Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Szkolenia podnoszą bezpieczeństwo pracy

Ocena: 0
2951
Dla zapewnienia bezpiecznej pracy nie wystarczy wyposażyć pracowników w sprzęt ochrony indywidualnej i zbiorowej – muszą oni jeszcze wiedzieć, jak go prawidłowo użytkować, aby był w pełni skuteczny. Często problemem okazuje się nawet właściwe założenie szelek chroniących przed upadkiem z wysokości.

Protekt – prywatna firma ze 100-procentowym kapitałem polskim – jest zaliczana w naszym kraju do ścisłej czołówki producentów sprzętu chroniącego przed upadkiem z wysokości. Sprzęt ten znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach gospodarki, a wręcz niezbędny jest w pracach wysokościowych, głębokościowych, w ratownictwie. Oferowane są zarówno składniki indywidualnego sprzętu ochrony osobistej – szelki bezpieczeństwa, linki bezpieczeństwa, amortyzatory bezpieczeństwa, jak również stałe systemy asekuracyjne. Firma dysponuje najnowocześniejszym parkiem maszynowym, zapewniającym wykonywanie sprzętu na poziomie odpowiadającym najwyższym standardom bezpieczeństwa w celu uzyskania wymaganych certyfikatów. Kadra inżynierska o wysokich kwalifikacjach i cała fachowa kadra techniczna pozwala na utrzymanie najwyższych parametrów produkcji.

Wszystkie wyroby Protekt posiadają europejskie certyfikaty CE, a sama firma wprowadziła systemem zarządzania jakością.

Firma Protekt, zdając sobie sprawę, jak ważną sprawą dla bezpieczeństwa pracy, zwłaszcza w budownictwie, jest przeszkolenie pracowników w zakresie bezpiecznego użytkowania sprzętu ochrony osobistej, prowadzi szkolenia dotyczące prawidłowego stosowania sprzętu chroniącego przed upadkiem z wysokości, jak również dokonywania obowiązkowych przeglądów okresowych tego sprzętu.

Szkolenia odbywają się w siedzibie firmy w Łodzi lub u klientów. Terminy zajęć ustalane są w zależności od zgłoszeń. W trakcie zajęć używane są rzutniki, projektory, makiety stałych systemów zabezpieczających przed upadkiem z wysokości, manekiny do prezentacji prawidłowego zakładania szelek. Instruktorzy przeprowadzają pokazy symulacji badania sprzętu. Pomocne są też wydawnictwa – zarówno w formie drukowanej, jak i na nośnikach elektronicznych. Szkolenia kończą się uzyskaniem stosownego certyfikatu.

Z firmą Protekt współpracują eksperci z takich instytucji, jak Państwowa Inspekcja Pracy, Centralny Instytut Ochrony Pracy, służby bhp, Urząd Dozoru Technicznego, Instytut Górnictwa, Instytut Przemysłu Organicznego.

Za szkolenia odpowiadają w firmie Jacek Sosnowski oraz Stanisław Traczyk.

Źródło: Forum Budowlane, nr 5 (168) 2010
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

Polecamy

Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ