Gama minikoparek Hitachi

Ocena: 0
9465
W ostatnich latach firma Tona Sp. z o.o. zdobyła ugruntowaną pozycję jako dostawca renomowanych maszyn budowlanych stosowanych w przemyśle wydobywczym i górnictwie skalnym.

Jedna z najmniejszych minikoparek Hitachi – model ZX16-3
Fot. Hitachi


Nikogo nie dziwi widok koparki Hitachi na placu miejskiej budowy, czy przy budowie drogi. Teraz przyszedł czas na rozwój rynkowy najmniejszych segmentów maszyn w ofercie spółki Tona, tj. kompaktowych ładowarek kołowych i minikoparek.

W szerokiej gamie minikoparek Hitachi znajdują się modele ZX14-3, ZX16-3, ZX18-3 i ZX27-3 oraz maszyny o skróconej i zwartej konstrukcji, w tym oznaczone symbolami ZX29U-3, ZX33U-3, ZX38U-3, ZX48U-3 i ZX52U-3. Najmniejsze spośród minikoparek Hitachi powstały z myślą o małych obciążeniach i niewielkich pracach konstrukcyjno-projektowych. Większe modele ZX48U-3, ZX52U-3 oraz ZX60USB-3 szczególnie dobrze sprawdzają się podczas drobnych rozbiórek oraz prac na ograniczonych przestrzeniach.

W minikoparkach serii Zaxis-3 wprowadzono szereg udoskonaleń i rozwiązań zwiększających wydajność, takich jak układ hydrauliczny z trzema pompami. Modele o krótkich obrysach wyróżniają się automatyczną kontrolą prędkości i dodatkową, standardowo montowaną, cięższą przeciwwagą, która poprawia stabilność. Wyposażenie minikoparek w relatywnie cichy, 4-cylindrowy system hydrauliczny Hitachi High Performance usprawniło przepływ oleju do silnika i cylindrów olejowych, a w konsekwencji poprawiło wydajność. Silniki o niskim poziomie hałasu są bardziej przyjazne dla środowiska oraz dysponują większą mocą w porównaniu do wcześniejszych jednostek. Duże zbiorniki paliwa pozwalają na dłuższą pracę bez konieczności częstego tankowania.

Minikoparki Hitachi charakteryzują się także prostą konserwacją, dzięki otwieranej pokrywie silnika i bocznym osłonom. Po otworzeniu pokrywy silnika możliwa jest kontrola silnika, filtra powietrza, zbiornika paliwa, odstojnika i innych elementów. Boczne stalowe osłony można łatwo zdemontować, uzyskując bezpośredni dostęp do chłodnic.


Dokonały widok z kabiny minikoparki ZX29U-3
Fot. Hitachi

Dużą zaletą najmniejszych modeli ZX14-3, ZX18-3 i ZX27-3 jest łatwy transport na pojazdach ciągniętych przez samochody osobowe. Jest to możliwe dzięki zwartej konstrukcji maszyn i szerokości 980 mm.

W minikoparkach zastosowano szereg środków bezpieczeństwa. Elementem standardowego wyposażenia są hamulce postojowe, umożliwiające pracę na pochyłościach oraz mechanizm neutralnego rozruchu silnika. Dla ochrony operatora zastosowano kabinę zgodną ze standardami ROPS, TOPS i normą OPG (I stopnia) dla górnej osłony, wyposażoną w wygodny fotel z wysokim oparciem oraz dużą ilością miejsca na nogi, ogrzewaniem i czytelnym monitorem. Dodatkowe mocowania absorbujące wstrząsy oraz amortyzator przy przedniej szybie zapewniają komfort w czasie jazdy.

Wraz z rozwojem sieci dystrybucji minikoparek Hitachi przez oficjalnego dystrybutora w Polsce, firmę Tona tworzone są nowe punkty serwisowe. Zwiększa się także gama specjalistycznych osprzętów do minikoparek: młotów, wiertnic, zagęszczarek, chwytaków, kosiarek, kleszczy i szeregu specjalnych łyżek przesiewających lub mieszających beton. Tak szeroki zakres osprzętu znacznie rozszerza wachlarz możliwości wykorzystania minikoparek, dzięki czemu są one jeszcze cenniejsze dla swoich użytkowników.

Źródło: Forum Budowlane, nr 1 (188) 2012
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

PolecamyKtóre z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ