Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

RL-BUD dla branży budowlanej

Ocena: 0
2148
Raiffeisen-Leasing Polska przygotował specjalny produkt dla branży budowlanej. Rozwiązanie o nazwie RL-BUD maksymalnie upraszcza procedury i ogranicza wymagania. Pozwala ponadto na negocjację cen przedmiotów leasingu.

Leasing daje firmom możliwość pozyskania środków trwałych bez konieczności posiadania określonego stażu działalności oraz zabezpieczeń, które byłyby niezbędne w przypadku ubiegania się o kredyt. Leasing jest także uniwersalnym źródłem finansowania; za pomocą leasingu można pozyskać właściwie każdy środek trwały poczynając od samochodów, przez maszyny budowlano-drogowe, a skończywszy na nieruchomości. Nie bez znaczenia są również korzyści podatkowe płynące z finansowania za pośrednictwem leasingu; raty leasingowe są bowiem w pełnej wysokości kosztem uzyskania przychodu korzystającego. Korzyści te, niesie jednak za sobą oferta każdej firmy leasingowej.

Raiffeisen-Leasing Polska S.A. poszedł dalej i przygotował produkt dla branży budowlanej, na konkretne przedmioty leasingu, upraszczając maksymalnie procedury, minimalizując wpłatę własną, ograniczając jednocześnie wymagania dokumentowe. Firmom inwestującym w maszyny budowlane Raiffeisen-Leasing Polska proponuje skorzystanie z produktu RL-BUD. Wystarczy, że klient przedstawi dokumenty rejestrowe, podstawowe dokumenty finansowe, dokumentację dotyczącą przedmiotu leasingu, wypełni wniosek leasingowy i na tej podstawie może otrzymać finansowanie. Dzięki współpracy Raiffeisen-Leasing Polska z dostawcami maszyn budowlanych, RL-BUD daje także możliwość negocjacji cen przedmiotów leasingu.

Raiffeisen-Leasing Polska ma także w swojej ofercie pożyczki pod dotacje unijne. Podobnie jak w przypadku leasingu oferowany produkt jest mniej rygorystyczny od kredytu inwestycyjnego w kwestii wymogów formalnych koniecznych do spełnienia przez potencjalnego pożyczkobiorcę. Najczęściej stosowanym zabezpieczeniem przyznanej pożyczki jest finansowany sprzęt i cesja przyznanej dotacji.

Krzysztof Szozda
Dyrektor ds. Vendoru
Maszyn i Urządzeń
Raiffeisen-Leasing Polska S.A.

Źródło: Forum Budowlane, nr 4 (179) 2011
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

Polecamy

Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ