Termo Organika z certyfikatem czystości mikrobiologicznej

Ocena: 5
2663

Producent styropianu oraz kompletnego systemu ociepleń otrzymał 24 czerwca br.  pierwszy w Polsce Certyfikat Czystości Mikrobiologicznej wydany przez Łukasiewicz - Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych (Łukasiewicz - ICiMB). Instytut docenił standard produkcji farb i tynków obowiązujący w zakładzie produkcyjnym chemii budowlanej. Wyprodukowane z zachowaniem wysokich standardów higienicznych farby i tynki to  produkty najwyższej klasy, a ich zastosowanie w systemie ociepleń budynku gwarantuje trwałość i estetyczny wygląd elewacji przez dekady.

 

 

Uzyskanie Certyfikatu Łukasiewicz - ICiMB poprzedziło kilka szczegółowych audytów, które odbywały się w kilkutygodniowych odstępach. W trakcie inspekcji pobierano m.in. próby z linii technologicznej, w tym z powierzchni urządzeń, instalacji, zaworów i opakowań w celu oceny czystości. Certyfikat potwierdza, że w fabryce Termo Organiki zachowane są najwyższe standardy w obszarze czystości produkcji.  

Super czystość, super elewacja domu

Tynki i farby stosowane w kompletnych systemach ociepleń stanowią zewnętrzną warstwę elewacji narażoną na niekorzystne warunki atmosferyczne. Te produkowane przez  Termo Organikę  cechują wyjątkowe właściwości fizykochemiczne wpływające na trwałość i jakość elewacji.

-  Tynki i farby z czystych linii produkcyjnych Termo Organiki są wyjątkowo odporne na warunki atmosferyczne oraz korozję biologiczną, wykazują zwiększoną odporność na promieniowanie UV
dzięki czemu są bardziej  odporne na blaknięcie. Posiadają również lepsze właściwości mechaniczne.  Swoje  unikatowe właściwości  zawdzięczają między innymi temu, że cały proces produkcji odbywa się zachowaniem wysokiego poziomu czystości biologicznej
 – mówi Dariusz Łazęcki, dyrektor  ds.  Rozwoju i Jakości Termo Organika.

Zachowanie czystości w trakcie produkcji nabiera coraz większego znaczenia również ze względu na zaostrzające się przepisy co do możliwości stosowania niektórych rozwiązań zabezpieczających elewację przed agresją mikrobiologiczną. Z całego procesu należy więc wyeliminować wszystkie rzeczywiste i potencjalne możliwości zanieczyszczenia produktu.

Uzyskany certyfikat jest dla producenta potwierdzeniem zachowania wysokich standardów w obszarze czystości produkcji oraz daje klientom pewność, że produkty Termo Organiki są wolne od zanieczyszczeń mikrobiologicznych, co w praktyce wpływa na ich trwałość i bezpieczeństwo w długim okresie życia  – mówi Paweł Pichniarczyk, dyrektor Łukasiewicz - Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych.

 

Utrzymanie certyfikatu wiąże się z pozytywnymi wynikami kolejnych systematycznych audytów.

 

Źródło: Termo Organika

 

 

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

PolecamyKtóre z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ