Strona główna | Techniki i technologieElastyczne cięgna Meflex

Elastyczne cięgna Meflex

Firma IOW SERVICE jest jedynym i wyłącznym przedstawicielem Meflex Telecontrol GmbH & Co. KG. IOW SERVICE uzyskała status oddziału produkcyjnego i na bazie elementów dostarczanych przez Meflex rozpoczęła produkcję elastycznych cięgien typu pchająco-ciągnącego.


Fot. Meflex

Poza cięgnami oferta obejmuje również kompletne układy sterowania takie jak pulpity, manetki, dźwignie oraz przyciski nożne. Idąc naprzeciw wysokim wymaganiom odbiorców IOW SERVICE oferuje również indywidualne adaptacje układów sterowania.

Linia produkcyjna elastycznych cięgien typu pchająco-ciągnącego znajduje się w Legnicy. Sprzedaż produktów Meflex jest realizowana przez Biuro Obsługi Klienta w Legnicy oraz przedstawicieli IOW SERVICE w Czechach, na Słowacji, Litwie oraz w Bułgarii.


Fot. Meflex

Elementy układów sterowania oraz cięgna typu pchająco-ciągnącego stosowane są przede wszystkim w sprzęcie budowlanym takim, jak: zagęszczarki płytowe, ubijarki, walce wibracyjne oraz we wszystkich dużych maszynach pracujących w branży budowlanej, maszynach przeładunkowych, leśnych, górniczych, rolniczych, jak również w taborze kolejowym oraz samochodach ciężarowych i osobowych. Główną zaletą cięgien sterujących Meflex, jest ich wysoka wytrzymałość na zużycie, a co za tym idzie bardzo długa żywotność. Wysoka jakość materiałów użytych do produkcji cięgien pozwala określić ich trwałość na ok. 500 tys. cykli pracy. Dzięki takim właściwościom cięgna znajdują zastosowanie również w systemach sterowania okien i szyb oraz w szyberdachach samochodowych. Oferowane przez IOW SERVICE cięgna przystosowane są do pracy w ekstremalnych warunkach, gdzie wymagana jest wysoka wytrzymałość na temperaturę (od –40 do +120°C) oraz przenoszone siły (od 700 do 11000 N ciągnącej; od 350 do 4700 N pchającej).

IOW SERVICE może dostarczać dowolną ilość cięgien i elementów sterujących, nawet w jednostkowych ilościach, ponieważ cały cykl produkcyjny odbywa się na terenie firmy. Istnieje możliwość wykonania cięgna wg nadesłanego wzoru uszkodzonej linki, bądź na podstawie wykonanego rysunku technicznego. IOW SERVICE oferuje także indywidualne adaptacje dźwigni sterowniczych, krótkie terminy dostaw, a dla stałych odbiorców atrakcyjne oferty cenowe.

Źródło: Forum Budowlane, nr 11 (174) 2010
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
TEMAT MIESIĄCA
Rynek rentalu ciągle w górę

Rynek wypożyczalni maszyn budowlanych rośnie z roku na rok. Niepewne jutro sprawia, że zarówno dużym, średnim, jak i najmniejszym firmom, dużo bezpieczniej jest wypożyczyć maszynę niż ją leasingować, czy też kupić za własne środki. Czytaj dalej
OSTATNIO DODANE PRZETARGI
Zamawiający Przedmiot zamówienia
AQUADROM Sp. z o.o. Budowa instalacji fotowoltaicznej na parkingu przy Parku Wodnym Aguadrom Sp. z o.o. ul. Kłodnicka 95A, 41 - 706 Ruda Śląska - z podziałem na 2 zadania

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie Usługi ochrony osób i mienia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie Dostawa urządzeń komputerowych dla Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie

Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. dr Emila Warmińskiego Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej więcej

Łódzki Ośrodek Geodezji Przedmiot zamówienia obejmuje przeglądy (serwis) i konserwację bieżącą systemów i instalacji.

POLECAMY