Strona główna | Techniki i technologieDeskowania Doka Framax Xlife

Deskowania Doka Framax Xlife

W ofercie firmy Doka dostępna jest w tej chwili cała gama deskowań ściennych. Chronologicznie je porządkując można wymienić dźwigarowy Top50 i Top100 tec, dźwigarowo-panelowe H20, FF20 i FF100 tec oraz ramowe Framax Xlife i Frami Xlife. Dwa ostatnie są najlepszym przykładem na doskonałe połączenie stali i drewna jako materiałów konstrukcyjnych.

Fot. Doka

Framax Xlife jest tzw. systemem ciężkim, przeznaczonym do realizacji takich inwestycji, które wymagają użycia dźwigów budowlanych. Frami Xlife to system lekki, który może być montowany ręcznie. Jego ażurowa konstrukcja powoduje, że elementy są lekkie, a jednocześnie zastosowane materiały zapewniają odpowiednią sztywność profilom i jakość uzyskanej powierzchni betonu.

Sztandarowym systemem w ofercie Doka jest właśnie Framax Xlife. Ramy jego elementów wykonane są ze stali wysokiej jakości, później dodatkowo ocynkowanej i polakierowanej proszkowo aby zwiększyć żywotność. Kształt profilu zapewnia wysoką nośność (ciśnienie betonu do 80 kN/m2) przy standardowym wykorzystaniu. Dodatkowo moduł elementów jest konsekwentny zarówno jeśli chodzi o szerokości (moduł 15 cm), jak i dopasowanie wysokości elementów do używania jako tzw. nadstawki.


Fot. Doka

W przypadku Xlife rdzeń sklejki stanowi drewno brzozowe, a powierzchnię kontaktową twardy plastik. Powierzchnia betonu jest dzięki temu lepsza niż w przypadku sklejek foliowanych, a w przeciwieństwie do płyt wykonanych w całości z tworzyw sztucznych można wbijać w nią gwoździe co ułatwia montaż skrzynek i listew trójkątnych.

Innym nowym produktem jest narożnik rozszalowujący, ułatwiający rozdeskowanie szachów windowych i innych małych elementów konstrukcji budynków. Doka wprowadziła również system kotwienia jednostronnego Monotec, który przyspiesza pracę i eliminuje konieczność stosowania rurek dystansowych.

Mówiąc o pracy na budowie nie można zapomnieć o elementach bhp. Framax Xlife zawiera w swym katalogu szereg rozwiązań (konsola betoniarska 90, pomost betoniarski U, słupek barierki 1,1 m) zapewniających bezpieczną pracę podczas obsługi systemu i betonowania. Dodatkowo do deskowania można przyłączyć elementy systemu pomostów Xsafe zapewniającego najwyższe bezpieczeństwo dzięki zintegrowanym barierkom, przejściom i drabinkom oraz stałemu połączeniu z deskowaniem. Framax można połączyć z systemem drabinek XS wyposażonych w osłony zapewniające bezpieczne poruszanie się pomiędzy podłożem i poziomami pomostów. 

Michał Fabijanek
Country Product Manager
Doka Polska Sp. z o.o.


Forum Budowlane, nr 8 (195) 2012

CZYTAJ WIĘCEJ

Lekkie deskowanie U-Form
Bezpieczne deskowania Doka
Deskowania dla obiektów hydrotechnicznych
System do budowy wysokościowców
Bezpieczeństwo na najwyższym poziomie
Deskowania do obiektów hydrotechnicznych
Lekkie deskowania Enco
Deskowanie stropowe Alsina AlumecanoDODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
TEMAT MIESIĄCA
Krajowy rynek minikoparek

Krajowe przedsiębiorstwa budowlane, a szczególnie te wykonujące różnego rodzaju prace w terenie zabudowanym, ciągle cenią sobie minikoparki. Jakie zatem modele były najczęściej wybierane w 2014 roku? Co nowego mają do zaproponowania producenci w roku bieżącym? O tym, w oparciu o informacje zebrane z rynku, piszemy w niniejszym artykule. Czytaj dalej
OSTATNIO DODANE PRZETARGI
Zamawiający Przedmiot zamówienia
Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 11 Modernizacja obiektu-dach ZSO11 w Gliwicach

Tramwaj FORDON Sp. z o.o. więcej

Powiat Wieruszowski więcej

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie Montaż i instalacja anten LBA i HBA stacji LOFAR w Stacji Dydaktyczno-Badawczej w Bałdach Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie w ramach realizacji projektu Budowa polskich stacji europejskiego interferometru radiowego LOFAR

Warszawski Szpital dla Dzieci Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Dostawa mebli II do Warszawskiego Szpitala dla Dzieci SPZOZ

POLECAMY