Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane

Wydanie żurawia HMF 2110-L3 TS-JOY

Ocena: 5
2188

 W sierpniu 2020 roku firma HMF POLSKA Sp. z o.o. we współpracy z TB TRUCK &TRAILER SERWIS Sp. z o.o. (za montaż odpowiedzialna była firma KONAR Sp. J.) przeprowadziła wydanie żurawia HMF 2110-L3 TS-JOY. 

Żuraw zamontowany na podwoziu DAF CF 450 FAT 6x4 wyposażony został dodatkowo w chwytak paletowy marki KINSHOFER. Na uwagę zasługuje fakt, że żuraw ten sterowany jest z siodełka. Dla zwiększenia wygody operatora zdecydowaliśmy się doposażyć maszynę w dodatkową drabinkę umożliwiającą komfortowe wejście na stanowisko sterowania oraz w podgrzewane siedzisko. Żuraw o momencie udźwigu 19,2 tm dla wysięgu 11,5 m posiada kąt obrotu aż 4500! Żuraw w standardzie wyposażony jest w elektroniczny system kontroli udźwigu tzw. CE – RCL 5300 nadzorujący pracę żurawia (elektroniczny system zabezpieczający przed przeciążeniem – sygnalizacja dźwiękowa i optyczna od 80%, 85%, 90%, 95%, 100% - wyłączniki awaryjne STOP na wszystkich stanowiskach sterowniczych). Zaletą żurawia jest także tzw. „przeprost” ramienia z wysięgnikami hydraulicznymi w stosunku do ramienia pierwszego o 150 – co znacznie ułatwia podawanie ładunku do niskich pomieszczeń (kontenery, hale, garaże). Żuraw posiada 2 dodatkowe funkcje sterownicze – 5-tą i 6-tą funkcję, które mogą być wykorzystywane do sterowania obrotnicą hydrauliczną i chwytakiem paletowym. Zastosowany w tym rozwiązaniu przegub ósemkowy daje pionową charakterystykę udźwigów, nogi podporowe są wysuwane i opuszczane hydraulicznie zarówno z poziomu drogi jaki i z górnego siedziska, żuraw wyposażony w długą – aż 6,5 metrową belkę. Węże hydrauliczne zostały poprowadzone w tym wypadku wewnątrz kolumny żurawia na złączu obrotowym, co pozwoliło zamontować żuraw bliżej zabudowy, otrzymując w ten sposób bardzo zwartą i odporną na działanie czynników atmosferycznych konstrukcję. W konfiguracji znalazł się filtr wysokiego ciśnienia oraz co istotne – halogen oświetlający pole żurawia – co zwiększa bezpieczeństwo i komfort pracy operatora - szczególnie w  trakcie pracy w godzinach wieczornych lub w okresie jesienno-zimowym. 

„Żurawie w takiej konfiguracji stosunkowo rzadko zamawiane są przez klientów, a szkoda, bo zdecydowanie zasługują na uwagę. Tym bardziej cieszymy się, że mieliśmy szczególnie w tym trudnym dla branży czasie wciąż panującej epidemii zrealizować tak ciekawy projekt. Wszystkich klientów rozważających zakup żurawia z siodełkiem zachęcamy do obejrzenia zdjęć z realizacji i do kontaktu z HMF POLSKA. Jestem przekonany, że taki żuraw doskonale sprawdzi się nie tylko jak w przypadku tego klienta w branży budowlano – remontowej, ale też na różnych innych polach eksploatacji” – informuje Michał Sosnowski kierownik regionalny sprzedaży w HMF POLSKA Sp. z o.o. 

 

Źródło: Informacja prasowa HMF Polska

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

Polecamy

Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ