Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Mają wszystko!

Ocena: 5
7693
Firma HKL Baumaschinen Polska Sp. z o.o. przeszła w ciągu ostatniego roku szereg zmian. Co się zmieniło? Na co mogą liczyć potencjalni klienci? O aktualnej sytuacji firmy, bogatej ofercie i planach rozmawialiśmy z członkami nowego zarządu. Miejscem spotkania był oddział HKL w Rudzie Śląskiej.

Nowi członkowie zarządu HKL Baumaschinen Polska: dyrektor generalny i prokurent – Adam Bączyński (z lewej) oraz dyrektor handlowy – Michał Zawierzyński

Fot. Forum Budowlane


Naszymi rozmówcami byli: dyrektor generalny Adam Bączyński oraz dyrektor handlowy Michał Zawierzyński.

Oddział HKL Baumaschinen Polska zlokalizowany w Rudzie Śląskiej jest jednym z 10 oddziałów firmy na terenie kraju. Na powierzchni 5 tys. m kw. znajduje się plac z maszynami, serwis i biuro z działem sprzedaży. Zatrudnionych jest tu 18, a łącznie w całej Polsce ok. 125 osób. Oddział ten, jak i pozostałe, czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 7 do 17.

Firma HKL Baumaschinen Polska Sp z o.o. istnieje od 1993 roku. Siedziba główna znajduje się w Poznaniu. Zakres działalności obejmuje sprzedaż i wynajem maszyn budowlanych, serwis i sprzedaż części zamiennych oraz ofertę maszyn używanych.

Spółka wchodzi w skład niemieckiej grupy HKL Baumaschinen, założonej na początku lat 70. W ciągu niespełna 40 lat firma stała się największą wypożyczalnią maszyn i urządzeń budowlanych w Niemczech. Na dzień dzisiejszy Grupa HKL Baumaschinen ma ponad 100 oddziałów na terenie Niemiec, 10 w Polsce i 6 w Hiszpanii. Dysponuje parkiem składającym się z ponad 30 tys. maszyn.


Oddział HKL Baumaschinen w Rudzie Śląskiej przy ul. Zabrzańskiej
Fot. Forum Budowlane


HKL dysponuje największą ofertą ciężkich maszyn budowlanych w Polsce. Można się o tym przekonać zaglądając na stronę internetowa firmy – www.hkl.pl. Kontynuuje wieloletnią, dobrą współpracę, w zakresie sprzedaży nowych maszyn, z firmami New Holland Construction, Wacker Neuson oraz Kramer Allrad. Nowością wprowadzoną w bieżącym roku jest objęcie wszystkich maszyn New Holland specjalnym programem serwisowym. W 2009 roku do oferty dołączyły wyroby firmy DSB Innocrush, austriackiego producenta wysokiej jakości mobilnych kruszarek udarowych i mobilnych przesiewaczy. Aktualnie w ofercie znajdują się trzy kruszarki o wydajności od 300 do 420 t/godz. Pierwsza znalazła już nabywcę w Polsce.

Niewątpliwie ważnym etapem w działalności firmy było powołanie pod koniec grudnia 2009 roku nowego zarządu. Wraz ze zmianami w zarządzie, w 2010 roku został podniesiony kapitał zakładowy spółki, a wszystkie działania zostały skierowane na dopasowanie profilu firmy aktualnej do sytuacji na rynku.

HKL Baumaschinen Polska działa obecnie w trzech głównych segmentach: wynajmie, sprzedaży i serwisie. Jak powiedział Adam Bączyński, dalszy rozwój działalności HKL w Polsce związany jest przede wszystkim z umocnieniem pozycji w segmencie wynajmu maszyn oraz urządzeń. Chociaż maszyny można było wynająć w HKL w zasadzie od momentu powstania firmy w 1993 roku, to dział ten tak naprawdę zaczął się rozwijać w ostatnich latach. Umacnianie pozycji w wynajmie maszyn to perspektywa najbliższych 4–5 lat. Obecnie w „wynajmie” pracuje ok. 25 osób, a park maszynowy w całej Polsce liczy blisko 750 maszyn, takich jak: koparki kołowe i gąsienicowe, ładowarki, walce do robót ziemnych i drogowych, równiarki.


Przestronne wnętrze działu obsługi klienta
Fot. Forum Budowlane


W ostatnim roku HKL zanotował znaczący wzrost obrotów na wynajmie we wszystkich swoich oddziałach.

W bieżącym roku wdrożony został m.in. system informatyczny do zrządzania flotą wynajmu on-line. Oferta wypożyczalni HKL stale wzbogacana jest o wiele nowych maszyn i urządzeń budowlanych, w tym również o koparki gąsienicowe o wydłużonym zasięgu typu Long Reach.

HKL jest jedną z nielicznych firm, która wie, że tylko profesjonalny serwis może być gwarantem sprawności maszyny przez cały okres jej użytkowania, a tym samym zadowolenia jej użytkownika.

Firma zapewnia pełen serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Dysponuje 33 samochodami serwisowymi w całej Polsce, w pełni wyposażonymi. W Rudzie Śląskiej i w Poznaniu znajdują się dwa największe warsztaty, pozwalające na pełną diagnostykę maszyn i wykonywanie wszystkich napraw. Łącznie w serwisie zatrudnionych jest ok. 60 osób. Wszyscy serwisanci, na co zwrócili szczególną uwagę nasi rozmówcy, przeszli specjalistyczne szkolenia bezpośrednio u producentów maszyn, znajdujących się w ofercie HKL. Firma zapewnia również szybki dostęp do części zamiennych, dostarczane są w ciągu 24 godzin. Serwis jest sukcesywnie doposażany w nowy sprzęt do diagnostyki wraz najnowocześniejszym oprogramowaniem oraz specjalistyczne narzędzia.


Samochody serwisowe HKL w charakterystycznym pomarańczowym kolorze
Fot. Forum Budowlane


Nie można pominąć również bogatej oferty maszyn używanych. Szczególnym powodzeniem cieszą się maszyny poleasingowe, wycofywane są z floty wynajmu w Niemczech, Hiszpanii i Polsce.

Wszystkie działania HKL Baumaschinen Polska zmierzają do podniesienia jakości świadczonych przez spółkę usług i kompleksowej, profesjonalnej obsługi polskiego klienta. Ciężkie maszyny budowlane sprzedawane i wynajmowane przez HKL można spotkać obecnie na wielu budowach w Polsce, w tym autostrad i obiektów drogowych związanych m.in. z Euro 2012.

Źródło: Forum Budowlane, nr 11 (174) 2010
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

Polecamy

Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ