Ładowarka kołowa Komatsu WA380-7

Ocena: 0
3639
Ładowarka Komatsu WA380-7 idealnie nadaje się do wielu różnych zastosowań, zapewniając wyjątkowo dużą siłę napędową i doskonałe osiągi, nawet na stromych zboczach. Niezawodność, oszczędność i wygoda to tylko niektóre zalety maszyny wyznaczającej nowe standardy w branży.

Maksymalna masa eksploatacyjna ładowarki WA380-7 wynosi 19,7 t
Fot. Komatsu


Napędzający maszynę WA380-7 mocny, a jednocześnie oszczędny silnik Komatsu SAA6D107E-2 rozwija moc maksymalną 143 kW/192 KM i spełnia normy emisji spalin EU Stage IIIB/EPA Tier 4 Interim. Jednostka wyposażona jest w turbosprężarkę z hydraulicznym nastawnikiem oraz automatyczny układ sterowania SmartLoader Logic. Turbosprężarka w sposób ciągły i optymalny reguluje ciśnienie doładowania, zapewniając szybką reakcję silnika we wszystkich stanach obciążenia. Układ SmartLoader Logic dostosowuje moment obrotowy do każdej fazy pracy, bez wprowadzania jakichkolwiek zakłóceń w sterowaniu. Podczas realizacji mniej wymagających zadań ogranicza moment obrotowy i zużycie paliwa, bez pogarszania wydajności. Do znacznego zmniejszenia zużycia paliwa przyczynia się również funkcja wyboru trybu pracy silnika i regulowana funkcja automatycznego wyłączania.


W przestronnej kabinie znajduje się stanowisko z pełnym zawieszeniem pneumatycznym, obejmujące boczne pulpity zintegrowane z komfortowym fotelem
Fot. KomatsuŁadowarkę WA380-7 wyposażono w najnowszy układ monitorujący oraz ekran (widoczny z prawej strony), na którym wyświetlany jest obraz z tylnej kamery
Fot. Komatsu


Wyjątkowa stabilność ładowarki WA380-7 wynika z rozstawu kół i rozstawu osi, które wynoszą odpowiednio 2160 i 3300 mm. Jest to wystarczające do komfortowej pracy w nierównym terenie i realizowania szybkich cykli transportowych. 40-stopniowy kąt skrętu w obydwu kierunkach zwiększa zwrotność i szybkość pracy na ograniczonych przestrzeniach. Długie ramię ładowarki zapewnia wysokość zrzutu wynoszącą 2905 mm i zasięg 1100 mm (mierzony do krawędzi tnącej łyżki 3,1 m3).

Precyzyjne sterowanie maszyną umożliwia układ hydrauliczny CLSS produkcji Komatsu. Wszystkie ruchy łyżki, ramienia i hydraulicznego osprzętu roboczego odbywają się płynnie. Zawieszenie ramion amortyzuje wstrząsy podczas jazdy z ładunkiem, ograniczając wysypywanie się materiału z łyżki. Dzięki temu możliwy jest transport ładunku z większą prędkością jazdy. Poniżej 7 km/h układ amortyzacji jest automatycznie wyłączany.

Warto jeszcze zwrócić uwagę na miejsce pracy operatora. Kabina typu SpaceCab osadzona jest na opracowanych przez Komatsu, unikatowych wiskotycznych elementach mocujących konstrukcję ROPS/FOPS. Cichobieżny silnik, hydraulicznie napędzany wentylator oraz pompy hydrauliczne są posadowione na gumowych poduszkach. Wszystko to, w połączeniu z materiałami uszczelniającymi i dźwiękochłonnymi tworzy z kabiny ciche, wolne od drgań i pyłoszczelne stanowisko robocze. Poziom hałasu w kabinie został zredukowany do 68 dB(A). Precyzyjną regulację temperatury we wnętrzu umożliwia automatyczna klimatyzacja.

Operator ma do dyspozycji najnowszy układ monitorujący, zarządzający wszystkimi zasadniczymi funkcjami ładowarki. Program zarządzania osprzętem roboczym umożliwia zapisywanie indywidualnych ustawień w celu zwiększenia wydajności pracy w zastosowaniach wymagających częstych zmian łyżek lub innych narzędzi roboczych. Nowy, duży monitor o wysokiej rozdzielczości wyświetla różnorodne parametry maszyny i umożliwia wprowadzanie szeregu ustawień. Menu Operation Records (Rejestry pracy) udostępnia dane dotyczące średniego zużycia paliwa, czasu pracy silnika na biegu jałowym i inne informacje. System rejestruje i wyświetla kody usterek, stanowiące informację ostrzegawczą i ułatwiające diagnostykę. Monitor posiada także tryb serwisowy, udostępniający rozszerzone funkcje monitorowania parametrów, które upraszczają wykrywanie usterek i skracają czas przestoju maszyny.


Duża siła napędowa przy małych prędkościach jazdy zapewnia lepszą wydajność podczas załadunku po trójkącie
Fot. Komatsu


To tylko podstawowe informacje o ładowarce kołowej WA380-7. Więcej można uzyskać bezpośrednio w firmie Komatsu Poland. Oczywiście, tak jak wszystkie nowe maszyny tej marki, również opisywana ładowarka wyposażona jest w system bezprzewodowego monitorowania Komtrax i objęta bezpłatnym programem Komatsu Care. 

Źródło: Forum Budowlane, nr 9 (208) 2013
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

PolecamyKtóre z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ