Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Współpraca MAN z Politechniką Krakowską

Ocena: 0
1475
22 stycznia br. w Instytucie Pojazdów Samochodowych i Silników Spalinowych Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej odbyła się uroczystość przekazania tej placówce naukowej silnika MAN. Przekazania eksponatu na ręce Dziekana Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej prof. dra hab. inż. Leszka Wojnara dokonał dr Aleksander Susanek, prezes zarządu MAN Trucks, produkującej w Niepołomicach pojazdy ciężarowe klasy ciężkiej.

Uroczyste przekazanie Politechnice Krakowskiej silnika MAN D08
Fot. MAN


Przekazany silnik został wyprodukowany w zakładach MAN w Norymberdze. Jest to 6-cylindrowa rzędowa jednostka wysokoprężna z rodziny D08, Common Rail spełniająca normę emisji spalin Euro 4 o mocy 240 KM i maksymalnym momencie obrotowym 925 Nm (przy 1200–1800 obr./min).

Udostępnienie studentom Politechniki Krakowskiej tego eksponatu zapoczątkowało współpracę niepołomickiej fabryki pojazdów ciężarowych MAN z tą placówką naukową i doskonale wpisuje się w strategię społecznej odpowiedzialności w biznesie realizowanej przez koncern MAN na całym świecie.

Współpraca z fabryką pojazdów ciężarowych stwarza uczelni możliwość aktualizacji wiedzy, a pozyskanie obiektów badań z przemysłu, unowocześnia akademicką bazę laboratoryjną.

Forum Budowlane, nr 2 (201) 2013
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

Polecamy

Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ