Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Mierniki paliwa Metroil

Ocena: 0
2048
Mierniki paliwa Metroil to rejestratory służące do pomiaru faktycznego zużycia paliwa przez maszyny i pojazdy z silnikami diesla. Zapobiegają kradzieży paliwa i przyczyniają się do bardziej efektywnego wykorzystania floty.


Miernik zużycia paliwa Metroil zamontowany w koparkoładowarce JCB 3CX. Obudowa ze stali kwasoodpornej, wieczko przystosowane do zaplombowania. Dokładność pomiaru 0,5%, zakres pomiaru od 0,7 do 40 l/godz.
Fot. Suski Monitoring System


Metroil jest specjalnym przepływomierzem, który można zamontować w układzie zasilania silnika paliwem. Pozwala na łatwe zabezpieczenie instalacji przed ingerencją niepowołanych osób. Zamontowany w pojazdach napędzanych silnikami diesla przyczynia się do 30-procentowych oszczędności na paliwie, a to z kolei znacznie obniża koszty eksploatacji maszyn.

Pozostałymi zaletami miernika Metroil w porównaniu z przepływomierzami elektronicznymi są: mała awaryjność, mniejsza wrażliwość na zanieczyszczenia, prawidłowa praca przy mniejszych przepływach (od 1 l/h), małe rozmiary.

Mierniki montowane są w ochronnej metalowej obudowie ze stali kwasoodpornej, której zamykane wieczko można zaplombować i uniemożliwić odczyt wskazań przepływomierza przez osoby niepowołane. Przewody paliwowe zakuwane są prasą hydrauliczną, a śrubowe zakończenia przewodów zabezpieczane plombami. Oczywiście zabezpieczenia te dotyczą tylko odcinka między miernikiem a pompą wtryskową. Całą instalację paliwową bardzo trudno zabezpieczyć przed „rozszczelnieniem”, jest to niemal niemożliwe.

Mierniki Metroil nadają się do zamontowania we wszystkich pojazdach i maszynach napędzanych silnikami diesla z rzędową i rotacyjną pompą wtryskową, silnikach z pompowtryskiwaczami oraz silnikach Deutz.

W Polsce mierniki paliwa Metroil oferuje firma Suski Monitoring System założona w marcu 2008 roku. Od początku istnienia głównym profilem jej działalności jest walka z nagminnymi kradzieżami paliwa przez kierowców i operatorów maszyn z silnikami diesla. Przełomem było nawiązanie współpracy ze szwajcarską firmą Aquametro AG – światowym liderem w produkcji przepływomierzy do olejów i paliw. Wprowadzenie miernika zużycia paliwa Metroil bazującego na przepływomierzu VZO firmy Aquametro pozwoliło na znaczne zmniejszenie awaryjności i zwiększenie dokładności pomiaru oferowanych mierników paliwa.

Źródło: Forum Budowlane, nr 11 (186) 2011
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

Polecamy

Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ