Ładowarka kołowa Komatsu

Ocena: 5
3125
Co zobaczymy na targach Autostrada-Polska.

Ładowarka kołowa Komatsu WA500-6
Fot. Komatsu

Jedną z maszyn, jakie zaprezentuje na targach Autostrada-Polska firma Komatsu Poland, jest ładowarka kołowa WA500-6, o masie eksploatacyjnej 32500 kg, pojemności łyżki 4,5–6,3 m³, napędzana przez silnik o mocy 266 kW 357 KM.

Jest to idealna maszyna do ciężkich zastosowań. Dzięki nowemu, wydajnemu silnikowi, rozwijającemu najwyższy moment obrotowy w swojej klasie i nowoczesnemu układowi napędowemu, maszyna WA500-6 spełnia najwyższe wymagania stawiane ładowarkom tej klasy. Duża siła napędowa i układ hydrauliczny z zamkniętym przepływem w położeniu neutralnym i kompensacją ciśnienia zależnie od obciążenia CLSS (Closed-Centre Load Sensing System) gwarantują ładowarce wymaganą skuteczność.

Nowa dwudrzwiowa kabina SpaceCab zapewnia operatorowi komfort pracy oraz doskonałą obserwację łyżki i kół.

Zasadniczym elementem zaprojektowanego od podstaw układu napędowego firmy Komatsu jest przekładnia hydrokinetyczna, dająca maksymalną sprawność i korzystny stosunek siły napędowej do masy własnej.


Na stoisku Komatsu Poland będzie można również podziwiać koparkę kołową PW160-7
Fot. Komatsu

W obydwu układach ładowarki WA500-6 – hydraulicznym i kierowniczym – zastosowano pompy o zmiennej wydajności. Wyjątkowa stabilność ładowarki WA500-6 wynika z rozstawu kół, wynoszącego 2400 mm oraz rozstawu osi równego 3780 mm – to wystarczy do komfortowej pracy w nierównym terenie i realizowania szybkich cykli transportowych, bez ryzyka wysypywania się materiału z łyżki.
40-stopniowy kąt skrętu w obydwu kierunkach przynosi maszynie dobrą zwrotność, pozwala zagwarantować szybkie tempo pracy w ograniczonych przestrzeniach.

W celu ułatwienia załadunku samochodów ciężarowych z wysokimi burtami standardowa konfiguracja maszyny obejmuje długie ramiona ładowarki pozwalające uzyskać bardzo dużą wysokość zrzutu, wynoszącą aż 3430 mm i równie duży zasięg – 1385 mm.

Układ monitorujący EMMS (Equipment Management and Monitoring System) to nowy typ układu monitorującego o przejrzystej strukturze, umożliwiający wyraźnie odczyty. Wszelkie nieprawidłowości maszyny są natychmiast sygnalizowane na wyświetlaczu przy pomocy komunikatów tekstowych w wybranym języku. Układ monitorujący nadzoruje także interwały serwisowe, powiadamiając operatora o konieczności wymiany oleju i filtrów.

Źródło: Forum Budowlane, nr 4 (167) 2010
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

PolecamyKtóre z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ