Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Maszyny Omax do cięcia wodą

Ocena: 0
2688
Dzięki innowacyjnym patentom, cięcie strumieniem wody stało się bardziej precyzyjną, szybką i niezwykle wydajną metodą obróbki materiałów stosowanych m.in. w budownictwie i przemyśle metalowym. Koncern Omax jest jedynym, który od podstaw projektuje i produkuje takie maszyny.

Fot. Omax Poland

Waterjety Omax i Maxiem tną m.in. metal, kamień, szkło, drewno, laminaty i tworzywa sztuczne. Maszyny umożliwiają precyzyjne cięcie zarówno najmniejszych detali, jak i dużych elementów konstrukcyjnych.
Podstawową zaletą urządzeń Omax i Maxiem jest w pełni zautomatyzowany i łatwy w obsłudze system sterownia. Program Intelli-Max pozwala wykonać precyzyjne cięcie bez potrzeby skomplikowanego programowania i ręcznego ustawiania maszyny. Oprogramowanie oblicza dokładnie czasy cięcia, ilość zużywanego garnetu i przewidywalny koszt wykonania detalu. Oprogramowanie jest bezpłatnie i na bieżąco aktualizowane.

Kolejnym elementem wyróżniającym waterjety Omax jest pompa korbowodowa EnduroMax, będąca najnowszym osiągnięciem w technologii pomp nurnikowych o napędzie bezpośrednim. Pompa dostarcza ponad 85% mocy wejściowej do dyszy, co przekłada się na mniejsze zużycie energii, większą prędkość cięcia i mniejsze koszty eksploatacji.


Fot. Omax Poland

Centra obróbcze Omax zapewniają większą dokładność wyciętych części i wykonują swoją pracę szybciej niż inne systemy wykorzystujące technologię cięcia wodą dzięki wielu dodatkowym akcesoriom.

Przegubowa głowica A-Jet umożliwia cięcie pod kątem do 60°, zapewniając jednocześnie kompensację stożka. A-Jet jest idealnym rozwiązaniem przy wykonywaniu części do spawania. Tilt-A-Jet zapewnia idealnie prostopadłe cięcie, również automatycznie obliczając i kompensując efekt stożka. Do cięcia drobnych elementów z chirurgiczną precyzją służy głowica Micro-Jet. Dzięki niej obróbka drogich, szlachetnych materiałów, jak złoto czy srebro, odbywa się bez większych strat. Precyzyjny Optyczny Lokalizator ułatwia wtórną obróbkę elementów. Umożliwia on precyzyjne pozycjonowanie i cięcie w gotowych częściach, eliminując problem z odpowiednim umiejscowieniem przedmiotu na stole roboczym – oprogramowanie automatycznie ustala ścieżkę narzędziową.


Fot. Omax Poland

Idealnym rozwiązaniem do obróbki materiałów o nierównej powierzchni jest Terrain Follower. Osprzęt automatycznie dostosowuje się do nierówności i dodatkowo chroni dyszę.

Obrotowa oś Rotary Axis to solidna, wodoszczelna głowica do cięć ścieżki w osiach X, Y, Z. Wykorzystywana jest do tworzenia złożonych części 3D.

Wydajność maszyn Omax i Maxiem zwiększa system dwóch bram. Waterjet wyposażony w dwie bramy tnie jednocześnie dwa różne elementy. Pracą maszyn z systemem dwubramowym steruje jeden operator.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej firmy Omax Poland.

Forum Budowlane, nr 9 (196) 2012
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

Polecamy

Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ