FB Antczak z kontraktem na budowę Panattoni Park Kalisz

Ocena: 5
2137

W ramach realizowanego kontraktu FB Antczak wybuduje obiekt klasy A wraz z pełną infrastrukturą o łącznej powierzchni użytkowej 11 tys. m kw. Docelowo planowany przez inwestora kompleks ma mieć powierzchnię 35 tys. m kw. w ramach dwóch budynków, które pozwolą na obsługę zarówno procesów magazynowych, jak i produkcyjnych. 

 

– Budowa Panattoni Park Kalisz to kolejny kontrakt realizowany przez FB Antczak w strategicznym dla nas sektorze magazynowo-przemysłowym. Jako generalny wykonawca chcemy w tym roku zbliżyć się do poziomu 200 tys. m kw. przekazanych inwestorom powierzchni, niemal podwajając tym samym nasz wynik osiągnięty w 2020 roku. Tym bardziej cieszymy się z realizacji tak złożonej inwestycji typu greenfield w rodzinnym dla naszej firmy regionie – mówi Marcin Antczak, wiceprezes FB Antczak. 

 

Inwestycja jest realizowana w południowej części strefy przemysłowej Kalisza, w sąsiedztwie drogi krajowej nr 25 oraz 7 km od drogi krajowej nr 12, biegnącej od granicy z Niemcami do granicy z Ukrainą. Ponadto 2,5 km od powstającego obiektu przebiega miejska obwodnica, a niecała godzina drogi dzielić będzie Panattoni Park Kalisz od autostrady A2, łączącej Poznań z Łodzią, Warszawą i Berlinem.

 

 

– Wprawdzie kluczowymi rynkami dla rozwoju sektora logistycznego pozostają okolice Warszawy, Górny Śląsk oraz Centralna Polska, w naszym portfelu zamówień konsekwentnie rośnie udział inwestycji zlokalizowanych także w mniejszych ośrodkach, dysponujących dynamicznie rozwijającymi się rynkami pracy i dostępem do atrakcyjnie położonych gruntów. To pokazuje ogromny potencjał dalszego rozwoju średniej wielkości miast zarówno na rynku nieruchomości mieszkaniowych, jak i komercyjnych – dodaje Marcin Antczak.

 

Źródło: FB Antczak

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

PolecamyKtóre z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ