Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Aries Power Equipment dla drogownictwa

Ocena: 0
3108
Aries Power Equipment Sp. z o.o. zajmuje się zaopatrywaniem firm budowlanych m.in. w profesjonalne maszyny zagęszczające, przecinarki oraz minikoparki. Szeroka gama produktów pozwala zaspokoić potrzeby wielu przedsiębiorstw, w tym również zajmujących się budową i remontami dróg.

Zagęszczarka Tacom TPD 110
Fot. Aries Power Equipment


Aries Power Equipment oferuje trzy zagęszczarki płytowe marki Tacom: TPD 50 – lekka, do gruntu przeznaczona do pracy w trudno dostępnych miejscach; TPD 60 – kompaktowa, o parametrach pozwalających osiągnąć wysoki stopień zagęszczenia; TPD 110 – uniwersalna, do gruntu z centralnie położonym wibratorem, do pracy przy krawężnikach i ścianach oraz innych trudno dostępnych miejscach. Wyposażono je w szereg nowoczesnych rozwiązań technicznych oraz udogodnień, w tym m.in.: system tłumienia drgań na rączce, specjalnie wyprofilowany wibrator, płyta stalowa użebrowana o dużej odporności na ścieranie, ergonomicznie ukształtowany uchwyt.

Kolejną propozycją jest uniwersalna zagęszczarka Bully 90. Maszyna ma solidną ramę osłonową wraz z uchwytem do przenoszenia. System amortyzacji drgań na rączce, czyni ją przyjazną dla operatora. Kompaktowy kształt sprawia, że Bully 90 mieści się z powodzeniem w bagażniku samochodu osobowego.

Stopy wibracyjne Tacom reprezentowane są przez cztery modele serii ZV: ZV55R, ZV65R, ZV75R, ZV75R. Tacom ZV55R to lekki ubijak przeznaczony do zagęszczania podłoża ziemnego w wykopach, kanałach lub przy pracach związanych z zabudową rur i przewodów.


Ubijak Tacom ZV65R
Fot. Aries Power Equipment


Drugi z modeli – uniwersalny skoczek ZV65R przeznaczony jest do prac zagęszczających w wykopach, kanałach i innych trudno dostępnych miejscach. Dobrze dobrane parametry robocze pozwalają osiągnąć wysoki stopień zagęszczenia gruntu wymagany przy pracach naprawczych dróg i poboczy.
Skoczek ZV75R również przeznaczony jest do prac zagęszczających w wykopach, kanałach i innych trudno dostępnych miejscach. Idealnie rozłożona siła ciężkości oraz wysokie parametry pozwalają osiągnąć wysoki stopień zagęszczania gruntu wymagany przy naprawie dróg i poboczy.

ZV85R to najcięższy z opisywanych ubijaków. Przeznaczony jest do zagęszczania gruntu, dróg i poboczy. Doskonale sprawdza się w wykopach i kanałach, wszędzie tam, gdzie ważna jest duża wydajność i wysoki stopień zagęszczania gruntu.

Wszystkie ubijaki charakteryzują się dużą siłą uderzenia, co przekłada się na wydajność pracy przy niższym poziomie wibracji na rączce. Ubijakami serii ZV jedna osoba może pracować do 60 minut w cyklu dziennym. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu unikalnego systemu poduszek i blokerów, które zmniejszają amplitudę drgań oraz usprawniają prowadzenie maszyny.


Przecinarka Sharky 351
Fot. Aries Power Equipment


Aries Power Equipment oferuje przecinarki do nawierzchni drogowych o średnicy tarczy do 500 mm i głębokości cięcia do 180 mm, napędzane silnikami o mocy od 4,8 do 11 KM. Obecnie dostępne są trzy modele przecinarek drogowych: Sharky 350, Sharky 400 oraz Sharky 500. Wszystkie wyposażone są w zbiorniki na chłodziwo, systemy płynnej regulacji głębokości cięcia oraz trójkołowy wózek zapewniający płynną i wydajną pracę maszyny. Dodatkowo modele Sharky 400 i 500 wyposażone są we wskaźnik głębokości cięcia, co znacznie usprawnia pracę operatora.

Lekka przecinarka Sharky 350 przeznaczona jest do cięcia różnorodnych nawierzchni twardych. Optymalnie dobrane parametry maszyny chronią tarczę przed przyspieszonym zużyciem, a także pozwalają zoptymalizować wydajność cięcia.

Sharky 351 to wzmocniona wersja modelu 350 wyposażona w mocniejszy silnik o pojemności 200 cm3, co znacznie poprawia parametry oraz wydajność cięcia.

Z kolei Sharky 400 jest uniwersalną przecinarką, służącą zarówno do głębokich cięć dylatacyjnych, jak i drobnych prac wykończeniowych i naprawczych.

Sharky 500 to największe urządzenie przewidziane do ciężkich prac związanych z wykonywaniem dylatacji. Zastosowanie silnika o dużej mocy – 11 KM – pozwala wykonywać szerokie cięcia przy użyciu dwóch tarcz jednocześnie.


Koparka Airman AX18-4
Fot. Aries Power Equipment


Minikoparki znajdujące się w ofercie Aries Power Equipment to produkty japońskiej firmy Airman. Dostępne są w wersji klasycznej i z tak zwanym „zerowym tyłem”. Szeroka oferta o rozpiętości wagowej od 1,1 do ponad 5 t, wyposażenie i parametry techniczne pozwalają na zastosowanie tych maszyn do wielu różnych prac, zarówno prostych wykopów, jak też skomplikowanych wyburzeń.

Poza najmniejszymi modelami AX08-3 i AX10U-4 wszystkie wyposażone są w bezpieczną, przestronną i komfortową kabinę, szybkozłącze służące do szybkiej wymiany narzędzi roboczych, dodatkowe wyjście hydrauliki na maszcie. Modele o masie powyżej 3 t w standardzie mają klimatyzację i radio.

Wszystkie dystrybuowane i produkowane przez Aries Power Equipment maszyny mają certyfikaty potwierdzające ich zgodność z normami europejskimi. Objęte są 12-miesięczną gwarancją producenta. Ogólnopolski serwis gwarancyjny i pogwarancyjny oparty jest na sieci 60 punktów serwisowych w całym kraju. W każdym z tych punktów można nabyć części zamienne, dokonać przeglądu oraz uzyskać porady odnośnie eksploatacji.

Źródło: Forum Budowlane, nr 4 (191) 2012
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

Polecamy

Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ