Ecophon Master Eg nominowany do nagrody German Design Awards 2022

Ocena: 5
2461

Nowy system sufitów akustycznych Ecophon Master Eg został nominowany do prestiżowej nagrody German Design Awards 2022 w kategorii "Doskonały projekt produktu - budynek i elementy". Wyróżnienie przyznawane jest przez komitet German Design Council wyłącznie przełomowym koncepcjom w międzynarodowym środowisku projektowym.

 

 

Ecophon, wiodący producent i dostawca systemów akustycznych służących kształtowaniu akustyki wnętrz, od lat wiedzie prym w najnowocześniejszych rozwiązaniach architektonicznych, które cieszą się także uznaniem projektantów pod kątem designu. System akustyczny Ecophon Master Eg choć wprowadzony został niedawno - wiosną 2021 roku, jest coraz chętniej wybierany przez architektów na całym świecie, w tym przez pracownie architektoniczne w Polsce. Zgłoszone do opatentowania rozwiązanie, idealnie wkomponowuje się w projekty biur na planie otwartym oraz pomieszczeń o wysokich wymaganiach akustycznych. 

- Po reakcjach architektów, z którymi współpracujemy, widać entuzjazm do takich nowości. Projektanci dostrzegają potencjał płynący z zastosowania systemu Master Eg. W szczególności chwalą możliwość wyboru różnych formatów, a także bardzo innowacyjną i oryginalną krawędź płyt. Połączenie dobrych właściwości akustycznych z doskonałym wzornictwem, daje ogromne możliwości w przestrzeniach biurowych, ale też świetnie nadaje się do wykorzystania w nawet najbardziej ruchliwych i głośnych obiektach użyteczności publicznej czy w szkołach. Nominacja przyznana przez Niemiecką Radę Wzornictwa jest najlepszym wyrazem docenienia inicjatyw na rzecz kształtowania lepszych i po prostu ładniejszych wnętrz - mówi Wojciech Jórga, Dyrektor sprzedaży i marketingu w Saint-Gobain Ecophon Polska. 

Unikalny system Ecophon Master Eg ma pomalowane na czarno i biało krawędzie płyt, które w połączeniu z czarną konstrukcją nośną tworzą charakterystyczne wrażenie pływającego sufitu. Czterocentymetrowa płyta charakteryzuje się doskonałymi parametrami pochłaniania dźwięku w szerokim pasmie częstotliwości. Stosując różne kombinacje formatów i kolorów system Ecophon Master Eg pozwala stworzyć indywidualny mozaikowy projekt. Dostępny jest w aż 22 kolorach najwyższej jakości powłoki Akutex FT, co daje niemal nieograniczone możliwości projektowania. Zintegrowane oświetlenie Dot oraz Square 600x600 mm dają wrażenie naturalnego światła wtopionego w płaszczyznę sufitu.

Międzynarodowe jury składające się z czołowych ekspertów ze wszystkich dziedzin projektowania wybierze zwycięzców, którzy zostaną ogłoszeni w październiku br. 
 German Design Council jest niemiecką instytucją zrzeszająca projektantów z całego świata. Jako fundacja założona w 1953 roku z inicjatywy niemieckiego Bundestagu, przyjęła misję reprezentowania na najwyższym szczeblu sektora designu, marki i innowacji.

 

 

Źródło: Ecophon

 

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

PolecamyKtóre z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ