Kompaktowe ładowarki kołowe nowej generacji Cat 906, 907 i 908

Ocena: 5
4338

Ładowarki kołowe nowej generacji Cat 906, 907 i 908 czerpią z sukcesu kompaktowych ładowarek kołowych Cat® z serii M. Są wyposażone w przeprojektowane stanowisko operatora i wyjątkowe technologie Cat zwiększające wygodę operatora, dzięki czemu mniejsza maszyna zapewnia komfort znany z większych ładowarek kołowych. Dzięki zastosowaniu nowego silnika Cat C2.8 zmodernizowany napęd i układ napędowy pozwalają na uzyskanie większych prędkości jazdy oraz lepszych osiągów. Hydraulika oraz konstrukcje zostały gruntownie przebudowane, dzięki czemu nowe modele maszyn są optymalne do wielu zastosowań.

 

 

Większy komfort operatora

Szczelna kabina z utrzymywanym delikatnym nadciśnieniem zwiększa komfort operatora, a jednocześnie zachowała dotychczasową funkcjonalność, jaką zapewniają między innymi podniesione pedały czy dwoje drzwi ułatwiających sprzątanie. Optymalną widoczność uzyskano dzięki większym standardowym lusterkom bocznym, opcjonalnym elektrycznie regulowanym i podgrzewanym lusterkom parabolicznym, a także opcjonalnym kamerom do obserwacji z przodu i tyłu. Nowe, jednoczęściowe szyby przednia i tylna zapewniają o 60% większy zasięg wycieraczek.

Zamontowane w fotelu elementy sterujące poprawiają ergonomię stanowiska operatora nowych ładowarek. Joystick wielofunkcyjny zwiększa bezpieczeństwo pracy, ponieważ umożliwia operatorowi sterowanie kierunkiem i prędkością jazdy, proporcjonalną regulacją przepływu w dodatkowym układzie hydraulicznym, blokadą mechanizmu różnicowego oraz stałym natężeniem przepływu oleju hydraulicznego bez odrywania dłoni. Podobnie jak w przypadku większych ładowarek kołowych Cat, firmy będą mogły wybierać spośród oferty foteli obejmującej między innymi nowy fotel premium z podgrzewaniem i wentylacją.

Zastosowane po raz pierwszy w tej klasie wielkości, nowe programowalne funkcje powrotu osprzętu do zadanego położenia z czujnikami obrotowymi o wysokiej rozdzielczości, zamontowanymi na ramieniu ładowarki, skuteczniej chronią operatorów przed niepożądanymi wstrząsami i wibracjami powodowanymi przez łyżkę uderzającą w podłoże lub w ograniczniki wysypu na maksymalnej wysokości. Prawidłowe korzystanie z funkcji powrotu osprzętu do zadanego położenia pozwala też wydłużyć żywotność krawędzi tnącej łyżki nawet o 20%. Pozostając w kabinie, operator może jednym naciśnięciem przycisku ustawiać dolne, górne i robocze położenia osprzętu na potrzeby funkcji powrotu. W celu zwiększenia bezpieczeństwa operatora jest też włączona funkcja łagodnego zatrzymania siłownika.

Sercem nowej kabiny jest monitor sterujący nowej generacji, który zapewnia w czasie rzeczywistym dostęp do różnorodnych informacji o pracy maszyny. Umożliwia on operatorowi konfigurowanie reakcji przekładni hydrostatycznej, automatycznego wyłączania silnika podczas pracy na biegu jałowym oraz trybu pracy układu napędowego  

Zmodernizowany układ napędowy

Nowy silnik Cat C2.8, zaprojektowany specjalnie do produktów Cat, ma taką samą moc maksymalną 55,7 kW (74 KM) co jego poprzednik, ale zapewnia o 13% większy moment obrotowy, pozwalając na uzyskanie lepszych osiągów podczas jazdy oraz zwiększenie przyczepności. Silnik Cat C2.8 z dostępnymi alternatywnymi modułami oczyszczania spalin spełnia wymogi norm emisji spalin Stage V (UE) oraz EPA Tier 4 (USA). Przekładnia typu „shift-on-the-go“ umożliwia uzyskanie prędkości jazdy 40 km/h (25 mil/h), natomiast pojemność zbiornika paliwa, powiększona o 30% w ładowarce 906 oraz o 12% w ładowarkach 907 i 908, pozwala na wydłużenie cykli roboczych.

Podczas pracy w zapylonych środowiskach opcjonalna funkcja zmiany kierunku obrotów wentylatora pomaga utrzymywać czystość rdzeni chłodnicy, a tym samym zwiększyć efektywność regulacji temperatury. Znajdujący się w kabinie przycisk dotykowy umożliwia wyłączenie funkcji, włączenie trybu automatycznego lub chwilowe włączanie przez operatora. Przy ustawieniach fabrycznych w trybie automatycznym kierunek obrotów jest zmieniany na 10 sekund co 10 minut. Korzystając z nowego monitora sterującego operator może łatwo modyfikować częstotliwość oraz czas trwania automatycznej zmiany kierunku obrotów.

Udoskonalone konstrukcje i hydraulika

Aby spełnić wymagania dotyczące zwiększonej wielofunkcyjności podnoszenia i przechylania przy zasilaniu osprzętu hydrauliczno-mechanicznego, ładowarki kołowe nowej generacji wyposażono w nowy standardowy zawór kompensatora ciśnienia, który pozwala operatorom na jednoczesne sterowanie osprzętem i płynne obsługiwanie narzędzi hydrauliczno-mechanicznych. Zwiększone ciśnienia robocze w obwodzie dodatkowym ułatwiają pracę i sterowanie, zmniejszając zmęczenie operatora.

Modyfikacje złącza ładowarki ze sterowaniem burtowym poprawiają widoczność przez złącze osprzętu podczas ustawiania zębów wideł. W połączeniu ze zmianą położenia uchwytu wideł kompaktowej ładowarki kołowej przekłada się to na zwiększenie widoczności do przodu. We wszystkich modelach powiększono pojemności łyżek, co dodatkowo przyczynia się do zwiększenia i tak już imponującego udźwigu maszyn Cat.

Opcjonalna konfiguracja ładowarki Cat 908 do podnoszenia ciężkich ładunków, nowa w tej klasie wielkości, jest idealna dla klientów z branży rolniczej, przemysłowej i gospodarki odpadami. W połączeniu z opcjonalną funkcją zmiany kierunku obrotów wentylatora konfiguracja do podnoszenia ciężkich ładunków zapewnia rolnikom zwiększoną wydajność i niezawodność. Dostępne opony pełne i konfiguracja do podnoszenia ciężkich ładunków sprawiają, że nowa ładowarka kołowa 908 jest idealna do zastosowań w przemyśle i gospodarce odpadami.

Wydajne lampy LED o dużej mocy, zapewniające lepsze oświetlanie obszaru roboczego podczas pracy w trudnych warunkach, jest teraz dostępne opcjonalnie zarówno w przypadku oświetlenia roboczego i drogowego, jak i oświetlenia serwisowego pod pokrywą silnika. Specjalne oświetlenie LED pod pokrywą silnika ułatwia serwisowanie w ciemnym otoczeniu. W odróżnieniu od konwencjonalnych świateł LED do jazdy po drogach, drogowe diodowe światła firmy Cat są wyposażone w zintegrowany z obudową unikatowy zespół rezystorów, który nagrzewa się, topiąc śnieg i lód oraz zwiększając w ten sposób wydajność roboczą w niskich temperaturach otoczenia.

 

 

SPECYFIKACJE PRODUKTU

 

906*

907*

908*

Silnik

Cat C2.8

Cat C2.8

Cat C2.8

Moc, kW (KM)

55,7 (74)

55,7 (74)

55,7 (74)

Masa eksploatacyjna, kg (funty)

5730 (12 628)

5792 (12 765)

6632 (14 617)

Zakres pojemności łyżki**, m3 (jardy3)

0,95 (1,24)

1,05 (1,37)

1,15 (1,5)

*Standardowa konfiguracja podnośnika
**W zależności od zastosowania i gęstości materiału do wszystkich trzech modeli jest oferowana gama łyżek w różnych rozmiarach.

 

Źródło: Caterpillar

 

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy


Polecamy

- Reklama -


Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ