Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Autostrada-Polska wszystko dla drogownictwa

Ocena: 0
1780
Autostrada-Polska to firmy z całego świata, reprezentanci największych światowych marek i koncernów związanych z branżą budownictwa drogowego, kilkaset ton sprzętu i ponad
20 tys. zwiedzających. To także 33 tys. m kw. wynajętej powierzchni wystawienniczej
i ponad 800 wystawców. Wystawie towarzyszą targi infrastruktury Traffic-Expo, maszyn budowlanych Maszbud oraz transportu drogowego Rotra.

Fot. Forum Budowlane

XVIII edycja Międzynarodowych Targów Budownictwa Drogowego Autostrada-Polska odbędzie się w Kielcach od 8 do 11 maja 2012 roku. Autostrada-Polska, Maszbud i Trafic-Expo to miejsce, gdzie znaleźć można każdego roku wszystko to, co niezbędne jest przy budowie dróg ekspresowych i autostrad. Zakres branżowy targów jest bardzo szeroki – wystawcy prezentują sprzęt i materiały do budowy dróg, mostów, wiaduktów, tuneli, stacji benzynowych; oznakowanie; rozwiązania dla infrastruktury transportu drogowego, kolejowego, lotniczego, wodnego. Na stoiskach wystawienniczych można zobaczyć prezentacje systemów zarządzania ruchem oraz systemów bezpieczeństwa i ostrzegania o niebezpieczeństwie, ekrany i bariery dźwiękoszczelne oraz niezwykle ważne technologie ochrony środowiska. Pełną gamę usług i ofert przygotowują także licznie obecne firmy projektowe i wykonawcze z branży budownictwa drogowego.

Na zwiedzających, oprócz najnowocześniejszego sprzętu, czeka w tym roku bogaty panel konferencji branżowych. Do pogłębienia wiedzy m.in. na temat zabezpieczeń antykorozyjnych stalowych konstrukcji mostowych, podłóż i fundamentów budowli drogowych, znowelizowanych zasad obrotu kruszywami. Omówione zostaną zagadnienia związane z innowacyjnymi rozwiązaniami w branży drogowo-mostowej oraz budową i utrzymaniem sieci drogowej, a także bezpieczeństwem technicznym maszyn budowlanych i żurawi. Do udziału w konferencjach zapraszają organizatorzy, w tym m.in.: Instytut Badawczy Dróg i Mostów, Polska Izba Konstrukcji Stalowych, Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Kielcach.

Autostrada-Polska objęta jest honorowym patronatem Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa, Krajowej Izby Gospodarczej, Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa oraz Głównego Inspektora Pracy.

W jednym terminie z Międzynarodowymi Targami Budownictwa Drogowego Autostrada–Polska odbędą się IV Międzynarodowe Targi Transportu Drogowego – Pojazdy Użytkowe Rotra. Podczas tej imprezy zaprezentowane zostaną samochody ciężarowe i dostawcze, naczepy, przyczepy, lawety, ciągniki siodłowe, zabudowy wywrotki, pojazdy specjalne oraz ich niezbędne wyposażenie. Zwiedzający będą mogli zapoznać się z usługami świadczonymi przez centra logistyczne, a także skorzystać z doradztwa technicznego i porad serwisowych związanych m.in. z diagnostyką.


Fot. Forum Budowlane

Po raz pierwszy w czasie targów Rotra europejska prasa fachowa wybierze Międzynarodowy Samochód Dostawczy Roku (The International Van of the Year). W tym roku będą to furgony o DMC 3,5 t w wersjach jak największych pod względem objętości nadwozia i z silnikami Euro 5. Przetestowane zostaną najnowocześniejsze i najbardziej wydajne pojazdy tej klasy.

W kilku krajach są przyznawane tytuły lokalne przez pojedyncze redakcje zajmujące się pojazdami tej klasy. W Polsce cztery wydawnictwa wspólnie wybiorą najlepszy na polskim rynku Samochód Dostawczy Roku. W 2012 r. ten tytuł będzie przyznawany po raz trzeci, ale po raz pierwszy na targach w Kielcach.


Fot. Forum Budowlane

Dziennik „Forum Budowlane Expo” jako jedyny został oficjalnie uznany przez organizatorów – Targi Kielce, za pismo targów Autostrada-Polska.

Periodyk wydawany przez redakcję miesięcznika „Forum Budowlane”, poświęcony jest wyłącznie wystawiającym się firmom, organizowanym konferencjom, seminariom i imprezom towarzyszącym targom. W „Forum Budowlanym Expo” znajdują się informacje podstawowe na temat imprezy wraz z planem rozmieszczenia stoisk oraz wyniki konkursów organizowanych podczas targów, informacje na temat prezentowanych na targach produktów w tym również nowości, opisy odbytych poprzedniego dnia pokazów oraz zapowiedzi na dzień następny, wywiady z ludźmi sprawującymi wiodące funkcje w firmach wystawiających się na targach.

„Forum Budowlane Expo” ukazuje się od 2005 roku. W czasie każdej edycji targów Autostrada-Polska do gości targowych trafiają trzy wydania dziennika.


Źródło: Forum Budowlane, nr 4 (191) 2012
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

Polecamy

Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ