Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Digga - mercedes wśród wiertnic

Ocena: 0
3538
Wiertnice.

Wiertnica Digga PD8 zamontowana na koparkoładowarce Case. Urządzenie przeznaczone jest dla maszyn o masie od 4 do 11 t. Maks. moment obrotowy wynosi 7050 Nm, a średnica wiertła 900 mm
Fot. Digga

Firma Serafin w swojej szerokiej ofercie maszyn posiada również wiertnice Digga. Urządzenia tej marki są swoistym „mercedesem” wśród osprzętu znajdującego się na światowym rynku. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w zakresie instalacji narzędzi na maszynach budowlanych, firma Serafin obsługuje wiele potężnych firm budowlanych na terenie całej europy.

Wiertnice produkowane są w Australii przez firmę z 30-letnim doświadczeniem w zakresie projektowania i technologii konstrukcji wiertniczych. Przeznaczone są do wiercenia otworów o średnicach 100–1500 mm. Z najbardziej popularnych zastosowań są wiercenia otworów pod ogrodzenia, słupy energetyczne, odwierty pod fundamenty, instalacje ekranów akustycznych przy obwodnicach miast czy też bardzo popularne w ostatnim czasie słupy trakcji tramwajowych i kolejowych. Oferta wiertnic zawiera kilkanaście typów tych urządzeń. Podstawową różnicą między nimi jest moment obrotowy. W zależności od typu wiertnicy możliwe jest ponadto zastosowanie różnej średnicy wierteł i przedłużeń.


Wiertnica Digga w czasie pracy
Fot. Digga

Przykładowo najmniejsza wiertnica oznaczona symbolem PDX2, przeznaczona dla maszyn o wadze do 2 t, dysponuje maksymalnym momentem obrotowym wynoszącym 2350 Nm.
Ma możliwość używania wierteł o maksymalnej średnicy 400 mm.

Największa z wiertnic PD50 posiada maksymalny moment obrotowy o wartości 38400 Nm. Wiertła dla tego modelu mają maksymalną średnicę 1800 mm. Wiertnica przeznaczona jest dla maszyn o masie 50 t.

Maksymalna głębokość odwiertu, jaką można uzyskać dla wszystkich typów wiertnic, jest uzależniona od możliwości maszyny napędzającej daną wiertnicę.

Wiertnice Digga posiadają przekładnie planetarne wytwarzające proporcjonalnie wysoki moment obrotowy w stosunku do małego zapotrzebowania mocy zasilającej. Przeznaczone są do stosowania na maszynach wyposażonych w dodatkowe zasilanie hydrauliczne, począwszy od minikoparek, koparkoładowarek, HDS-ów, aż po olbrzymie kilkudziesięcio tonowe koparki.

Źródło: Forum Budowlane, nr 2 (177) 2011
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

Polecamy

Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ