Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Podesty ruchome to nie wszystko

Ocena: 0
2597
Można by myśleć po lekturze dotychczasowych artykułów, w których opisywane były podesty ruchome, że firmy zajmujące się ich sprzedażą nie mają poza tym wiele do zaoferowania. Nic bardziej mylnego. Również w ich przypadku, bogatą ofertę produktową uzupełniają kompleksowe usługi serwisowe, czy specjalistyczne szkolenia.

Fot. Haulotte Polska

Przykładem może być Haulotte Polska. Firma jest filią francuskiej Haulotte Group, europejskiego producenta podestów ruchomych, który ma siedem fabryk oraz ponad 20 filii handlowych na pięciu kontynentach, działa przez sieć dystrybutorów i przedstawicieli w każdym kraju. Haulotte Polska została utworzona w 2005 roku, jest odpowiedzialna za rynek krajowy, a także rynki: Bułgarii, Rumunii, Czech, Słowacji, Białorusi i Węgier.

Haulotte Polska ma swojej ofercie siedem rodzin produktów: nożycowe podesty ruchome, przegubowe podesty ruchome, teleskopowe podesty ruchome, podesty ruchome na przyczepkach, masztowe podesty ruchome, podesty ruchome Push-around oraz ładowarki teleskopowe HTL.

Wśród podestów nożycowych dostępne są urządzenia o napędzie elektrycznym, przeznaczone do pracy wewnątrz i na zewnątrz, o wysokości roboczej od 6 do 12 m. W przypadku podestów nożycowych z silnikiem diesla, wysokość robocza wynosi od 12 do 18 m. Znajdują one zastosowanie w budownictwie, robotach drogowych, pracach konserwacyjnych, a także w obsłudze technicznej imprez.

Wysokość robocza przegubowych podestów ruchomych kształtuje się między 12 a 41 m. Są to podesty ruchome o napędzie elektrycznym (HA12IP, HA12CJ/CJ+ i HA15IP) oraz o napędzie spalinowym. Przegubowe podesty ruchome o wysokości roboczej poniżej 20 m, pozwalają na pracę w bardzo ciasnych pomieszczeniach, dzięki zredukowanym gabarytom oraz obrotowi w obrysie maszyny.

Teleskopowe podesty ruchome pracują na wysokości od 14 do 43 m i są napędzane silnikiem diesla. Duży wysięg boczny oraz szybkość sprawiają, że urządzenia te idealnie nadają się do robót w stoczniach, do prac wyburzeniowych, wszelkich prac budowlanych i konserwacyjnych oraz wykończeniowych. Niektóre modele mają dodatkowo przedłużenie ramienia (tzw. JIB), co pozwala na dopasowanie się do obiektu oraz na pracę w nadwieszeniu.

Masztowe podesty ruchome nadają się idealnie do pracy w trudno dostępnych miejscach. Kosz podnosi się słupowo (mały kąt wychylenia) do wysokości roboczej od 6 do 10 m. Przeznaczone głównie do prac konserwacyjnych, doskonałe do inwentaryzacji magazynów, urządzenia te nadają się do prac na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków. Masztowe podesty ruchome posiadają ogumienie białe, mogą pracować na każdym typie podłoża.


Fot. Haulotte Polska

Ładowarki teleskopowe marki Haulotte, znajdują szerokie zastosowanie m.in. w pracach budowlanych, przemysłowych, załadunkowo-rozładunkowych oraz związanych z przenoszeniem ładunków na wysokości od 10 do 17 m. Ładowarki Haulotte standardowo wyposażone są w widły. Lista dodatkowego osprzętu obejmuje: uniwersalną łyżkę 4 w 1, łyżkę z zębami lub bez, wysięgnik hakowy, kosz z pulpitem sterującym, płytę czołową do mocowania elementów z przesuwem bocznym lub bez, a także ochronną kratę przedniej szyby.

Znaczna część modeli podestów ruchomych oraz ładowarek stale znajduje się na stanie magazynu Haulotte Polska w Jankach k. Warszawy. W parku maszyn są także urządzenia używane marki Haulotte.

Haulotte Polska zapewnia również serwis, którym objęte są wszystkie sprzedawane urządzenia. W ramach tej działalności udostępnia pełen zakres usług serwisowych: konserwacje i przeglądy, obowiązkowe przeglądy okresowe oraz obsługę gwarancyjną i pogwarancyjną. Serwis dysponuje halą o powierzchni 1000 m kw. w siedzibie w Jankach. Filia posiada dział zatrudniający techników mobilnych na terenie całego kraju, wyposażony w samochody serwisowe.

W siedzibie w Jankach znajduje się magazyn części zamiennych do urządzeń marki Haulotte. Oryginalne części zamienne mogą zostać wysłane w ciągu 24 godzin do zamawiającego, zarówno w Polsce, jak i w krajach, które obsługuje Haulotte Polska (w zależności od dostępności w magazynie). Na stanie magazynu w Jankach są zawsze części, które najczęściej się zużywają. W przypadku, gdy potrzebna jest nietypowa część, zostaje ona sprowadzona z magazynu centralnego znajdującego się we Francji. Czas oczekiwania w tym przypadku wynosi również 24 godziny.


Fot. Haulotte Polska

Prowadzona przez Haulotte Polska polityka serwisowa ma na celu zapewnienie najwyższej gotowości technicznej urządzeń, wdrażanie rozwiązań serwisowych zgodnych ze standardami Grupy i przystosowanych do wymagań użytkowników.

Serwis Haulotte Polska prowadzi szkolenia z obsługi urządzeń, a także szkoli w zakresie kompleksowych czynności konserwacyjnych oraz napraw maszyn. Wszystkie szkolenia są dopasowywane do indywidualnych potrzeb, a uczestnicy otrzymują stosowany certyfikat.

Serwis Haulotte Polska blisko współpracuje z serwisami innych filii Grupy oraz działami serwisowymi użytkowników. Współpraca ta polega głównie na wymianie doświadczeń w zakresie naprawy usterek oraz konserwacji. Wynikiem takiego podejścia jest skuteczniejsza pomoc oraz ograniczenie do minimum czasu przestoju maszyn.

Źródło: Forum Budowlane, nr 7 (182) 2011
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

Polecamy

Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ