Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Minikoparki Airman w wersji U

Ocena: 0
2615
Minikoparki Airman oferowane na rynku Polskim przez oficjalnego dy-strybutora – Aries Power Equipment Sp. z o.o. dostępne są w wersji klasycznej oraz z tak zwanym zerowym tyłem oznaczone symbolem U.

Koparka Airman AX48U
Fot. Airman

Nowoczesne rozwiązania techniczne stosowane w minikoparkach Airman od ponad 30 lat wyznaczały trendy w branży. Jako jedne z pierwszych produkowane były w wersji z krótkim tyłem, czyli takim, który w podczas obrotu kabiny nie wystaje poza obrys gąsienic. Tego typu maszyny doskonale sprawdzają się w czasie pracy na ograniczonej przestrzeni.

Oferta Aries Power w tej grupie koparek obejmuje obecnie osiem modeli w przedziale wagowym od 1,1 do 5,3 t. Wszystkie maszyny poza najmniejszą AX10U-4 mają bezpieczną kabinę w standardzie ROPS/TOPS. Dodatkowym standardowym wyposażeniem (począwszy od modelu AX29U-5) jest automatyczny powrót silnika spalinowego do biegu jałowego, jeśli w ciągu 4 s operator nie dotknie jakiejkolwiek z dźwigni. Kabina w tych modelach fabrycznie wyposażona jest w radio i klimatyzację. Bardzo ciekawym rozwiązaniem, chroniącym przed przypadkowym uszkodzeniem silnika jazdy, jest automatyczna redukcja prędkości jazdy z drugiej do pier-wszej. Tzn. gdy koparka porusza się na drugiej prędkość jazdy i rozpoczyna manewr skrętu to automaty-cznie przestawia się ona na pierwszą i powraca do drugiej po zakończeniu manewru. Dzięki tej funkcji wyeliminowano częsty błąd wykonywany przez operatorów, którzy w pośpiechu zapominali o zmianie prędkości i na szybkim biegu dokonywali skrętu, co powodowało szybsze zużycie elementów w silniku jazdy i prowadziło do jego uszkodzenia.


Minikoparka Airman AX52U wyposażona w łyżkę do skarpowania
Fot. Airman


Zastosowanie pomp wielotłoczkowych pozwoliło na użycie silników o mniejszej mocy, co znacząco wpłynęło na poprawę ekonomiczności użytkowania maszyn oraz spełnienia norm ekologicznych związanych z zanieczyszczeniem powietrza.

Standartowym wyposażeniem koparek jest również szybkozłącze, dzięki któremu operator może samodzielnie, szybko i bez wysiłku zmienić osprzęt na ramieniu koparki. Dodatkową zaletą szybkozłącza jest brak konie-czności każdorazowego wyjmowania sworzni podczas wymiany osprzętu, które w trudnych warunkach budowy często ulegają zapiaszczeniu i montowane niedostatecznie wyczyszczone skracają żywotność tulei w tym połączeniu.

Firma Aries Power Equipment poza sprzedażą nowych minikoparek Airman, w rozbudowywanej sieci sprzedaży i serwisowej, zapewnia także stały dostęp do oryginalnych części zamiennych.

Źródło: Forum Budowlane, nr 1 (188) 2012
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

Polecamy

Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ