Strabag przebuduje historyczny Dom Medyków

Ocena: 5
2182

Firma STRABAG w podpisała umowę na kompleksową przebudowę Domu Medyków przy ul Grzegórzeckiej w Krakowie, który stanie się obiektem hotelowym. W ramach projektu wybudowany zostanie także dom studencki. Inwestorem jest Spółka DEN Living, zajmująca się budową i zarządzaniem nieruchomościami na rynku mikroapartamentów i domów studenckich w Polsce. 

 

Fot. DEN Living

 

W ramach projektu, pod potrzeby hotelu, przebudowany zostanie istniejący obiekt zwany Domem Medyków, w którym docelowo powstanie 126 pokoi hotelowych. Tuż obok zbudowany zostanie zupełnie nowy budynek domu studenckiego, w którym ulokowane zostaną 563 pokoje. Nowy obiekt nawiązywał będzie stylem architektonicznym do obecnego budynku usytuowanego u zbiegu l. Grzegórzeckiej i Śniadeckich w centrum Krakowa. Będzie posiadł 7 kondygnacji naziemnych i dwie podziemne, w których znajdzie się m.in. parking. 

Prace budowlane rozpoczną się w marcu 2021 r. i potrwają do października 2022 r. Zakres przedsięwzięcia obejmuje przebudowę instalacji wewnętrznych istniejącego budynku, w którego skład wchodzą instalacje wodno-kanalizacyjne, c.o., wentylacji, klimatyzacji, elektrycznych i teletechnicznych Ze względu na ochronę konserwatorską renowacji poddane zostaną będące na wyposażeniu historyczne stalowe okna witrażowe znajdujące się w klatkach schodowych, a cała elewacja zostanie odnowiona zgodnie z wymogami konserwatorskimi 

Nowy dom studencki zostanie dobudowany, jako dodatkowy obiekt w sąsiedztwie VIII LO w Krakowie. Poza pokojami studenckim będzie dysponował częścią handlowo-gastronomiczną. W ramach inwestycji przebudowany zostanie wjazd do obecnego budynku oraz powstanie nowy dojazd, prowadzący na wewnętrzny dziedziniec od ul. Śniadeckich. Przebudowana zostanie także sieć wodociągowa znajdująca się w ulicy Śniadeckich. Po zakończeniu prac powstanie nowoczesny obiekt hotelowy wraz z akademikiem dostosowanym do potrzeb młodzieży studiującej w krakowskich uczelniach. 

 

Źródło: Strabag

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

PolecamyKtóre z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ