Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Naczepy KH-kipper

Ocena: 0
2138
Naczepy niskopodwoziowe.

Naczepa niskopodwoziowa do transportu maszyn (N3N)
Fot. KH-kipper


KH-kipper jest firmą znaną głównie z produkcji wywrotek i przyczep. Jednak w bogatej ofercie firmy znajdują się także naczepy wywrotki oraz naczepy niskopodwoziowe do transportu maszyn.

Dostępne są naczepy 2-, 3- i 4-osiowe wykonane na osiach o nośności 9, 11 lub 12 t. Ostatnia oś w 3-osiowych naczepach niskopodwoziowych proponowana jest w wersji samoskrętnej dla zmniejszenia zużycia ogumienia.

Parametry techniczne standardowej naczepy niskopodwoziowej wynoszą: długość gabarytowa – ok. 12900 mm, długość użytkowa – ok. 8800 mm + 3700 mm balkon, szerokość – ok. 2540 mm + poszerzenia, wysokość do jazdy ok. 900 mm, wysokość do załadunku ok. 830 mm, waga ok. 9 t, kąt najazdu ok. 10º. Rama naczepy wykonana jest z dwuteownika ze stali wysokogatunkowej Domex.
Podłoga zrobiona jest z twardego drewna o grubości 40 lub 50 mm. Tylne najazdy są podnoszone hydraulicznie i mają regulowany rozstaw. Balkon obudowany jest aluminiowymi burtami i wyposażony w dodatkowe najazdy aluminiowe. Naczepa posiada uchwyty do mocowania ładunku na całej długości, a na życzenie gniazda do kłonic.


Rys. KH-kipper

Wszystkie naczepy wykonywane są pod konkretne zamówienie, więc wymiary, materiały i podzespoły użyte do produkcji są dobierane indywidualne. KH-kipper oferuje również naczepy niskopodwoziowe wyposażone w system osi kierowanych Tridec. System ten na podstawie ustawienia ciągnika siodłowego względem naczepy dopasowuje kąt skręcania dwóch tylnych osi; sterowanie odbywa się hydraulicznie, ale dostępna jest również opcja przełączenia w tryb sterowania manualnego przy pomocy radiowego pilota.

Źródło: Forum Budowlane, nr 7 (170) 2010
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: