Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Wszystko dla drogownictwa

Ocena: 0
2606
Pomimo, że tegoroczna edycja targów Autostrada-Polska wydawała się „optycznie” mniejsza niż w roku 2009, zgromadziła ponad 700 wystawców. Zabrakło kilku dużych firm. Oferta była jednak na tyle szeroka, że każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Dużym zaskoczeniem dla tegorocznych gości i wystawców było nie tylko nowe wejście, ale także nowe inwestycje na terenach targowych
Fot. Targi Kielce

Świadczyła o tym niewątpliwie duża ilość transakcji zawartych już w czasie trwania imprezy. Firmy nie omieszkały pochwalić się tym faktem wywieszając tabliczki informacyjne, na których podano do kogo dana maszyna trafiła. Z naszych obserwacji wynikało, że duża część ekspozycji nie wróciła „do domu”, ale prosto z targów pojechała bezpośrednio do nowego właściciela.


Nagrodzona Medalem Targów Kielce równiarka Mista TA RD-200H
Fot. Forum Budowlane

Autostrada-Polska to jedyna tego typu w Europie i druga pod względem zajmowanej powierzchni wystawa w Polsce. W XVI edycji targów udział wzięło ponad 700 firm z 27 krajów działających w branży drogowej i pojazdów specjalistycznych. Wystawcy przybyli z: Austrii, Belgii, Białorusi, Czech, Danii, Estonii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Japonii, Korei, Luksemburga, Niemiec, Rosji, Słowacji, Szwajcarii, Szwecji, Tajwanu, Turcji, Wielkiej Brytanii, Ukrainy, Stanów Zjednoczonych, Węgier, Włoch i oczywiście z Polski.


Stoisko firmy Hydrog
Fot. Forum Budowane


Sprzedane w czasie Autostrady wozidło Terex na stoisku firmy Asbud
Fot. Forum Budowlane


Zaprezentowano co najmniej 2 tysiące maszyn i urządzeń, od drobnego sprzętu począwszy, a na najwyższych „żurawiach” skończywszy. Na Autostradzie-Polska swoje produkty pokazały wszystkie znaczące światowe marki, koncerny, stowarzyszenia i organizacje. Czterodniową kielecką imprezę obejrzało 20 tys. zwiedzających.

Na wystawie Autostrada-Polska ofertę przedstawiły firmy związane z budownictwem drogowym, inżynierią ruchu oraz bezpieczeństwem drogowym. Prezentowano ciężkie maszyny i sprzęt budowlany, materiały i surowce do budowy dróg, urządzenia i farby do znakowania oraz elementy infrastruktury związane z eksploatacją dróg i autostrad.


Specjalne oferty to domena targów. Na zdjęciu ekspozycja firmy Bergerat Monnoyeur
Fot. Forum Budowlane


Na terenie pokazowym można było zobaczyć w czasie pracy m.in. maszyny HSW
Fot. Forum Budowane

W tym samym terminie odbywały się także XII Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych i Pojazdów Specjalistycznych Maszbud, na których oferty zaprezentowali producenci i dealerzy maszyn budowlanych, wykonawcy sprzętu pomocniczego do robót ziemnych oraz urządzeń dźwigowych, koparek i ładowarek.

Uzupełnieniem ciekawej oferty stacjonarnej były także pokazy praktyczne. Podczas targów, każdego dnia obywały się prezentacje pracujących maszyn budowlanych. Swoją ofertę „w ruchu” pokazały firmy: Asbud, HKL Baumaschinen, Huta Stalowa Wola, Interhandler, Knychtech, Tona, Wacker, Wirtgen.


Ten młot hydrauliczny został sprzedany firmie Hos-Bud z Pińczowa
Fot. Forum Budowlane

Tradycyjnie Targi Kielce przyznały swoje medale i wyróżnienia. Medal Targów Kielce na targach Autostrada-Polska otrzymała równiarka drogowa Mista TA RD-200H firmy Mista ze Stalowej Woli. Na targach Maszbud przypadł on Wirtgen Polska z Poznania za frezarkę na zimno Wirtgen W 200.
Wyróżnienia Targów Kielce na targach Autostrada-Polska otrzymały m.in.: Dynapac Poland z Katowic za innowacyjną układarkę gąsienicową Dynapac SD135C, Ammann Polska z Warszawy za wytwórnię do mieszanek na zimno CMC 130–200 t/h oraz Zakład Budowy Maszyn Hydrog z Łodzi za skrapiarkę emulsji bitumicznych Hydrog SK-6000.

Patronat prasowy nad targami sprawował m.in. miesięcznik FORUM BUDOWLANE – wydawca dziennika targowego FORUM BUDOWLANE EXPO.

Źródło: Forum Budowlane, nr 5 (168) 2010
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

Polecamy

Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ