Mocne i szyte na miarę - rozwiązania akumulatorowe

Ocena: 5
3776

Wraz z niewielkim ciężarem narzędzia Festool z dedykowanymi im akumulatorami cechują się doskonałą ergonomią i wyważeniem przy jednoczesnym zachowaniu maksymalnej wytrzymałości.

 

 

Specjaliści w swojej codziennej pracy potrzebują dostosowanych do ich potrzeb rozwiązań które sprawią, że ich praca będzie lżejsza i wydajniejsza. Dlatego w odpowiedzi na potrzeby fachowców Festool wprowadził do swojej oferty nowy akumulator 4,0 Ah. Nowy model w porównaniu z akumulatorem 5,2 Ah jest o 20 procent lżejszy, a mimo to pozostaje równie mocny. Ponieważ ważne jest, aby elektronarzędzie tworzyły zgrany system i doskonale ze sobą współdziałały, a akumulator stanowi podstawę wydajności urządzenia. Po podłączeniu jest on częścią urządzenia i dlatego tak ważny jest jego ciężar i wyważenie, które bezpośrednio wpływają na ergonomię narzędzia. Dodatkowo dzięki nowoczesnym rozwiązaniom i aplikacji Festool Work  akumulator z funkcją Bluetooth podłączony do odkurzacza mobilnego z Bluetooth, można włączać i wyłączać w trybie uruchamiania automatycznego. Akumulator jest łącznikiem pomiędzy narzędziem, a smartfonem. 

 

 

Festool oferuje kilka wariantów akumulatorów: 3,1 Ah, 5,2 Ah lub 6,2 Ah, a od teraz również 4,0 Ah. Dodatkowo istnieje możliwość wyboru jednej z dwóch ładowarek: TCL 6 i SCA 8. Najszybsze ładowanie i nieprzerwaną pracę zapewniają akumulator AIRSTREAM 5,2 Ah oraz szybka ładowarka SCA 8 z funkcją aktywnego chłodzenia. Akumulator 6,2 Ah nadaje się idealnie do zadań wymagających dużej energii przez dłuższy czas, takich jak cięcie czy też intensywne wkręcanie oraz wiercenie. Wyższa pojemność akumulatorów oraz użycie technologii AIRSTREAM umożliwia długą pracę bez przerw, również podczas cięższych zastosowań. W przypadku większości urządzeń akumulatorowych odpowiedni akumulator można dobrać indywidualnie w zależności od zastosowania i potrzeb: do pracy nad głową szczególnie przydatny jest lekki i kompaktowy akumulator 3,1 Ah. Doskonałym uzupełnieniem oferty jest inteligentna funkcja Bluetooth. Dzięki niej możliwe jest wygodne włączanie i wyłączanie odkurzaczy mobilnych za pomocą narzędzia akumulatorowego. Pozwala to zaoszczędzić czas przeznaczony na osobne włączanie odkurzacza oraz zapewnia bezpyłową pracę w pomieszczeniach. Wszystkie elektronarzędzia Festool, a także akumulatory i ładowarki są w pełni chronione dzięki Gwarancji all-inclusive pozwalając ich użytkownikom na spokojną pracę. Gdy coś pójdzie nie tak, w ramach tej gwarancji przez 3 lata Festool zapewnia bezpłatną kompleksową naprawę, wymianę w przypadku kradzieży oraz gwarancję oryginalnych części zamiennych do 10 lat od zakończenia produkcji lub wymianę urządzania na nowe.

 

 

NOWOŚĆ: Energia dobrze zapakowana, dwa akumulatory, jedna ładowarka, w Systainerze

Od stycznia 2021 roku Festool oferuje nowy Systainer, który jest idealnym wyposażeniem do pracy na placu budowy: pakiet energii z dwoma akumulatorami i ładowarką w nowym Systainerze. Zestaw dostępny w różnych konfiguracjach, w zależności od potrzeb, posiadanych już narzędzi i zapotrzebowania na energię. Dzięki temu każdy może skompletować swój indywidualny zestaw. Pakiet energii oferuje również miejsce na dwa dodatkowe akumulatory i dodatkową ładowarkę, oczywiście porządnie zapakowany w Systainerze³. Dzięki nowej technologii ogniw akumulatory Li-HighPower posiadają moc wystarczającą do każdego zastosowania i są kompatybilne ze wszystkimi produktami akumulatorowymi Festool. 

 

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.festool.pl/ready, a interesujące prezentacje „Bezprzewodowe i szyte na miarę" menedżera produktu Patricka Hitzera oraz „Inteligentne rozwiązania akumulatorowe Festool" konstruktora Patricka Schöna są dostępne na blogu Festool pod adresem www.festool.pl/blog

 

Źródło: Festool

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

PolecamyKtóre z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ