Elektronarzędzia Würth dla wydajniejszej pracy

Ocena: 5
8537

Pierwsze elektronarzędzia powstały jeszcze w XIX wieku i od tego momentu zaczęły rewolucjonizować pracę fachowców w niemal każdej branży. Niegdyś trzeba było polegać głównie na narzędziach ręcznych oraz sile własnych mięśni, co wydłużało pracę, czyniąc ją trudniejszą i mniej precyzyjną. Dziś podstawowe pytanie, które zadają sobie fachowcy brzmi: jak uczynić pracę przy pomocy elektronarzędzi jeszcze efektywniejszą?

 

 

Wysoką wydajność z wykorzystaniem elektronarzędzi osiąga się przez właściwe ich dobranie pod potrzeby użytkownika. Błędem popełnianym głównie przez niedoświadczonych użytkowników jest próba stosowania lżejszego sprzętu do cięższych prac. Bywają sytuacje, gdy narzędzia 12V są za słabe i mało wydajne do danych działań i z tego powodu szybko ulegają przeciążeniu. W takich przypadkach lepiej jest postawić na sprzęt 18V. To pozwoli zapobiec awarii sprzętu, zaoszczędzi nam czas, a praca zostanie wykonana dokładniej. Dobrze też zwrócić uwagę na markę elektronarzędzi. Renomowani producenci nie bez powodu cieszą się od dziesięcioleci uznaniem fachowców. Po prostu praca ich narzędziami jest szybka i dzięki bezawaryjności – obejdzie się bez zbędnych przestojów.

– Najlepszy sprzęt jest lekki, wytrzymały i dobrze układa się w dłoni, jednak poszczególne narzędzia powinny cechować się właściwościami odpowiednimi do ich roli. W przypadku wiertarko-wkrętarki warto zwrócić uwagę na produkty wyposażone w szczęki mocujące z węglików spiekanych. Dzięki takiemu uchwytowi wiertło będzie mocno osadzone w narzędziu, a to pozwoli na niezakłóconą pracę. Z kolei młotowiertarki powinny mieć możliwość szybkiej zmiany uchwytu SDS-plus na uchwyt wiertarski nawet bez użycia narzędzi. Praca z tym sprzętem często powoduje powstawanie dużej ilości pyłu, dlatego, dla wygody i szybkości robót, młotowiertarka powinna pozwalać na montaż przystawki do jego odsysania – mówi Artur Kordowski, Market Manager Würth Polska.

Wydajne akumulatory

Kluczową kwestią w zwiększaniu efektywności pracy elektronarzędziami jest zapewnienie ciągłości ich działania. Osiąga się to dzięki bateriom, których pojemność pozwala na pracę bez częstego ładowania. Dobre akumulatory wyposażone są również w mechanizmy, zapewniające im ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz przedłużające ich żywotność. Mowa tu na przykład o konstrukcji pozwalającej na odprowadzenie nadmiernego ciepła, zabezpieczającej przewody przed wysoką temperaturą i chroniącej całość przed wstrząsami wynikłymi z codziennej pracy lub niespodziewanego upadku urządzenia.

Równie wartościową cechą sprzętu jest możliwość wymiany baterii pomiędzy różnymi narzędziami, co jest szczególnie przydatne, gdy zapomnimy naładować którąś z nich. Ten sam model akumulatora w szlifierce kątowej, wiertarko-wkrętarce czy młotowiertarce umożliwia wykorzystanie do wszystkich narzędzi tej samej ładowarki, dzięki czemu nie trzeba transportować ze sobą zbędnych przedmiotów.

– Dobrze zaprojektowane akumulatory umożliwiają stałą kontrolę nad zużyciem energii. Wiemy, jak ważne dla fachowców jest posiadanie sprzętu, który nie tylko wygląda dobrze na półce w sklepie, ale przede wszystkim sprawdza się w praktyce. W związku z tym przygotowaliśmy specjalną ofertę dla profesjonalistów, którym zależy na zwiększeniu wydajności swoich działań. Nasz zestaw elektronarzędzi M-CUBE® zawiera sprzęt wyposażony w akumulatory o pojemności 5 Ah, które pasują do różnych narzędzi i zapewniają długi czas pracy – wyjaśnia Artur Kordowski z Würth Polska.

Transport i wygoda użytkowania

Codzienna praca to nie tylko samo korzystanie z narzędzi, ale też ich składowanie i przenoszenie. Elektronarzędzia powinny cechować się kształtem umożliwiającym wygodny transport oraz przechowywanie. Wspomniane wyżej uniwersalne akumulatory są dobrym przykładem ergonomicznego rozwiązania służącego wygodzie użytkownika – ograniczenie liczby ładowarek przekłada się na prostszy transport i zaoszczędzenie miejsca do przechowywania sprzętu.

Wiertarko-wkrętarka, młotowiertarka i szlifierka kątowa to typowe narzędzia używane przez fachowców. Każde z nich wymaga dodatkowego osprzętu, takiego jak wiertła czy tarcze, dlatego warto pomyśleć nad ograniczeniem liczby przenoszonych dodatkowych elementów. Przed pracą można zastanowić się, czy np. wszystkie wiertła lub tarcze będą nam niezbędne przy danych czynnościach. Innym rozwiązaniem jest wyposażenie się w lekkie i trwałe narzędzia, o wymiennych akumulatorach, co pozwala na noszenie tylko jednej ładowarki.

Profesjonaliści powinni też zastanowić się, czy warto nosić osobną walizkę do każdego elektronarzędzia. Choć bezdyskusyjne pozostaje twierdzenie, że o sprzęt trzeba dbać, to nie mniej ważnym aspektem jest komfort pracy. W przypadku wykorzystywania kilku narzędzi pojemna torba jest znacznie lepszym rozwiązaniem do transportu od kilku walizek. Mniej noszenia to więcej czasu na właściwe działania.

 

Żródło: Würth Polska

 

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

Polecamy

- Reklama -


Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ