27 VC Professional decyduje energia udaru wynosząca 69 J. Duża wydajność najnowszego elektronarzędzia idzie w parze z wysokim komfortem pracy dzięki redukcji drgań osiągniętej przez zastosowanie odsprzężenia rękojeści i wykorzystanie ulepszonego mechanizmu udarowego.

Elektryczny młot wyburzeniowy Bosch GSH 27 TK Professional
Fot. Bosch


Bosch GSH 27 VC Professional to nowy młot udarowy do prac wyburzeniowych prowadzonych w betonie, kamieniu oraz asfalcie. Energia udaru wynosząca 69 J powoduje, że jest to jak dotąd najmocniejszy elektryczny młot wyburzeniowy na świecie. Urządzenie osiąga średnią wydajność 3,2 t urobku na godzinę (zgodnie z procedurą EPTA 03/2008) i oferuje, w porównaniu do poprzedniego modelu, o 50% większą wydajność. Ponadto, dzięki zastosowaniu mechanizmu udarowego o obniżonym poziomie drgań oraz odsprzężeniu rękojeści wartość drgań wynosi jedynie 8,0 m/s2. Dzięki temu dozwolony czas czynnej pracy tym urządzeniem wynosi ponad 3 godziny dziennie.


Oprócz imponujących parametrów technicznych nowy młot ustanawia także nowe standardy żywotności i prostoty obsługi. Wytrzymała konstrukcja oraz komponenty wykonane z wysokiej jakości aluminium i stali gwarantują zdecydowanie dłuższą żywotność urządzenia. Nowością jest także antypoślizgowa powierzchnia obudowy. Podczas przerw w pracy umożliwia ona bezpieczne oparcie młota np. o ścianę bez ryzyka upadku. Pozwala to uniknąć wielokrotnego, męczącego odkładania i podnoszenia urządzenia podczas pracy. Dodatkowymi zaletami młota są: nisko umieszczony środek ciężkości oraz ergonomiczne ukształtowanie rękojeści z miękką okładziną Softgrip, które umożliwiają wygodną obsługę.

Uczestnicy programu Bosch ProTeam mogą bezpłatnie testować nowości z niebieskiej linii elektronarzędzi oraz wymieniać się swoimi doświadczeniami z innymi profesjonalistami. Wśród dostępnych do testowania urządzeń znajduje się również nowy młot GSH 27 VC Professional. Każdy, kto chciałby poznać jego możliwości, może w dniach od 15 września do 15 listopada 2010 r. zgłosić się na stronie www.bosch-pro-team.com do testu praktycznego tego urządzenia. Tam też opublikowany jest dokładny regulamin uczestnictwa.

Nowy młot będzie dostępny w handlu specjalistycznym od września br.

Źródło: Forum Budowlane, nr 9 (172) 2010
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

Polecamy

Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ