Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Wykorzystać potencjał kompozytów

Ocena: 0
1361

Za nami najważniejsze wydarzenie branży kompozytowej 2018 roku. IX Międzynarodowe Targi Materiałów, Technologii i Wyrobów Kompozytowych Kompozyt-Expo, która odbyły się w dniach 16–17 października, zgromadziły 3250 zwiedzających oraz 202 wystawców z 24 krajów.

Wystawcy na targach Kompozyt-Expo nie mogą narzekać na frekwencję. Na zdjęciu tegoroczne stoisko firmy AkzoNobel

Fot. Targi w Krakowie

Uczestniczymy w targach od I edycji. Zauważyliśmy, że z roku na roku impreza staje się coraz bardziej specjalistyczna. Przyjeżdżają tu ludzie, którzy wiedzą o co chcą zapytać i czym są kompozyty. Potwierdza to duży ruch na naszym stoisku oraz nowe kontakty, które udało nam się tu pozyskać. Cieszy nas, że odwiedzili nas zwiedzający z zagranicy, m.in. z Francji i Ukrainy, co pokazuje, że targi Kompozyt-Expo to już impreza międzynarodowa. Organizacyjnie targi oceniamy bardzo dobrze i z pewnością pojawimy się tu w przyszłym roku” – relacjonuje Szymon Koczwara z Mastermodel.

Tegoroczną nowością na Kompozyt-Expo była specjalna Strefa Lab-Control, w której firmy zaprezentowały szerszej publiczności swoje najnowsze akcesoria laboratoryjne, aparaturę analityczną, oprogramowanie, sprzęt optyczny i kontrolno-pomiarowy. Olbrzymim zainteresowaniem cieszyły się warsztaty i eksperckie prelekcje, które podzielono na trzy bloki tematyczne: surowce do produkcji materiałów kompozytowych, kompozyty w budownictwie i kompozyty w transporcie.

Najlepszą rekomendacją dla targów są opinie wystawców: „Nasza firma od kilku lat już wystawia się na targach Kompozyt-Expo. Jesteśmy z targów bardzo zadowoleni. Uważamy, że warto tu przyjechać, udało nam się spotkać z naszymi stałymi klientami, ale również pozyskaliśmy nowe kontakty i mamy nadzieję, że przełoży się to na zysk. Zakładam, że w przyszłym roku ponownie zawitamy do Krakowa” – mówiła Maja Estrich z Velox Polska.

Targi komplementował również Filip Krezymon z PolishStyl: „Jest to dla nas druga edycja Kompozyt-Expo. Wystawiamy się tu, by znaleźć nowe rynki zbytu i to się udaje. Ponadto dzielimy się z naszymi klientami wiedzą, ale również sami wiele się od nich uczymy. Dzięki targom pozyskaliśmy nowych klientów i mam nadzieję, że w przyszłym roku również tu przyjedziemy. W porównaniu do innych targów tej branży Kompozyt-Expo wypadają bardzo dobrze.”

Równocześnie z Międzynarodowymi Targami Kompozyt-Expo odbywały się II Międzynarodowe Targi Elementów Złącznych i Technik Łączenia Fastener Poland. Dzięki temu zwiedzający mogli w jednym miejscu i czasie poznać i porównać szeroką ofertę przemysłową przedstawicieli dwóch niezwykle dynamicznie rozwijających się branż.

Już dziś organizatorzy zapraszają do Krakowa na jubileuszową X edycję Międzynarodowych Targów Materiałów, Technologii i Wyrobów Kompozytowych Kompozyt-Expo, która odbędzie się w październiku 2019 roku.

Miesięcznik „Forum Budowlane” był patronem medialnym krakowskich targów.

Źródło: Forum Budowlane, nr 11 (270) 2018

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: